הקיווי הוא פרי עסיסי, ומעבר למראה הססגוני שלו, יש לו יתרונות רבים. אגב, הוא בשל לאכילה כאשר הוא רך ורמת מתיקותו עולה ככל שהוא מבשיל והוא משתלב מצוין בשייקים, סלטים ועוד. הנה כמה סיבות מעולות לשלבו בתפריט:

שומר על מערכת החיסון: הקיווי עשיר מאוד בוויטמין C – 100 גרם של קיווי מספקים את כמות הוויטמין היומית הנדרשת לאדם בוגר. ויטמין C מסייע לחיזוק מערכת החיסון ותורם למניעת מחלות – יתרון משמעותי בייחוד בתקופת החורף. גם ויטמין E שהוא מכיל תורם להגנה על הגוף מפני מחלות. כמו כן, הקיווי תורם למניעת תהליכי טרשת עורקים ותהליכים סרטניים.

שומר על לחץ הדם: מדובר בפרי המכיל כמות גבוהה של אשלגן, מינרל שכמותו התקינה חיונית לשמירה על לחץ דם מאוזן ולתפקודם התקין של כל תאי ואברי הגוף.

קיווי (צילום:  Nitr, shutterstock)
פרי משגע | צילום: Nitr, shutterstock

תורם לבריאות מערכת העיכול: הקיווי עשיר בסיבים תזונתיים, שתורמים לפעילות מערכת העיכול ולתחושת שובע.

מונע אנמיה: הוא מכיל חומצה פולית שחשובה למניעת אנמיה, למניעת מחלות לב וכלי דם ולבניית תאי הגוף. חומצה פולית חיונית בייחוד לנשים בגיל הפריון, לנשים הרות ומניקות.

תורם לשיפור מצב הרוח: מלבד יתרונותיו לבריאות הגוף, הקיווי משפיע גם על היבטים נפשיים - ידוע כי הוא מעלה את כמות הסרוטונין (מוליך עצבי המשפיע על מצב הרוח שלנו), מה שתורם להפחתת חרדה ולתחושת רוגע.

 

יעל  חן רביע היא דיאטנית בכירה של הכללית