בשבוע שעבר מאות אלפי אזרחים אמריקאים נחרדו לגלות ברשת סרטון בו תועדה צעירה מלקקת גלידה בסופרמרקט ומחזירה אותה למקפיא. מהר מאוד הסרטון הפך ויראלי וגרר אלפי תגובות ובקשות מצד גולשים לתפוס את המצולמת בכל מחיר, כמו גם תגובות מצד חברות גלידה שונות שחטפו ביקורות על האריזות הלא סטריליות שלהן. רק אתמול דיווחנו על כך שהמצולמת מהסרטון נתפסה, התגלתה כקטינה ואם תורשע בחומרה היא עלולה להישלח עד ל-20 שנות מאסר. אבל לא בזה מסתיימת פרשת ליקוק הגלידה.

מאז התפוצצות הפרשה, שזכתה לסיקור תקשורתי נרחב, שוטרים ברחבי ארה"ב מתמודדים עם דיווחים על אנשים נוספים שמזהמים מוצרים בסופרים ומחזירים אותם למדפים. התופעה כל כך התרחבה שגולשים מתייגים את המשטרה המקומית וה-FBI בכל פעם שהם נתקלים בסרטון שכזה.


לפני כמה ימים דווח כי אישה בשם ניקול סמית' פירסמה סרטון בו היא נכנסה לחנות של וולמארט, לקחה בקבוק מי פה של ליסטרין, לגמה ממנו וירקה הכל חזרה לבקבוק - ואז החזירה אותו למדף. גולשים שנתקלו בסרטון ביקשו מהמשטרה להתערב באופן מיידי. כך גם היה במקרה של גולשת טוויטר בשם שלי גולדן, אשר העלתה לרשת סרטון בו גם היא מלקקת גלידה ומחזירה את הקופסה המזוהמת למדף.

שוטרים עצרו את שלי לאחר שגולשים התלוננו עליה, אך זו בתגובה הצהירה כי היא מתנצלת על האירוע ושהיא קנתה את קופסת הגלידה לאחר שצילמה את הסרטון. בעקבות התערבות המשטרה, היא מחקה את הסרטון מהאינסטגרם שלה ודף הטוויטר.
 
 
 
גם גולש המכונה "לארז", מקליפורניה, נכנס לחנות CVS ותיעד עצמו לוקח עם כף ידו גלידה ואז נותן לאדם שצילם אותו לעשות את אותו הדבר. מיד לאחר מכן הוא החזיר את הגלידה למקפיא וברח מהמקום. מספר שעות לאחר מכן הוא כבר נלקח לתחנת המשטרה המקומית ונחקר בנושא - אך הסרטון הפך בינתיים לוויראלי עם מעל 20 מיליון צפיות.
 
 
בארה"ב מנסים להתמודד עם התופעה המדאיגה ולמגר אותה, תוך כדי הסברים על הסכנות שבזיהום מצרכים והפצתם. אנחנו בתקווה שזה לא יתפשט מחוץ ליבשת אמריקה.