"לא תבשל גדי בחלב אמו", אומרת ההלכה (דברים י"ד). ומה שהיה טוב בתקופת המקרא, טוב גם לנו, מסתבר. "אכילה משולבת של בשר וחלב נחשבת כבעייתית מבחינה תזונתית",  מסבירה ענבל דרוקר, דיאטנית קלינית במרכז הספורט באוניברסיטת  תל אביב. מיד תבינו למה.

בשר היא קבוצה הכוללת בשר אדום ועוף. קבוצה זו מורכבת מחלבונים ומספקת לגוף ויטמינים ומינרליים כמו ברזל ו B12. מוצרי החלב כוללים חלבונים, שומן וגם מינרליים כמו סידן. מדוע לא כדאי לשלב ביניהם? דרוקר מסבירה כי בעת ארוחה המשלבת מוצרי חלב ובשר עשויות להתרחש בגוף תופעות שאינן רצויות, כמפורט: 

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1.  פגיעה בספיגת הסידן ו/או הברזל

בשר ומוצרי חלב גורמים לתחרות על ספיגת החומרים שהם מכילים. כאמור, בשר מכיל ברזל וחלב מכיל סידן. מדובר בשני יסודות שמתנגשים זה עם זה, לרוב לא ניתן לגרום לכך שהם ייספגו יחדיו בזמן ארוחה משולבת. "אם תאכלו שניצל, לדוגמה, במצב תקין של הגוף הוא יספוג את הברזל הדרוש מתוכו, אך ברגע שאתם מוסיפים לזה גבינה או חלב, תתרחש פגיעה בספיגת הברזל ולא תקבלו את כל הסידן ו/או הברזל שהייתם יכולים לקבל בארוחה שאינה משלבת בין השניים", מסבירה דרוקר.

2. יצירת העמסה קלורית

מוצרי בשר ומוצרי חלב מכילים שומנים. כאשר אנחנו אוכלים משניהם בארוחה אחת מאוד קשה לנו לשלוט על כמות השומן הכוללת, כמו שהיה קורה אם היינו אוכלים רק בשר או רק חלב וסלט או פחמימה. "כשאני מכינה לעצמי סלט אני יכולה לשלוט בכמויות השמן שאני מכניסה לתוכו, אך כאשר אני אוכלת חלב ובשר, היכולת שלי מאוד מוגבלת בעניין משום שהשומן כבר נמצא בתוך המוצרים. גם אם הם נחשבים 'רזים', אחוזי השומן של שתי הקבוצות ביחד יוצרים העמסה קלורית. לכן, המבורגר עם גבינה צהובה למשל הוא פשוט אסון קלורי", אומרת דרוקר.

סטייק על האש (צילום: Heiko Martin, Istock)
עדיף באמת לשמור על מרווח זמן אחרי שאוכלים בשר | צילום: Heiko Martin, Istock

3. עודף צריכת חלבונים ועלייה בשומן הגוף

מאחר ששתי הקבוצות מכילות חלבונים, עלול להיווצר מצב שבו נעבור את כמות החלבונים הנדרשת בארוחה. במקרה כזה, הגוף עשוי להשתמש בחלבונים לצורך בניית שומן ולא לטובת בניית השריר. כך בעצם נוצרת עלייה בשומן הגוף.

>> עוד בmako בריאות:
יצאנו לבדוק: איזו גבינה הכי בריאה?
איך יוצאים מזה? מהם תסמיני הדיכאון ואיך עוברים את זה
כאב הראש המתמשך שכמעט נגמר במוות

"ההמלצה היא לצרוך 20- 25 גרם חלבון בארוחה ולא יותר מכך. לכן, אם ב-100 גרם בשר, לדוגמה, יש בין 20-25 גרם חלבון ונשלב אותו עם מקור חלב, סביר להניח שנעבור את צריכת החלבונים המומלצת", מסבירה דרוקר.

 4. עודף כולסטרול

בדומה לעניין החלבונים, גם כשמדובר בכולסטרול שילוב בין קבוצות המזון אינו רצוי. מאחר ששתי הקבוצות מכילות כולסטרול, השילוב ביניהן עלול לגרום לכך שנעבור בקלות את כמות הכולסטרול היומית המומלצת.

אוקיי, השתכנענו, אבל למה צריך לחכות כמה שעות בין אכילת הבשר לחלב? 

"ההמתנה מאפשרת למערכת העיכול לעכל את המזון", מסבירה דרוקר. "אם לא נמתין עד שהבשר יתעכל, שוב עלולה להיווצר "תחרות" על עניין הספיגה, כיוון שמערכת העיכול שלנו תאלץ להתמודד עם סידן וברזל באותה עת. לפי ההלכה, צריך לחכות  6 שעות לאחר אכילת בשר ועוף. ואכן, עיכול הבשר נמשך מספר שעות ויש בכך הגיון להמתין למערכת העיכול עד פינוי וספיגת הארוחה בטרם נזין את גופינו במוצרי חלב עתירי שומן, כולסטרול וסוכר חלב".

לגבי ההיתר לאכול מוצר חלב ומיד אחריו בשר, דרוקר פחות מוצאת הסברים. "אני מודה שעוד לא פיצחתי את הרעיון התזונתי שעומד מאחורי ההיתר לאכול בשר מיד לאחר מוצרי חלב. אמנם הגוף יודע לעכל מוצרי חלב מהר יותר, אך עדיין דרוש לו זמן עיכול מינימלי". מתוודה דרוקר.

>> התמונה שתציל אתכן: כך תגלו סימנים מקדימים לסרטן השד