גרמנית היא אולי השפה הלא רשמית של הפורנו, בין היתר הודות לערוץ RTL הנוסטלגי, אבל מסתמן שזה הולך להשתנות בקרוב:  מחקר חדש של גוף בשם Leisure Monitor מגלה כי אנשים בגרמניה מקיימים פחות ופחות יחסי מין, והסיבה העיקרית לכך היא ככל הנראה לחץ.

Leisure Monitor הוא גוף שחוקר כבר 30 שנה את פעילויות הפנאי בגרמניה, כולל מה הגרמנים צופים בטלוויזיה, לאן הם אוהבים לצאת ובאיזו תדירות הם מקיימים יחסי מין. בסקר שנערך השנה התגלה כי רק כ-52 אחוז מהאנשים בגרמניה משתעשעים בין הסדינים לפחות פעם אחת בחודש. לפני חמש שנים, לצורך השוואה, המספר הזה עמד על 56 אחוז.

כמו כן, ובניגוד למה שאפשר היה לחשוב, אלה הם דווקא ההורים בגרמניה שמקיימים הכי הרבה יחסי מין. 59 אחוז מהאנשים בעלי המשפחות בגילי 25-49 מקיימים יחסי מין לפחות פעם בשבוע, ו-82 אחוז מהם לפחות פעם בחודש. בקרב זוגות נשואים ללא ילדים – 58 אחוז פעם בשבוע ו-85 אחוז פעם בחודש. כמו כן נתגלה כי הגיל שבו גרמנים מתחילים לקיים יחסי מין לראשונה בחייהם עולה בהתמדה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם? 

בנוגע לרווקים, הסקר חושף כי הם מקיימים הכי מעט יחסי מין בגרמניה, ורק האוכולוסייה קשישה עוקפת אותם. רק 27 אחוז מהם שוכבים פעם בשבוע, ו-49 אחוז פעם בחודש (אצל הפנסיונרים בגילי 65 ומעלה מדובר ב-7 אחוזים פעם בשבוע ו-23 אחוזים פעם בחודש).

למה זה קורה? לפי הדו"ח, הגורם העיקרי הוא בעיקר סטרס, הן בבית והן בעבודה. המחקר אף מצביע על קשר בין רמות הלחץ לבין העלייה בשימוש בסמארטפונים וברשתות החברתיות. ההפגזה בתמונות וויזואליה של אנשים עם חיים טובים יותר, לפי המחקר, גורמת לאנשים להיות לחוצים מכך שהם צריכים למצות את הכל ולקפוץ על כל החתונות בזמנם החופשי – לרוץ מפעולה אחת לשנייה ולרצות להיות תמיד נוכחים בכל מקום כדי לא להפסיד כלום.

>> מחקר חושף: רבע מהצעירים ביפן מעולם לא קיימו יחסי מין 

הקפיצה המתמדת הזו בין פעילויות הפנאי, לפי החוקרים, פוגמת ביכולת ליהנות מהן. כמו כן, האובססיה לסמארטפונים ולאינטרנט מותירה מעט מאוד זמן למערכות יחסים ויחסי מין. כי כשכולם דבוקים למסכים כל הזמן, קשה ליצור אווירה רומנטית.