לקראת השנה החדשה אנחנו נוטים להסתכל על השנה הקודמת ולחשוב מה היינו עושים אחרת ואיך היינו רוצים שהשנה הקרובה תיראה. אם גם אתם מרגישים מאוכזבים מחיי המין ורוצים ש-2020 תהיה השנה של חיי מין טובים, בריאים ומספקים – הנה כמה דברים שכדאי לכם לעשות:

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לשים סקס בראש סדר העדיפויות

זה לא חייב להיות ממש בראש הרשימה, אבל כדאי שזה יהיה איפשהו במקום טוב למעלה. מובן שאם יש דברים אחרים בחייכם כרגע שמעסיקים אתכם יותר, כמו משפחה או קריירה, אין שום בעיה עם זה. מותר לכם להחליט שהשקעה בענייני סקס פחות חשובה לכם כרגע. אבל אם אתם מרגישים שהזנחתם יתר על המידה ושחיי המין שלכם זקוקים לתשומת לב מחודשת, אתם צריכים להתמסר לזה ולנסות להשקיע בזה לא פחות ממה שאתם משקיעים בדברים אחרים בחייכם. אז אם אתם מתלבטים בין להישאר עוד אקסטרה שעה בעבודה או לצאת לדייט – בחרו בדייט. אם אתם מוצאים את עצמכם עובדים שעות נוספות בסופי שבוע במקום לבלות עם בן או בת הזוג שלכם במיטה, אז השתדלו לא להביא את העבודה הביתה.

בלי לשלוח קורות חיים: כך תשיגו את העבודה המושלמת (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
להפסיק לעבוד שעות נוספות ולהשקיע יותר זמן בהנאה המינית שלכם | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

טפלו במחסומים שלכם

לרבים מאיתנו יש מחסומים הקשורים בסקס. ייתכן שמדובר בחוויה קודמת שהייתה לא חיובית, טראומה, או כאב פיזי בזמן קיום יחסי מין שאתם לא יודעים מה מקורו. כל אלה יכולים להשפיע משמעותית, לא רק על חיי המין שלכם, אלא גם על איכות חייכם באופן כללי. שקלו לפנות לייעוץ מקצועי – זה אולי ייקח זמן, אבל זה לגמרי יכול להקל עליכם משמעותית בטווח הזמן הרחוק.

זוג נבוך במיטה (צילום: shutterstock)
להשתחרר מהמחסומים | צילום: shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> מצאנו את הנשק הסודי לשמירה על הגזרה בחורף
>> בעקבות מות הצעיר: מתי השפעת היא לא רק שפעת?
>> מושלם: נמצא עוד יתרון בריאותי מפתיע לקפה

השקיעו בהנאה שלכם

יש אנשים שחושבים שרק בגלל שהם לא נמצאים במערכת יחסים, אז שאין להם סיכוי להנאה מינית בחייהם. אז זה הזמן להזכיר – שאפשר ליהנות גם כשלא נמצאים בקשר מחייב. למעשה, יש לא מעט דברים שאתם יכולים לעשות בכוחות עצמכם כדי להגביר את ההנאה המינית שלכם, בין אם זה לקנות לעצמכם צעצוע מין חדש ו/או פשוט ליהנות עם עצמכם, לחקור ולהבין מה עושה לכם את זה יותר.

גם אם אתם נמצאים במערכת יחסים, אל תשכחו את ההנאה שלכם. במערכת יחסים לפעמים קל לשכוח שגם אנחנו צריכים להיות מסופקים, אז הנה התזכורת שלכם. עבדו על התקשורת עם הפרטנר שלכם ודאגו להגיד לו/לה מה אתם מעדיפים כדי שהשנה תהיה השנה שאתם דואגים גם להנאה שלכם.

להתחייב לגיוון

מרגישים שחיי המין שלכם נפלו לשגרה משעממת? השנה החדשה היא הזמן שלכם לשנות את זה. שבו עם בן או בת הזוג שלכם ושתפו אותם בזה, נסו לחשוב ביחד מה אתם יכולים לעשות כדי לצאת מהשגרה. תנוחות חדשות, משחקי תפקידים, BDSM – ישנן שלל דרכים לגוון את חיי המין שלכם, רק ודאו שאכן שניכם מעוניינים בזה ולכו על זה.