הזמרת בריטני ספירס שיתפה השבוע בפוסט באינסטגרם (שנמחק מאז) את מיליוני העוקבים בקישוטי הציפורניים החדשים שלה, כינתה אותם "הקסמים הקטנים והמקסימים ביותר שראיתי בחיי" ותיארה כיצד עזרו לה להתגבר על החרדה החברתית ממנה היא סובלת. "אני אף פעם לא מדברת כי אני בדרך כלל ביישנית. הסתכלתי על הידיים שלי, ראיתי את הקסמים האלה והתפוצצתי בשיחה. לא פחדתי בכלל לדבר". בהמשך הפוסט היא סיפרה שהיא סובלת מחרדה חברתית אבל "את הסוג הגרוע ביותר שבו היא בלתי נסבלת", והוסיפה כי: "אם יש לך בעיות של ביטחון עצמי, אני נשבעת שהקסמים האלה באמת משנים את נקודת המבט".

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

האם גם יש ערך תרפויטי של ממש שעומד מאחורי הטכניקה של בריטני ושיכול לשמש את כולנו? מסתבר שיש. אחת הדרכים האפקטיביות להפיג לחץ היא לעשות שימוש באחד או יותר מהחושים – חוש הראייה, חוש השמיעה, חוש הטעם, חוש הריח וחוש המגע. מומלץ לחקור מגוון של חוויות חושיות כך שלא משנה היכן אתם נמצאים, תמיד יהיו לכם כלים להפגת מתחים.

איך מתמודדים עם חרדה חברתית?

"השימוש בחושים שלנו יכול להיות דרך להתמודד עם מצבי לחץ. כך בדוגמא הזו אפשר להתחבר ולהירגע לאמנות הציפורניים דרך ראייה ומגע עם המרקמים השונים שיש להן", אמר דולסה אורוזקו, פסיכולוג ממסצ'וסטס בתגובה לפרסום. "אני ממליץ להשתמש בחושים ולחקור למה אתם מגיבים הכי טוב ומהר. אם אתם אנשים ויזואלים, אז כל סוג של אמנות, או אפילו כתיבת ציטוט או שימוש בתמונה של משהו או מישהו שאתם אוהבים יכול להיות מועיל. חלק מהותי בתהליך הזה הוא גם הכוונה מאחוריו. ברגע שאתם יודעים מה עוזר לכם, אתם יכולים להגדיר כוונה שהחפץ הזה יביא לכם בדיוק את מה שאתם צריכים".

איך אפשר להירגע בעזרת חוש הראיה?

  • הביטו בתמונה של אדם או מקום אהוב.
  • השתמשו בטבע. התבוננו בגינה, בחוף הים או בדשא ירוק ומרגיע.
  • הקיפו את עצמכם בצבעים מרגיעים שאתם אוהבים.
  • השתמשו בדמיון. עצמו את העיניים ותארו לעצמכם מקום שמרגיש לכם שליו.