מקובל לומר שהמוח הוא איבר המין הגדול מכולם. על נכונותה של טענה זו יעיד כל מי שקיבל הודעת טקסט מפתה בבוקר ובילה את שארית היום כשהוא מתמודד עם השלכותיה הפיזיות המרגשות. המוח שולט על התגובות המיניות שלנו, משחרר את ההורמונים המתאימים ומאכסן את הפנטזיות שלנו. ישנם אפילו מחקרים המצביעים על כך שהמוח מגיב בצורה זהה לליטוף על גבי הגוף ולמראה ליטוף על גבי גוף אחר. אם אנחנו מתגרים ממשהו בראש, הגוף יבוא בעקבותיו. לעומת זאת, אם ננסה להכריח את עצמנו לתפקד בפעילות מינית שאינה מושכת אותנו – המוח פשוט לא יאפשר לנו את זה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק? 

כמובן שברוב המקרים, כשאנחנו נכנסים למיטה אנחנו לא חושבים על המוח כמשתתף פעיל במעשה האהבה. אנחנו בדרך כלל מכוונים את המאמצים לכיוון הדגדגן והנרתיק, הפין והאשכים והפטמות. המוח הוא לא האיבר היחיד שאנחנו מקפחים. קיימים בגוף שלנו עוד איברים ואזורים רבים שאפשר להפיק וגם להעניק מהם הנאה מרובה. הנה כמה מהם שכדאי לכם לשתף במשחק בפעם הבאה שאתם נכנסים למיטה.

1. אוזניים

כמעט כולם רגישים באזור האוזניים. אפשר להעביר אצבע לאורך הצד החיצוני של האפרכסת ולמצוץ או לנשק בעדינות את התנוך. אבל עם נשיקות כדאי להיזהר: יש אנשים שנרתעים מהתחושה והצליל הנוצרים בעת נשיקה על פתח האוזן ממש. במקרה כזה, כדאי לנשק את הצוואר, ממש מתחת לתנוך. אם הפרטנרים שלכם אינם נרתעים, הוסיפו נשיפה של הבל פה חם וכמובן אל תשכחו ללחוש להם באוזן בדיוק מה התוכניות שלכם להמשך הערב.

2. שקע הצוואר ועצמות הבריח

בצוואר אצור מתח רב ולכן שחרור שלו ומגע באזור באופן כללי תורמים מאוד לשחרור ולזרימה של הגוף, כל הדרך עד לעצם הזנב. מגע לאורך הצוואר עד לעצם הבריח הוא גם חושני מאוד. אפשר להתחיל בעיסוי של העורף, השכמות והכתפיים בלחיצות עדינות יותר או פחות, בהתאם לבקשת בן או בת הזוג ואז ללטף, ללקק ואף לנשוך בעדינות לאורך העורק שבצד הצוואר, ובכך להזרים עוד דם מעורר לגוף. נשיפות של הבל פה חם באזור גם הן מגרות מאוד.

3. מיניות וגב תחתון

עיסוי נתפס לעיתים כפרוצדורה טיפולית או מסובכת הדורשת שמנים, מגבות, מיומנות מיוחדת וכן הלאה. אולם בין בני זוג, עיסוי הוא פשוט מגע עמוק יותר וממוקד יותר, ללא צורך בכל האביזרים מסביב. את עיסוי השכמות והצוואר מהסעיף הקודם אפשר להמשיך בעיסוי גב מהיר. מעבר לשחרור נעים והקלה על כאבים כתוצאה מישיבה או עמידה ממושכת, בגב התחתון קיים אזור ארוגני במיוחד בבסיס עמוד השדרה שכדאי לעבוד עליו בעדינות במעגלים גדלים והולכים באמצעות האגודלים. עיסוי כזה תורם הן להזרמת הדם לאיברי המין והן לשחרור האגן כך שיחסי המין יהיו מהנים אף יותר.

4. ירך פנימית

קרבתם של הירכיים לאיברי המין וריבוי קצות העצבים שבהם הופכים את האזור למגרש משחקים מושלם במיטה. אפשר לעסות את כל הירך בעיסוי עמוק, כחלק מעיסוי של הגוף או רק של הרגליים ולהזרים דם אל אברי המין. אפשר גם לעסות בצורה עדינה יותר רק את פנים הירכיים, תוך כדי ביצוע מין אוראלי או בנפרד. כפי שכבר הבנו, כל מה שאפשר לעשות עם הידיים, אפשר ואף רצוי לעשות גם באמצעות השפתיים, הלשון והשיניים. במקרה זה, נסו לצרף קוביית קרח למסע לאורך הרגל, מהקרסול ועד לנקודת החיבור של הירך עם הגוף, או להיפך, מהכתף מטה, לאורך המותן ואל הירך.

עוד ב-mako בריאות:
>> טונה יכולה להאריך חיים, אפילו משימורים
>> איך באמת צריך להשתמש בחוט דנטלי?
>> אחת ולתמיד: איך להיפטר מהכינים?

5. זוגיות מינית ופרינאום

הפרינאום - או בשמו העברי נטול-הרומנטיקה - חיץ הנקבים, הוא האזור העשיר בעצבים שבין הנרתיק (או בסיס שק האשכים) ועד לפי הטבעת. הוא רגיש מאוד למגע לכל אורכו ובמיוחד באמצעו, שם נמצאת נקודה אשר מתמלאת בדם ומתנפחת בעת ריגוש מיני כמו הפין והדגדגן. ברפואה הסינית, במרכז הפרינאום נמצאת נקודת אקופונקטורה בשם חווי-יין אשר תורמת לחיזוקה של האנרגיה המינית. ליטוף או עיסוי עדין של הפרינאום באמצעות האצבעות, הלשון או אביזר מין יכולים להביא לתוצאות מענגות מאוד, ואפילו לאורגזמה.

 6. כפות הרגלים

לא לחינם מזה מאות שנים משמשות כפות הרגליים לטיפולים למיניהם במסגרת תורת הרפלקסולוגיה. מגע בכפות הרגליים מעורר איברים שונים, מחזק את האנרגיה של הגוף וגם תורם לעוררות מינית. שני צדי הקרסול הם אזורים רגישים המתקשרים ישירות לאיברי המין שלנו: הנרתיק והרחם בנשים והפין והערמונית בגברים. מתחת לעצמות הקרסול משני צדי העקב מצויים האזורים אשר משפיעים על השחלות והאשכים, מחזקים את הדחף המיני ומשפרים את התפקוד. מרכז כף הרגל מייצג את החזה ועיסוי שלו יכול לגרות את השדיים והפטמות. כמובן כשמדובר בכפות רגליים חשוב לזכור שהמטרה היא לגרות ולא לדגדג. צריך להיות מאוד קשובים לבן/בת הזוג ולשנות את עוצמת המגע בהתאם. אל תתעקשו. אם הפרטנרים שלכם מסרבים למגע בכף הרגל – ותרו. יש מספיק אפשרויות אחרות. עם זאת אם הם מסכימים, צפויה להם הנאה מרובה. אל תשכחו גם את גב כף הרגל ואת הבהונות, שאותן אפשר גם למצוץ לתוספת גירוי.

 7. כפות ידיים

מבחינת הרגישות, האצבעות נמצאות בראש הרשימה מיד אחרי הפה ואברי המין. ליטוף ועיסוי קל של הזרועות, למשל בזמן צפיה בטלויזיה בערב יכול להפוך לעיסוי אירוטי של ממש כשמגיעים לנקודת החיבור של כף היד למפרק. השקע בנקודת החיבור וכף היד עצמה הם אזורים רגישים ומרגשים במיוחד. בעת עיסוי כף יד הצמידו את כף היד שלכם לזו של הפרטנר ופרשו את האצבעות. לאחר מכן שלבו אצבעות והדקו מעט את האחיזה. אם אתם יושבים זה מול זה ואוחזים ידיים כך, אפשר לנצל את ההזדמנות לנשימה עמוקה ושמירה על קשר עין כמו בתרגול מגע טנטרי.

8. עור

כמו המוח, העור הוא משתתף ברור-מאליו במשחק המיני שלא זוכה לתשומת לב מיוחדת. אולם העור הוא אחד האיברים הארוגניים ביותר בגופנו הודות לקצות העצבים הרבים הפזורים בו. המפתח הוא גיוון – את הגוף של בן או בת הזוג אפשר ללטף, לעסות, ללקק, לנשוך ולשרוט בעדינות. אפשר להשתמש בידיים ובפה כפי שאנחנו רגילים, אבל גם ברגליים ובכל איבר אחר שיש לנו. לבעלי שיער ארוך, נסו למשל ללטף באמצעותו את הפנים או את הגוף של הפרטנר.  

9. שיער וקרקפת

מעטים האנשים שיכולים להישאר אדישים למגע בשיערם. לרוב העולם מתחלק בין אלו שאוהבים לבין אלו ששונאים. אם התמזל מזלכם ואתם או בני הזוג שלכם שייכים לסוג הראשון, פתוח בפניכם עולם שלם של גירוי, החל מליטוף השיער והעברתו בין האצבעות, דרך תפיסה ומשיכה עדינה וכלה בסירוק או הברשה. אולם גם מי שאינו אוהב מגע בשיער עשוי ליהנות מעיסוי עמוק יותר של הקרקפת, אשר מלאה בקצות עצבים ואזורי גירוי. לפינוק מושלם מלאו עבור בן או בת הזוג אמבטיה חמה וחפפו את שיערם תוך עיסוי הקרקפת, העורף והשכמות.

זכרו – יחסי מין הם חגיגה של כל הגוף. ככל שתזמינו יותר חלקים ממנו למסיבה, כך ההנאה תהיה רבה יותר.

* ד"ר דניאל דריי, הוא רופא סקסולוג, מטפל זוגי ומיני ומנהל את אתר תורת היחסים

 >> גלולת הרזייה בשם אוכל: מהי דיאטת הזון?