כוס בירה, יין אדום או קוקטייל יכולים לעזור לנו להרגיש טוב יותר באירוע חברתי או במפגש משפחתי, אבל גם להוסיף מאות קלוריות מיותרות לתפריט היומי. אלכוהול הוא לא משקה דיאטטי ואף רחוק מזה - בגרם אלכוהול יש כ-7 קלוריות. רק לשם השוואה, בגרם פחמימה יש 4 קלוריות. תעשו לבד את החשבון.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

כמה קלוריות מכילים המשקאות הפופולריים?

ערכנו השוואה בין סוגי האלכוהול השונים וכדי שאפשר יהיה להשוות ביניהם נציג גם את הנתונים ל-100 מ"ל משקה וגם את כמות הקלוריות לכוס הגשה. 

הצפון הישן (צילום: שי נייבורג)
צילום: שי נייבורג

כמה דברים שכדאי לזכור לפני שמתחילים לשתות:

אל תגיעו רעבים לחגיגה. שתיית אלכוהול על קיבה ריקה לא מומלצת ויכולה אף להיות מסוכנת. מעבר לכך שהאלכוהול ייספג מהר יותר ויגיע לרמה גבוהה יותר כשהקיבה ריקה, שתייה מרובה של אלכוהול בלי שאכלתם לפני כן יכולה לפצוע את דפנות הקיבה ולגרום לכיב בקיבה.

עוד סיבה לאכול בבית היא הנשנושים שמגיעים לצד הבירה. כשאנחנו שותים אלכוהול אנחנו לרוב יוצאים מפוקוס ורוב הסיכויים שנתחיל לנשנש בלי לשים לב, במיוחד אם נגיע רעבים. נשנוש תחת השפעה אלכוהול ממש לא רצוי מכיוון שקשה יותר לאמוד כמה בדיוק אתם אוכלים ומתי להפסיק.

הנשנושים הנכונים. אם אתם חוגגים בבית, הכינו מראש את הנשנושים הנכונים. חוץ מהחטיפים המלוחים והשומניים הרגילים יש אופציות אחרות בריאות יותר כמו: בייגלה, אדממה, מיני גזרים, פריכיות קטנות בטעמים ופופקורן. כמובן שגם מאלה לא כדאי לאכול ללא הגבלה, ומומלץ למלא כוס בנשנוש שבחרתם ולהיצמד אליה, ורק אליה.

אם אתם מעדיפים לצאת לבר, במקום בוטנים, צ'יפס ושאר מטוגנים, תוכלו למצוא חלופות דלות יותר בשומן כמו אדממה, בייגלה, חמוצים ואפילו מקלות של ירקות. אם אתם חייבים לכרסם משהו ליד השתייה עדיף שאלו יהיו הבחירות שלכם.

מיטל לוי, תזונאית קלינית, לאומית שירותי בריאות