בחודש שעבר, קלייר מאק בת ה-19, נחתכה מתיל ונאלצה להגיע לבית החולים כדי לקבל זריקת טטנוס. הצעירה משיקגו ניצלה את ההזדמנות כדי לשאול את הרופאים על השיעול המתמיד ממנו היא לא מצליחה להיפטר, ונשלחה לבדיקת רנטגן – רק כדי לגלות שהלב שלה נמצא במקום שונה משל כולנו.

"החלטתי להגיע לחדר מיון כדי לקבל טטנוס אחרי שנחתכתי מתיל, ועל הדרך החלטתי שאני אבדוק את השיעול", סיפרה קלייר. "הרופאה הסתכלה עלי כשהיא מופתעת לגמרי ואמרה: 'אוקיי זה קצת מוזר, אבל את יודעת שהלב שלך נמצא בצד ימין של החזה שלך ולא בצד שמאל?'".

"הייתי מבולבלת כל כך וצחקתי כי לא האמנתי. הרופאה הסבירה לי שאני סובלת מדקסטרוקרדיה ושהיא צריכה להודיע על זה לרופא המשפחה שלי. שאלתי 'מה, את רצינית?' כי הייתי בשוק טוטאלי, מבולבלת מאוד ולא הבנתי איך לא ידעתי על זה לפני".

דקסטרוקרדיה הוא מום מולד נדיר, בו הלב ממוקם ימינה יותר בחזה. פחות מאחוז מהאוכלוסייה סובל ממום זה. "אבא שלי נלחץ מזה ממש ואמא שלי חשבה שזה קורע מצחוק שלא ידעתי על זה עד עכשיו", הוסיפה קלייר. "לא עשיתי רנטגן בחיים עד הפעם הזו, ככה שלא היה סיכוי שאדע את זה. גם רופא המשפחה שלי בדק את זה בעבר שהלב פועם יותר חזק בצד הימני, אבל מן הסתם אי אפשר להבין מזה בלבד שיש לי דקסטרוקרדיה".

אחרי האבחנה המלחיצה, העלתה קלייר לטיק טוק את החוויה שלה ונכון לכתיבת שורות אלה, הפוסט הגיע ליותר מ-3 מיליון צפיות וקיבל יותר מ-430 אלף לייקים, כשרבים שואלים איך יכול להיות שרופא המשפחה לא הצליח לאבחן את זה.

@caremack

No I did not. ##dextrocardia ##heart ##medicine ##doctors ##xray ##wtf ##wrongside ##deformed ##hospital ##er

♬ YALL ARENT ORIGINAL AND ITS SAD STOP COPYING ME - Tik Toker

יחד עם זאת חשוב לציין, דקסטרוקרדיה היא לא מחלה מסכנת חיים ונכון לרגע זה, קלייר לא צריכה לעבור איזשהו הליך או השגחה רפואית מיוחדת, אלא פשוט לחיות עם העובדה שהלב שלה נמצא במקום אחר משל מרבית בני האדם.