פסל סהרורי
מפחיד את הסטודנטיות. גם אותנו | צילום: Sakchai Lalit | AP

אתם הולכים לבד בלילה, בחושך, בשלג, קר, רק רוצים להגיע למיטה בחדר שלכם במעונות, כשפתאום – אמאלה! איש עומד עירום באמצע השביל, נראה כאילו הוא הולך לכיוונכם בעיניים עצומות וידיים פרושות קדימה כמו זומבי... אה, רגע, זה בכלל פסל, אפשר להרגע.

 הסהרורי העירום הוא חלק מתערוכה של האמנית טוני מטלי במוזיאון של אוניברסיטת וולסלי לנשים שבבוסטון. אחרי שהוצב במקום עמוס עוברים ושבים בקמפוס, 270 תלמידות חתמו על עצומה להסרת הפסל מהתערוכה. "הפסל, 'הסהרורי', הוא מקור לדאגה, פחד ומחשבות מטרידות בהקשר תקיפה מינית", כך על פי העתירה שנכתבה על ידי זואי מגיד, תלמידת שנה ראשונה באוניברסיטה. "למרות שזה עשוי להיראות מצחיק, או מעורר מחשבה מסוימת, זה כבר הפך למקור לחץ לסטודנטיות רבות".

ליסה פישמן, מנהלת המוזיאון, כתבה בתגובה לעתירה באתר בית הספר כי יצירת האומנות השיגה את מטרתה ביצירת דיון סביב הפסל. "הצבנו את הסהרורי על שפת הכביש, ממש מחוץ למוזיאון כדי לחבר את התערוכה מתוך המוזיאון - אל העולם שמעבר לקמפוס", כתבה פישמן, "אני אוהבת את הרעיון של בריחת אמנות מחוץ למוזיאון". בתגובה, זואי מגיד סיפרה שפישמן לא ענתה על דאגותיהן של הסטודנטיות המפוחדות, "אנחנו באמת חושבות שאם פיסת אומנות גורמת לאנשים להרגיש לא בטוחים, זה עובר את הגבול". עפ"י הדיווחים האחרונים, עוד אין הכרעה בויכוח בין הנהלת המוזיאון לתלמידות המוטרדות, ובינתיים הסהרורי עוד עומד בדרכן של סטודנטיות שנבהלות כל פעם מחדש מהאיש העירום... הפסל, סליחה. 

(מקור)