שרלוט סטיבנס פסעה עם בעלה על החוף בוונקובר איילנד בטיול רומנטי על החוף, כשהם נתקלו בנעל ספורט מסוג ניובאלנס ובתוכה הפתעה מצמררת - כף רגל אנושית שעדיין הייתה בתוכה. ״בעלי הרים את הנעל ובחנו אותה מקרוב, חשבנו איזה מוזר שזה נראה כאילו עצם כף הרגל עדיין נמצאת בנעל״, סיפרה סטיבנס. מה שנראה בתחילה כעצם אכן התברר בהמשך כעצם כף רגל, אך הגופה שהייתה מחוברת אליה לא נמצאה בשום מקום.

רגל כרותה (צילום: CTV)
הרגל שנמצאה. עדיף מדוזה | צילום: CTV

זהו אינו המקרה הראשון שבהן רגליים נסחפות אל חופי קנדה ומדינת וושינגטון, למעשה זאת הפעם ה-16 במהלך 9 השנים האחרונות. רוב הרגליים שנמצאו היו ימניות וכולן נעלו נעלי ספורט או הליכה. למרות הנתון המבהיל, הרשויות זיהוו כי 10 מתוך 16 הרגליים שייכות למתאבדים או לנספים בתאונות. אך האפשרות ששאר הרגליים שלא זוהו הן תוצאה של רצח, עדיין לא נשללת. מישהו עושה פה דקסטר?

רגל כרותה (צילום: CTV)
מישהו ראה יותר מדי דקסטר? | צילום: CTV

הפתולוג מאט בראון, שחקר את הרגל האחרונה, מאמין כי הרגל הופרדה באופן טבעי משאר הגוף לאחר ששהתה במים במשך זמן רב. ובכל זאת, תופעה מטרידה שכזאת לא עוברת בלי כמה תיאוריות קונספירציה מופלאות כמו שאנחנו אוהבים. עוד ב-2008 כתבה בעיתון ״טורנטו סטאר״ העלתה ספקולציות שנעו בין ״אסונות טבעיים כמו הצונאמי מ-2004, פעולה של סוחרי סמים, רוצחים סדרתיים או סחר בבני אדם״.

תאוריה נוספת מדברת על התרסקות מטוס באיי קוואדרה שהתרחשה לפני שלוש שנים ובה נהרגו 5 בני אדם, כשרק גופה אחת מביניהם אותרה. אחרים מאמינים כי קו החוף משמש כאתר פסולת לאיברי גוף של המאפיה. ויש כאלו שעדיין מאמינים באפשרות האקזוטית והמבהילה של רוצח סדרתי.

רגל כרותה (צילום: CTV)
מאמינים שרוב הרגליים שייכות למתאבדים | צילום: CTV

״יש כל כך הרבה צירופי מקרים שמעלים סימני שאלה״, אמר היועץ המשפטי מארק מנדלסון. ״למה כל מי שקופץ מגשר נועל נעלי ריצה? זה גורם לך לחשוב שמשהו מעוות קורה פה״. בינתיים מנסים החוקרים לזהות את הדי.אן.איי. של הרגל החדשה ולהתאים אותם עם מקרי היעלמות שקרו בזמן האחרון באזור.

אולי בניגוד למחקרים, ספורט מגביר אצל אנשים את החשק למות? אנחנו יודעים שככה זה אצלנו לפחות.

(מקור)