בעיות בתפקוד המיני זה הדבר האחרון שאתם רוצים על הראש שלכם, אבל מצד שני אתם מתעלמים מגורמי הסיכון. הרגלים יומיומיים נפוצים כמו עישון, חוסר שינה ותפריט מלא בג'אנק - עשויים בהחלט להוביל אתכם היישר לאורולוג. כדי למנוע אימפוטנציה, צריך פשוט מאוד לשמור על הבריאות שלנו, מכל הבחינות. הנה הטעויות שאתם עושים וכיצד לתקן אותן כדי להנות מחיי מין שלמים ובריאים.

  >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1. מעשנים יותר מדי

הקשר שבין עישון לאין-אונות כבר ידוע מזה שנים. ובכל זאת, זה לא מונע מהרבה גברים להמשיך לעשן בלי הפסקה. ויש לא מעט מחקרים שמאשרים את זה. כתב עט בריטי לאורולוגיה פרסם מחקר שבדק את הקשר שבין אימפוטנציה לעישון. 65 גברים מעשנים נכנסו לתכנית גמילה במשך 8 שבועות ורמת התפקוד המיני שלהן נבדקה לפני הגמילה, במהלכה וחודש לאחריה. 20 אחוזים מהגברים טענו כי הם סובלים מאין-אונות ועד סוף המחקר, 75 אחוזים מהגברים שהפסיקו לעשן דיווחו על תפקוד מיני משופר בהרבה.

2. לא עושים מספיק סקס

את המשפט הבא כנראה שלא תשכחו לעולם: ככל שאתם עושים יותר סקס, כך הסיכוי לסבול מבעיות בתפקוד המיני פוחת. זאת על פי מחקר שפורסם בשנת 2008 במגזין האמריקני לרפואה. במחקר השתתפו 989 גברים, בני 55-75 – במשך לא פחות מחמש שנים. בקרב גברים שדיווחו על קיום יחסי מין בתדירות של פחות מפעם בשבוע, שיעור האין-אונות היה גבוה פי 2, בהשוואה לגברים שדיווחו כי הם מקיימים יחסי מין פעם בשבוע. הגברים שסבלו הכי פחות מבעיות בתפקוד המיני דיווחו על תדירות של 3 פעמים בשבוע.

3. לא מקפידים על צחצוח שיניים

על פי סקירה שנעשתה לאחרונה, הכללה בחינה של מחקרים שונים בנושא, נמצא כי קיים קשר בין דלקת חניכיים לאין-אונות. נמצא כי אימפוטנציה נפוצה יותר פי 2.28 בקרב גברים הסובלים מדלקות חניכיים מאשר גברים שאינם סובלים מהן. להזנחת היגיינת הפה שלכם יכולות להיות השלכות מאוד לא נחמדות מלבד לחורים בשיניים, אז אל תשכחו מהשיניים שלכם.  

4. לא עושים מספיק כושר

על פי מחקר שנעשה על ידי בית החולים סידרס סיני בארה"ב, גברים שמתאמנים יותר, נהנים מתפקוד מיני טוב יותר. במהלך המחקר, 300 גברים נשאלו לגבי מידת הפעילות הגופנית שלהם, כאשר החוקרים חילקו אותם לארבע קבוצות: לא פעילים (אורח חיים יושבני), פעילים במידה מועטה, פעילים במידה בינונית ופעילים במידה רבה. לאחר מכן, הם נשאלו על איכות התפקוד המיני שלהם, לרבות יכולת הזקפה, אורגזמה, איכות ותדירות הזקפה. התוצאות פורסמו בכתב עת לרפואת מין והראו כי גברים שדיווחו על פעילות גופנית תכופה (המשתווה לשעתיים של ריצה או שחייה) היו מדורגים הכי גבוה מבחינת תפקודם המיני. בהתאם לכך, גברים שדיווחו על פעילות גופנית דלה היו מדורגים נמוך בתפקוד מיני. מעכשיו לא תשכחו יותר מחדר הכושר.

5. תפריט לא בריא

מחקר שנעשה באוניברסיטת הרווארד ב-2011 גילה כי גברים שמעדיפים ג'אנק פוד, וליתר דיוק, מזון מעובד עשיר בשומן טרנס – סבלו מאיכות זרע ירודה. לעומת גברים שהקפידו על תפריט בריא ומאוזן (ירקות, דגים ודגנים מלאים). ובקיצור: אל תגזימו עם הג'אנק, זה יתנקם בכם בחדר המיטות.

6. לא ישנים מספיק

אתם לא באמת צריכים עוד הוכחות לכך ששינה מספקת היא חיונית לבריאות הגוף. אבל הנה משהו שיעזור לכם להקפיד על 7 שעות שינה שעות בלילה: מחקר שנעשה באוניברסיטת מישיגן מצא כי גברים שאינם ישנים מספיק (ממוצע של 7-8 שעות בלילה) יחוו רמה נמוכה יותר של חשק מיני וקשיי פוריות. מחקר אחר שנעשה באוניברסיטת שיקגו מצא שגברים שישנים פחות מ-5 שעות בלילה במשך שבוע או יותר, סובלים מרמות נמוכות של טסטוסטרון, בהשוואה לגברים שישנים בין 7 ל-9 שעות בלילה. כמות ההורמונים שלך עשויה לרדת לרמה של אדם המבוגר ב-15 שנה.

7. לא שותים קפה

ליותר מדי קפאין יש השפעות שליליות על הגוף שלנו, אבל אם הוא נצרך במידה הנכונה – זה לגמרי יכול להשתלם. חוקרים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת טקסס מצאו כי 42 אחוזים מגברים ששותים בין 2 ל-3 כוסות קפה ביום (85-170 מיליגרם), היו בסיכון נמוך יותר לדווח על אין-אונות. מסקנת המחקר היא שקפאין יכול להרגיע את העורקים באיבר המין ובכך מסייע להגביר את זרימת הדם באזור.

8. לא מסירים מקדם הגנה

על פי המכונים הלאומיים לבריאות בארה"ב, קרם ההגנה שלכם עשוי להגביר את הסיכון לבעיות בפוריות. כימיקלים מסוימים – BP-2 or 4OH-BP המגנים מפני קרני UV מפחיתים את היכולת של גברים להתרבות עד ל-30 אחוז. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי אין זה רומז שעל גברים להשתמש פחות בקרם הגנה. בייחוד ברצינו שטופת השמש, מקדם הגנה יכול לסייע לנו להפחית סיכון לסרטן העור. מה שחשוב זה להקפיד להסיר את קרם ההגנה מהגוף ברגע שאתם לא חשופים לשמש. 

>> הקשר שבין הסרת שיער ערווה למחלות מין