המלון הוא אחר הפירות המצננים והמהנים ביותר בעונת הקיץ. הוא מככב בסלטי פירות, מצוין להכנת שייקים ואפשר לאכול אותו כמו שהוא - כפלח מרענן. אבל האם ידעתם שהוא גם עשיר בסגולות בריאותיות? הנה כמה מהעיקריות שבהן.

תורם לפעילות הלב: המלון עשיר במיוחד באשלגן – מינרל החשוב ביותר לפעילות תקינה של מערכת העצבים והשרירים, התורם לפעילות תקינה של הלב, ולכן הוא מומלץ במיוחד לסובלים מיתר לחץ דם.

דל קלוריות: מלון יכול להשתלב נהדר עם הדיאטה שלכם, והוא מכיל רק כ-33 קלוריות ל-100 גרם.

דל בנתרן: כיוון שמלון דל מאוד במינרל הנתרן, הוא מומלץ מאוד לסובלים מלחץ דם גבוה.

עצירות (צילום:  christinarosepix, shutterstock)
סובלים מעצירות? נסו מלון | צילום: christinarosepix, shutterstock

משביע: הודות לתכולת הסיבים התזונתיים המסיסים הרבה שבו, המלון משביע מאוד יחסית לפירות אחרים. מעבר לכך, הוא תורם לפעילות תקינה של מערכת העיכול, ומומלץ בייחוד לסובלים מעצירות.

מגן על הגוף ממחלות ושומר על העיניים: המלון הוא מקור מצוין לוויטמין A ולבטא קרוטן  - נוגדי חמצון המגינים על הגוף מפני זיהומים, מסוגי סרטן שונים ועוד. רכיבים אלה תורמים גם לבריאות העין ולראייה תקינה ושומרים על בריאות העור. הוא מכיל גם לוטאין - חומר החיוני אף הוא לבריאות העיניים.

תסמונת העין היבשה (צילום: unsplash)
מעולה לבריאות העיניים | צילום: unsplash

עשיר בוויטמינים: מנה ממוצעת של מלון (כ-300 גרם או שתי כוסות), מספקת לגוף כחצי מהכמות היומית מומלצת של ויטמין C למבוגרים – נוגד חמצון חשוב. כמו כן הוא מקור טוב לוויטמין K החיוני לקרישת דם תקינה ולחיזוק העצמות.

מצוין לצינון הגוף בקיץ: המלון עשיר בנוזלים ומכיל 91.5% מים. לכן מדובר בפרי אולטימטיבי לצריכה בחודשי הקיץ.

 

הכותבת היא מריאנה אורבך, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה של הכללית במחוז דן – פ"ת