נעזוב רגע בצד את העניין שסקס על בטן מלאה זו תחושה מעפנה, ואת הסבירות שאנשים שמפוצצים מאוכל ועייפים מעיכול הם פחות אנרגטיים ופחות נותנים עבודה – נגיד והחלטתם לאכול למרות שאתם יודעים בוודאות שתכף יתרחש משגל, אוקיי. אבל יש מאכלים שפשוט לא כדאי להכניס לפה מסיבות אחרות לגמרי של אסתטיקה, לוגיסטיקה ומניעת אסון מוחלט.

לא מדובר במזונות שיגרמו לכם להיראות כמו ברבריים או להדיף ריח רע, כמו טבעות בצל, רוטב שום, ספגטי וצלעות כבש – כל מה שדורש מכם לשים מפית על החזה או על הרגליים. הכוונה היא למזונות שיכולים, למשל, להקשות על הזקפה, להעמיס על מערכת העיכול ולהגביל את טווחי התנועה בין הסדינים.

אל תאכלו אוכל שמעייף אתכם

האינסולין שמשתחרר בגוף לאחר שבולסים פחמימות גורם לרוב לישנוניות. הסיבה היא שמערכת העיכול עובדת קשה כדי לעבד אותן, כך שכדאי לא להעמיס עליה יותר מדי. צלחת פסטה למשל זה רעיון ממש רע, אבל גם כוס של חלב פושר. היחס המומלץ הוא בדרך כלל 1 ל-2 בין חלבונים לפחמימות כדי לשמור על ערנות מינימלית.

פסטה שמנת פטריות טבעונית  (צילום: נעמה רן, יחסי ציבור)
תדחו את הפסטה לאחרי | צילום: נעמה רן, יחסי ציבור

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אל תאכלו אוכל שמקרר אתכם

הסקס הכי טוב, כמובן, הוא סקס שבו הליבידו של שני בני הזוג פועל באופן אופטימלי. מחקרים מראים שהמאכלים הבאים יכולים לשחק עם רמות ההורמונים בדם ולגרום לחוסר יציבות בחשק המיני. בין השאר מדובר בגבינה, קורנפלקס, קפאין (כדי למנוע רעידות לא רצויות), בשר מעובד (הפוליוויניל כלוריד משחק גם הוא עם ההורמונים, והשומן הרווי בנקניקיות יכול לסתום עורקים), אוכל מטוגן או מלוח מדי וכן, גם שוקולד, שאמנם נחשב למעורר תאווה אבל בפועל עלול להוריד את רמות הטסטוסטרון בקרב גברים.

אל תאכלו מזנות משלשלים

סביר להניח שאתם כבר יודעים מה לא עושה לכם טוב בבטן: אוכל הודי אולי, או שמא מטבח מקסיקני, מנות חריפות מדי, ירקות ממשפחת המצליבים או כל דבר ששולח אתכם לשירותים במהירות שיא.

אוכל הודי (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
אולי זה לא הזמן לארוחה הודית | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

אל תאכלו מזונות שגורמים לגזים

כבר אמרנו שמערכת העיכול היא לא חברה בכל הנוגע ליחסי מין, כך שכל צריכה של שעועית, חומוס, ברוקולי, פירות ומוצרי חלב עשירים בלקטוז ומשקאות מוגזים הם על אחריותכם בלבד.

אל תאכלו יותר מדי

התחלנו ולכן נסיים באזהרה שסקס על בטן מלאה הוא קשה מדי, ולכן עדיף להסתפק במנות קטנות ולא להתפוצץ עד שאין מקום לדחוס כלום. כמו כן, עדיף לא לשתות יותר מדי בירה כדי לא להגיע לשילוב קטלני של גזים, שובע מוגזם ורמת אלכוהול גבוהה.

בירה (צילום: Shutterstock)
אין צורך להגזים עם הבירה | צילום: Shutterstock
עוד ב-mako בריאות:
>> ליהיא גרינר חושפת: זה תפריט הדיאטה היומי שלי
>> מה מזיק יותר? לישון מעט מדי או יותר מדי?
>> כך תשרפו הכי הרבה קלוריות באימון שלכם 

מה כן מומלץ לאכול?

ישנם מזונות שדווקא עשויים להגביר את התשוקה כמו למשל סלק, תרד, בננה, אבוקדו, רימון, בטטות ושומשום.