נתחיל מזה שכל בני האדם זקוקים לאומגה 3. מדובר בחמצת שומן חיוניות שניתן לקבל רק מן המזון כי הגוף אינו מייצר אותן בעצמו ומקורן העיקרי הוא דגים. בפועל, כמות הדגים שאנו וילדינו אוכלים בשגרה מועטה ולא מספקת דיה, מה גם שאנו לא בדיוק חיים בסקנדינביה וניזונים מדגי ים עשירי אומגה, ובכלל, גם בטבע, מקורותיה של אומגה 3 הולכים ומתמעטים לאור שינויי התזונה במאות האחרונות והתרוקנות שרשרת המזון מאומגה 3.

במחקרים לא מעטים נראה כי מחסור באומגה 3 נמצא קשור לסיכון לתחלואת לב וכלי דם, לקשת הפרעות הקשב והריכוז, לקוגניציה ירודה, לתסמיני אלרגיה, לדיכאון וחרדה כולל דיכאון לאחר לידה, להתפתחות קוגניטיבית ירודה בעוברים ותינוקות, לתסמיני אוטיזם ועוד.

חדש, בדיקת אינדקס - זיהוי מחסור באומגה 3 בגוף

התמודדות עם מחסור באומגה 3 מתחילה בזיהוי נכון. מדד אינדקס אומגה 3 הינו כלי אבחוני ומדעי חדשני לזיהוי מחסור באומגה 3 ההולך ותופס יותר ויותר מקום בעולם כמדד לזיהוי מחסור ואף ככלי לניבוי סיכון למחלות לב וכלי דם. לישראל הבדיקה הגיעה יחסית לאחרונה, וכרגע אמנם ניתן לבצעה רק באופן פרטי, אולם אנו מנבאים בעתיד שימוש נרחב במדד זה, כפי שכיום עושים בדיקות סוכר או ברזל בדם.

בדיקת אינדקס אומגה 3 בדם מתבצעת באמצעות ערכת בדיקה עצמית אותה מקבל הנבדק בדואר לביתו, ביצוע הדגימה בבית מסייע להפחית את עלויות הבדיקה ואת נוחות היישום שלה. הבדיקה מאפשרת זיהוי מחסור באומגה 3 בגוף, מעקב אחר יעילות התיסוף התזונתי בכמוסות אומגה 3 במידה והחל, וגם מניעת תיסוף שווא במקרים שהאינדקס נמצא תקין ובטווח המומלץ.

פענוח הדגימה נעשה במעבדה המקורית בגרמניה אשר פיתחה את הבדיקה, לשם היא נשלחת באמצעות מעטפת דואר רגילה הכלולה בערכת הבדיקה. הבדיקה משווקת בארץ על ידי חברת אומגה גליל.

בדיקת אינדקס (צילום: אומגה גליל, shutterstock)
צילום: אומגה גליל, shutterstock

*להזמנת ערכת בדיקה ביתית לאינדקס אומגה 3.

 

מחשבון מינונים מותאם אישית

מחקרם ארוך הטווח של הפרופסורים וון-שאקי והאריס, מפתחי בדיקת אינדקס אומגה 3, מצביע על כך שברוב מדינות העולם המערבי אינדקס אומגה 3 באוכלוסייה נע בין חצי לשליש מהרמה המומלצת. גם במידה שלא ביצעתם בדיקת אינדקס אומגה 3 פרטנית, קיים סיכוי גבוה (בהתאם לממוצע הידוע) שגם לכם יש מחסור כלשהו באומגה 3 וניתן לטפל בו בקלות וביעילות עם תיסוף כמוסות אומגה 3 ימית בתנאי שזו טרייה ואיכותית.

אם קיים חשד למחסור או שנמצא מחסור על פי בדיקת אינדקס אומגה, ניתן להתמודד אתו על ידי תיסוף אומגה 3 בצורה המתאימה למשקל הגוף ולמצבו הבריאותי של הנבדק. לצורך כך פותח על ידי חברת אומגה גליל, הבית הישראלי לאומגה 3, מחשבון מינונים מותאם אישית, על פי כל אחד ממסלולי הבדיקה: התאמה לפי משקל גוף ומצב בריאותי או התאמה על פי תוצאת בדיקת אינדקס אומגה 3.

 

לכתבות נוספות על אומגה 3 היכנסו>

הקשר המפתיע בין אומגה 3 לשיפור בעיות בעור

ענו על הסקר ותיהנו מ-50 שקל הנחה לאומגה 3 טרייה עד הבית

אומגה 3 (צילום: shutterstock By Antonio Guillem)
צילום: shutterstock By Antonio Guillem

האותיות הקטנות

חומצות השומן אומגה 3 הנן רכיב תזונתי חיוני מאוד לגופנו, שניתן לקבלן בקלות גם באמצעות תיסוף תזונתי בכמוסות, אולם בד בבד חשוב גם לדעת כי אומגה 3 רגישה מאוד לחמצון בתנאי מדף רגילים הכוללים חום ולחות. כשאומגה 3 מתחמצנת נוצרים בה תוצרי לוואי רעילים ויעילותה פוחתת. על כן, מומלץ לשים לב לאיזו אומגה 3 אנחנו צורכים.

השם אומגה 3 הוא כותרת המכילה בתוכה מגוון מוצרים ותוספי תזונה. כדי להשפיע ביעילות על רמת (אינדקס) האומגה 3 בגופנו מומלץ לקחת אומגה 3 שאין בה חשש לחמצון יתר, אשר מסופקת לכם עם תעודת איכות המעידה על רמת חמצון תקינה של האומגה 3 שבידיכם. באופן כזה עולה רמת התועלת והבטיחות של התוסף.

 

 

 

הטבה מיוחדת לגולשי mako: הנחה של 50 שקל בהזמנת צנצנת 200 כמוסות אומגה 3 טרייה מהמקרר מאתר אומגה גליל, כולל משלוח עד הבית.

לקבלת ההנחה הזינו בעמוד התשלום את קוד הקופון OMEGAMAKO. ההטבה מוגבלת לצנצנת אחת ללקוח, בתוקף עד 31.1.22. האחריות על ההטבה ומימוש הקופון הינה של חברת אומגה 3 גליל בע"מ ולא של אתר mako.

 

*התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.