הפסל הגדול בעולם (צילום: צילום מסך מאתר The Sun Herald)
פרעה מי? | צילום: צילום מסך מאתר The Sun Herald

 
האמן הבולגרי המפורסם, כריסטו, מתכנן לבנות את הפסל הגדול ביותר בעולם - עשוי מ-400,000 חביות נפט בהשראת הצבעים של המדבר ודיונות החול הגבוהות. הבנייה, שהולכת לעלות כ-325 מיליון דולרים, אמורה להימשך כשמונה חודשים, בזמן שצוות של מאות אנשים יצרו את פירמידת הענק עם הגג שטוח בגובה 150 מטר. כן, היא אמורה להיות יותר גבוהה מפירמידת הענק של גיזה.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

משרד התיירות של אבו דאבי מקווה שהפסל, שייבנה במדבר במרחק 161 קילומטרים מאבו דאבי, יהפוך לציון דרך עבור האזור ויממשוך אליו תיירים מכל העולם. עוד הישג לאבו דאבי, שמתכננת להפוך למרכז עולמי של תרבות ואמנות.

כריסטו ואשתו המנוחה ז'אן קלוד, באו עם הרעיון לפני 30 שנה, אך השלמתו מתעכבת בגלל סכסוכים באזור. "כשהשמש תזרח, הקיר האנכי יראה כאילו הוא עשוי זהב", אמר כריסטו על יצירת האמנות.

לטענתו, העבודה ממומנת בעיקר באמצעות המכירות של עבודותיו המפורסמות, עטיפת פרטים יומיומיים (כגון בקבוקים) בסדינים או בבד אחר. כמו כן, כריסטו משתף פעולה עם השיח' חמדאן בן זאייד אל-נייהן, אחיו הבכור של הנסיך יורש העצר של אבו דאבי. משפחת המלוכה הצהירה כי היא "מאוד מתרגשת" מהפרויקט.

כריסטו מכחיש כל קשר בין בחירת חביות נפט כדי לבנות את הפסל למקור העושר העיקרי של האזור. חברה גרמנית כבר הוזמנה כדי לספק את החביות הצבעוניות. זה הזמן לברר לגבי אשרת כניסה לאבו דאבי. 

(מקור)

הפסל הגדול בעולם (צילום: צילום מסך מאתר The Sun Herald)
עכשיו תדמיינו את זה בגובה 150 מטר | צילום: צילום מסך מאתר The Sun Herald