כמו בכל דבר בחיים, סביר להניח שגם אתם פיתחתם הרגלים קבועים של אחרי הסקס. אבל מתברר שכמה מההרגלים הנפוצים ביותר שלכם עלולים להזיק לכם לא מעט. אז אם אתם רצים למגירת התחתונים, מתקלחים במים רותחים או משתמשים בסבונים בניחוחות אקזוטיים - סימן שכדאי להתחיל לשנות כמה דברים. מומחים בגינקולוגיה שיתפו באתר INSIDER כמה מהדברים שאסור לכם לעשות אחרי קיום יחסי מין (בהנחה שאתם לא רוצים להידבק בזיהומים ומחלות מין). 

 >> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. להימנע מלהתקלח במים חמים מאוד

כל שלושת המומחים הסכימו על כך שמקלחת אחרי סקס היא אמנם דבר מבורך, אבל פחות מומלץ לטבול ארוכות באמבטיה מלאה מים חמים – בייחוד נשים. הם מסבירים כי חשיפה ממושכת מדי למים עשויה "להפחית את יעילות המחסומים האנטי-בקטריאליים הטבעיים של העור" ולמעשה יכולה להגביר סיכון להידבק בזיהום.

2. לא להשתמש במוצרים מבושמים באזורים האינטימיים

אין כמו להסתבן בסבון עם ניחוח אקזוטי ומרענן, אבל כשזה נוגע לאזורים האינטימיים שלכם, מומלץ לוותר על הסבונים המבושמים – בייחוד אחרי קיום יחסי מין ובייחוד אם אתן נשים. "אנחנו לא ממליצים להשתמש בסבונים או מוצרים מבושמים או כאלה המכילים הרבה כימיקלים, משום שהם עשויים לשנות את הרכב החיידקים הידידותיים". הדרך הטובה ביותר היא לשטוף במים חמים (לא רותחים!). אחרי סקס, מומלץ להקפיד על שגרת רחצה והיגיינה פשוטה ככל האפשר, כדי למנוע גירויים באזורים האינטימיים.

>> ואלה הדברים שרצוי לעשות אחרי הסקס

3. השתמשתם בצעצועי מין? אל תאחסנו אותם בלי לנקותם

כפי שאתם צריכים לנקות את הגוף שלכם אחרי סקס, כך גם עם צעצועי המין שהשתמשתם בהם. "צעצועי מין הם בדרך כלל סינתטיים ויכולים לצבור חיידקים", מסבירה ד"ר קרולין דה-לוסיה, גינקולוגית. "שמרו על הצעצועים נקיים ותימנעו מסיכון להידבק בזיהומים". ככל הנראה שצעצועי המין שלכם מגיעים עם הוראות ניקיון, אבל מומחים מסבירים שיש דרך פשוטה שניתן ליישם אותה על כל הצעצועים שלכם. לנקות באמצעות מים חמים וסבון עדין, אם צוין שיש לעשות זאת.

עוד ב-mako בריאות:
>> 7 דברים שקורים לכם בגוף כשאתם שותים קפה
>> יש אלוהים: הדרך המפתיעה להעלים צלוליט

4. להימנע מלבישת תחתונים צמודים

לפי ד"ר דה-לוסיה, לבישת תחתונים צמודים מיד אחרי סקס היא לא הרעיון הכי טוב. "מכיוון שלרוב יש באזור האינטימי יותר הפרשות גוף והחיכוך (של העור עם התחתונים) גורם לחיידקים להתפשט באזור, כדאי לתת לגוף להתאוורר ולהתנקות לבד". היא ממליצה לוותר על התחתונים מיד אחרי קיום יחסי מין – או ללבוש הלבשה תחתונה לא צמודה.

הרגלי היגיינה, אישה  (צילום: matheus ferrero on unsplash)
תני לגוף להתאוורר | צילום: matheus ferrero on unsplash

5. אל תחפשו ישר את הטלפון/שלט טלוויזיה

גם אם אתם מרגישים שאתם ממש חייבים להעלות לאינסטוש "סלפי של אחרי הסקס" – אל תעשו את זה. לא רק כדי לחסוך מחברים שלכם את ה-TMI שבסלפי כזה, אלא כי פשוט מאוד זה מרחיק אתכם מהפרטנר/ית שלכם. הרגעים שאחרי הסקס הם הזדמנות מצוינת לבסס אינטימיות עם בן/ת הזוג שלכם וחבל לפספס את זה. אז גם אם לא בדקתם מיילים של העבודה יותר מדי זמן וגם אם מחכה לכם סדרה שאתם מתים לראות, אל תעשו זאת מיד אחרי סקס. "להיות נוכח עם הפרטנר שלכם מגביר את החיבור האינטימי. אוקסיטוצין, אחד ההורמונים שאנחנו משחררים אחרי סקס הוא הורמון שמסייע להיקשרות", מסבירה ד"ר דה-לוסיה.

>> 6 טעויות שאתם עושים לפני, במהלך ואחרי סקס
>> 7 דברים שאתם חייבים לעשות אחרי סקס