העולם נחלק לשני חלקים: אלה שאוהבים סקס חם, מיוזע, לח ודביק, ואלא שחושבים שזה די דוחה ומעדיפים מין יותר סטרילי, נקי, מסודר ויבש. למרות שקיץ בחוץ, אנחנו פונים כרגע לסוג השני של האנשים ואומרים – אנחנו חשים את כאבכם. מובן שתמיד אפשר להקפיא את החדר עם המזגן, לשים מאוורר או לפתוח חלון, אבל יש מקרים שבהם גם זה לא עוזר, ולכן האופציה היחידה למשגל ראוי היא לצמצם כמה שיותר מגע. 

יש פה גם עניין בריאותי: סקס חם יתר על המידה יכול להעמיס על מערכת כלי הדם והלב, ולהוביל לדופק מהיר מדי, הפרעות בקצב הלב, התייבשות ואפילו אין אונות: "כמו כל התעמלות, פעילות גופנית גורמת לטמפרטורת הגוף לעלות", אומר דייויד גרונר, קרדיולוג כירורגי מה-NYC Surgical Associates. "ככל שמוציאים יותר אנרגיה בסקס הלב פועם חזק יותר, קשה יותר ובאופן ממושך, ואחת הסיבות לכך יכולה להיות גם התייבשות". כמו כן מחקר שפורסם ב-"Journal of Sexual Medicine" מצא קשר בין התייבשות לבין רמות של הורמון האנגיוטנסין, שהיעדרו משפיע בין היתר על תופעת האימפוטנציה. כמו כן, אם אתם מגולחים, כמה שפחות חיכוך יכול למנוע שפשופים ושפשפות למיניהן.

איך עושים את זה בדיוק? הנה הצעות לארבע תנוחות קיציות שמצמצמות מגע עורי, ועדיין לוהטות. 

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

דוגי סטייל

זו אמנם תנוחה קלאסית אבל היא לא מספיק מוערכת בתקופת הקיץ, והיא מושלמת שכן בפוזיציה הזו אין סיכוי שתטפטפו אגלי זיעה זה על זה, מה שככל הנראה יקרה בתנוחה המיסיונרית. כבונוס, אם אתם בעניין של משיכות שיער (קלות), אפשר לנצל את העובדה שהראש של הפרטנר/ית נגיש ולאסוף שיער ארוך בקוקו, בין השאר כדי לאוורר את העורף. איך עושים? נו באמת. אחד/ת יורד/ת על ארבע, מקשית מעט את הגב, והשני/ה חודר/ת מאחור באמצעות איבר המין או סטראפ און. בצורה כזו, אגב, אפשר גם לגרות את הדגדגן מאחורה כדי לזרז אורגזמה.

לנשוך כריות

החלק הכי חשוב בתנוחה הזו היא לא אתם אלא הכרית. כצעד ראשון, הופכים את הכרית לצד הקריר שלה. אחד הפרטנרים/יות שוכב/ת על הגב כשהפנים שקועות בכרית, בעוד השני/ה תופס/ת ברגליים שלו/ה מעל הברך וחודר/ת מאחור. מזיעי יתר יכולים גם לבצע את התנוחה הזו כשמזגן מופנה לפנים שעל הכרית, וליהנות ממשב רוח קריר תוך כדי תחושות חמימות בגוף.

סקס עם קרח (צילום: conrado, shutterstock)
המקרר מככב | צילום: conrado, shutterstock

תביאו את הקרח

כאמור, טמפרטורת הגוף היא הגורם המשפיע ביותר לכך שהסקס דביק ומיוזע, ולכן צריך להוריד אותה בכל אמצעי אפשרי. אז למה לא להשתמש בצורה יצירתית בקוביות קרח? אפשר למשל ללכת על מין אוראלי כשהפה מלא בשביבי קרח, ומי שניסה כבר מדווח שהשילוב בין התחושות הקרות של הקרח לחום הפה מעביר בפרטנר/ית תחושות אקזוטיות ומענגות. אפשרות נוספת היא להעביר קוביית קרח על השפתיים והלשון, ואז לנשק את הפרטנר/ית לכל אורך החזה או הגב. או: להעביר את קוביית הקרח עצמה על העור, ואז לנשוף קלות על האזור הקריר כדי להעביר צמרמורות קור מרעננות.

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שאתם צריכים לאכול בבוקר כדי לרדת במשקל
>> יש ניחוש? זה הירק הכי פחות בריא בעולם
>> פיפיגזמה: טרנד הסיפוק המיני החדש שמסכן נשים

סקס במקרר

אם אתם נהנים מסקס בעמידה, למה לא פשוט לפתוח את דלת המקרר ולהישען על תכולתו בזמן האקט? בין שהבטן או הגב מופנים כלפיו, הקור שנפלט ממנו מסוגל לקרר כל גוף מיוזע, והתחושות של סקס צונן וקריר יכולות להיות מעניינות. אפשר לכרוך את הרגליים סביב הפרטנר/ית, שתופס/ת בגוף העליון שלכם/ן כתמיכה, ומי שמעדיף בישיבה יכול לשבת על השיש הקריר במטבח, שולחנות, כיסאות או על כל משטח מתכת אחר שיש לכם בבית (בהנחה שהוא יציב מספיק).