יש הרבה יתרונות בריאותיים לתה ירוק; שיפור מראה העור והפחתת סימני הזדקנות, מניעת מחלות כרוניות, שיפור מערכת העיכול ועוד. אבל לתה ירוק יסמין יש גם את הייחוד שלו - הוא משרה תחושת רוגע. הנה כל הסיבות לבחור דווקא בתה ירוק יסמין:

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

משפר את מראה העור

תה ירוק מכיל EGCG, תרכובת צמחית המכונה גם קטצ'ין, שמשתייכת לקבוצת תרכובות הנקראת פוליפנולים. ה-EGCG מתפקד כנוגד חמצון עוצמתי שמגן על התאים בגוף מפני נזקים של רדיקלים חופשיים, שיכולים בין היתר גם להוביל להזדקנות מואצת. ה-EGCG גם עוזר להתחדשות העור ובכך גם יכול לתרום לשיפור המראה שלו - וזה אף הוכח גם מחקרית. ממחקר שפורסם ב-2017 עולה כי אצל אנשים שצרכו EGCG, מצב העור היה טוב יותר בהשוואה לקבוצת הביקורת והחוקרים הסיקו כי EGCG יכול לעזור להפחית את הזדקנות העור - כך שממש יש לו אפקט אנטי אייג'ינג. 

אנטי-דלקתי ומונע מחלות כרוניות

מחקרים מצביעים על יתרון נוסף של EGCG - הם יכולים להפחית סיכון לדלקת בגוף ולפיכך גם למנוע מחלות כרוניות שונות, כמו מחלות לב, סוכרת מסוג 2 ואף גם כמה סוגים שונים של סרטן. ככל הנראה שזה בשל פעילותם נגד אותם רדיקלים חופשיים שצוינו מקודם, שלא רק יכולים להאיץ הופעת סימני הזדקנות, אלא יכולים גם להוביל לנזקים נוספים בגוף שתורמים להתפתחותן של מחלות שונות. 

טוב למערכת העיכול

מחקרים מצביעים על קשר בין צריכת תה ירוק לשיפור בתפקוד מערכת העיכול ואף במניעת עודף-משקל. אמנם מחקרים רבים נעשו על תמציות תה ירוק, שהן מרוכזות יותר מתה ירוק רגיל, אך המסקנות עדיין היו מעניינות. מחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת אוהיו מצא שתמצית תה ירוק יכולה למנוע עודף משקל בעכברי מעבדה. על פי החוקרים, תמצית תה ירוק מעודדת גידול אוכלוסיית החיידקים הידידותיים בקיבה וזו תורמת לעיכול בריא שתורם למניעת השמנת-יתר.

אישה מסתכלת במראה (צילום:  Pressmaster, shutterstock)
יכול להאט סימני הזדקנות | צילום: Pressmaster, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> הסיבה שאתם מתקשים לנשום אחרי שעליתם במדרגות
>> זה מה שקורה בגוף כשאוכלים מהר מדי
>> לא מה שחשבתם: גילינו משהו מדהים על גזים 

מרגיע

הניחוח הפרחוני של היסמין - בשילוב עם היתרונות משפרי מצב הרוח של התה הירוק, הופכים את התה הירוק יסמין למרגיע במיוחד. מחקרים מצביעים על קשר בין צריכת תה ירוק לשיפור במצב הרוח ואף גם לשיפור בתפקוד הקוגניטיבי. נוסף לכך, נמצא כי תה ירוק יכול גם להפחית סיכון לדיכאון ולמחלות נוירולוגיות כמו דמנציה. יחד עם עם האפקט הארומתרפי של ניחוח היסמין - תה ירוק יסמין הוא אופציה מעולה לשתייה מרגיעה לפני השינה, אך בהחלט יכול גם לעבוד בבוקר, במיוחד אם אתם רוצים לפתוח את היום ברגוע.

חליטת תה צמחים (צילום:  natalia bulatova, shutterstock)
צילום: natalia bulatova, shutterstock

טוב לבריאות הלב

ה-EGCG שבתה הירוק תורם לבריאות הלב וכלי הדם, על ידי כך שהוא מפחית לחץ דם, מאזן את רמות הכולסטרול ומונע הצטברותו בכלי הדם. מחקר קטן שנעשה על קבוצה של 56 אנשים, מצא הפחתה בלחץ הדם, בכולסטרול ובסמנים דלקתיים, בקרב אנשים שצרכו תמצית תה ירוק במשך שלושה חודשים.