בתאריך 26 בנובמבר, פרדריק הלמקוויסט, שוודי בן 45, בלע קפסולת שמע ניידת שהפכה אותו למכונת המוזיקה האנושית הראשונה. הלמקוויסט החל להשמיע מוזיקה מהבטן, באמצעות המערכת הממוזערת שבלע, ולצערו, על אף הצלחת הניסוי, "איכות הסאונד ממש ממש ממש רעה".

תיבת הנגינה האנושית: האיש עם נגן המוזיקה בבטן (וידאו WMV: Youtube.com)
תיבת הנגינה האנושית: האיש עם נגן המוזיקה בבטן | וידאו WMV: Youtube.com

"רק רציתי להראות שזה עובד", אמר מנכ"ל חברת "פאוז הום אינטרטיינמנט" ובעל חנות אלקטרוניקה בשטוקהולם. "הניסוי הוכתר בהצלחה – אנחנו הראשונים בעולם שעשינו את זה".

ממדי הקפסולה, הנקראת ה"גאט-פוד", הם 30 מ"מ על 13 מ"מ ובסרטון נראה שמעט קשה לבלוע אותה, אך אפשרי בניסיון אחד. הלמקוויסט מקווה למכור את ההמצאה הממוזערת שלו בסכום של 12,800 אירו (61,301 שקלים).

מעבר להצלחה של הניסוי, הגימיק המרכזי בכל הסיפור הזה הוא שניתן להזמין שירים באתר שלו. למערכת המיניאטורית יש רסיבר אלחוטי וברגע שאתם בוחרים שיר לנגן ההנחיה משודרת לקפסולה ובדיוק כמו בתיבת נגינה – כולם צריכים להתמודד עם הבחירה שלכם.

"אני לא משוגע", הוא אומר. "אני פשוט מטורף על מערכות שמע מותאמות אישית. כולם מדברים על רמקולים גדולים וחזקים, אבל הגודל לא קובע – מה שקובע זה התחכום". אחרי כשלוש שעות, הקפסולה מגיעה לשלב במערכת העיכול שכבר לא ניתן לשמוע את המוזיקה הבוקעת ממנה, אבל בתור אב-טיפוס חדשני, מדובר בהצלחה מסחררת.

ואם אתם רוצים לשמוע את זה ממקור ראשון, צפו בסרטון מאחורי הקלעים של פרדריק הלמקוויסט: