החתול הכי קטן
חתולי מנצ'קין מוכרים ברגליהם הקצרות | צילום: Barcroft Media

הכירו את פיקסל, רגע לפני שהוא נכנס אל ספר השיאים של גינס, זוכה לתהילת עולם, והופך לסלב ברמה בינלאומית. פיקסל הוא כנראה החתול הקטן ביותר בעולם, גובהו עומד על 12 סנטימטרים ואם יאושר, ישבור השיא הקודם העומד על 15 סנטימטרים, שנקבע על ידי אימו, פיז גירל ((Fizz Girlr בשנת 2012. פיקסל ופיז הינם חתולי מנצ'קין, המתאפיינים ברגליים קצרות, וכך זוכים לתהילתם.

החתול הכי קטן
יכול להעלם בתוך מגף | צילום: Barcroft Media

"אפילו אנשים שאינם 'אנשי חתולים' משתגעים עליהם", מספרת טיפאני, בעליהם של החתולים, המתגוררת בקליפורניה, "הם מדברים על כמה חמודים הם, וכיצד הם רוצים לקחת אותם הביתה יחד איתם". 

חיות מחמד כל כך קטנות המסתובבות ברחבי הבית, מציגות סדרה של בעיות מיוחדות. "אי אפשר להשאיר את דלתות פתוחות, אי אפשר לסגור דלתות מקררים מהר מדי, כי אחד מהם אולי התגנב אל חלקה התחתון של הדלת", הסבירה טיפאני.  

החתול הכי קטן
קטן יותר מבקבוק קולה | צילום: Barcroft Media

חלק מהאנשים מאמינים כי גידול החתולים הזעירים הוא אכזרי, בגלל מבנה הגנים החריג שלהם שגורם לרגליהם להיות זעירות כל-כך. "אנשים שלא מבינים את הגן רואים בזה פגם גנטי או מוטציה", טיפאני הוסיפה, "זה מאוד לא הוגן לומר זאת. זה טבעי עבור החתולים הללו להיות בכזה גובה, בדיוק כמו שזה טבעי עבור אנשים מסוימים להיות בעלי עיניים חומות... זה מבנה הגוף שלהם וזה טבעי להיות בנוי בדרך זו". טיפאני כעת ממתינה לאימות מגינס בכדי שפיקסל יכנס לספרי השיאים.

(מקור)