סוסים נכנסו למעלית בבניין בתל אביב (צילום: צילום מסך)
סוסים נכנסו למעלית בבניין בתל אביב | צילום: צילום מסך

אירוע חריג נרשם הבוקר באחד הבניינים היוקרתיים במתחם המגורים TLV שבשכונת הארגזים. גבר תועד על ידי מצלמות האבטחה בבניין ורד ברחוב חורב כשהוא מכניס למעלית סוס גדול, ועולה להיפגש בדירה של חברו שבקומה השישית.

"באתי לבקר חבר, לא חשבתי שזו בעיה להכניס סוס לבניין. לא היה כתוב בשום מקום שאסור להכניס סוס. לא יכולתי להשאיר אותו בחוץ. זה סוס יקר היו גונבים לי אותו", טען בעל הסוס בעדותו במשטרה.

דייר בבניין מיהר להתקשר למשטרה, לאחר שצפה באירוע הלא שגרתי במצלמות האבטחה. הוא הפיץ את התמונות בקבוצת הוואטסאפ של דיירי הבניין, שזעמו על חוצפתו של הדייר שהרשה את הכנסת הסוס. שוטרים הגיעו לבניין אבל לא איתרו את בעל הדירה והסוס.

"מזל שלא הכניסו לפה ג'ירפות, גורילות ונמרים. היינו פותחים ספארי", אמר בציניות אחד הדיירים. חברה בוועד הבניין כתבה בקבוצת הוואטסאפ: "עשינו טעות ושכחנו להכניס לתקנון  שאסור להכניס סוסים לבניין ובטח לא להעלות אותם למעלית".

בשעות הערב שוטרי מרחב יפתח עצרו שני חשודים בגין התעללות בבעלי חיים. הם נחקרו באזהרה. אחד מהם שוחרר בתנאים מגבילים והשני נותר במעצר בחשד שהפר מעצר בית בו היה אמור להיות והגיע לבניין עם הסוס.

המשטרה עדכנה בעניין את השירות הווטרינרי בעיריית תל אביב כדי לבדוק האם הסוס עבר התעללות. החשד הוא שהסוס הגיע מאחת החוות החקלאיות הממוקמות באזור.

תמונתו של הסוס במצלמות האבטחה הופצה גם בפייסבוק, בין היתר בקבוצה "כשאבא ואמא בני דודים". הגולשים השתעשעו מהנושא והוסיפו תגובות כמו: "זה השליח של אסוס", ו"בטח עף לה הפוני כשהיא ראתה את זה במצלמות אבטחה".

סוס נכנס למעלית בבניין בתל אביב (צילום: facebook)
צילום: facebook