זרעי כוסברה משמשים בעיקר לתיבול מאכלים, אך האם ידעתם שיש בהם המון יתרונות בריאותיים? אחד הדברים הטובים ביותר בזרעי כוסברה, זה שיש בהם הרבה מהיתרונות הבריאותיים של עלי כוסברה, רק בלי הטעם שיכול להרחיק שונאי כוסברה. אז גם אם אתם סולדים מהעלים הירוקים האלו ומרגישים טעם "סבוני", תשמחו לדעת שלזרעי כוסברה יש דווקא טעם שונה, מתקתק ומעט הדרי. אז גם אתם יכולים לשקול לשלב את הזרעים בתפריט שלכם, בייחוד לאור כל היתרונות הבריאותיים שלהם:

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

מפחיתים את רמת הסוכר בדם

לפי מחקר שפורסם בשנת 1999, נמצא כי אחד היתרונות של כוסברה הוא הפחתת רמת הסוכר בדם. לכוסברה יש את היכולת לעודד פעילות אנזימטית שהיא זו שלמעשה עוזרת לגוף להפחית את הסוכר בדם. מחקר אחר שנעשה על בעלי חיים בדק כיצד תמצית שנלקחה מזרעי כוסברה משפיעה על רמת הסוכר בדם.

לפי תוצאות המחקר, שפורסמו בשנת 2011, תמצית זרעי כוסברה הצליחה להפחית את רמת הסוכר בדם באותה יעילות כמו גליבנקלאמיד, תרופה מוכרת הניתנת לאנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2. זה לא אומר שצריך להחליף את התרופה בזרעי כוסברה כמובן, סביר להניח שבמחקר השתמשו בתמצית מרוכזת במיוחד. אבל אם יש לכם בעיה קלה של איזון הסוכר בדם, להוסיף קצת זרעי כוסברה לתפריט שלכם בטח לא יזיק.

טובים למערכת העיכול

ממחקר שנעשה בשנת 2014 עלה כי כוסברה תורמת לבריאות מערכת העיכול. בעיקר בזכות תרכובת כימית המצויה בכוסברה שמסוגלת להילחם בחיידקים "רעים" כמו סלמונלה. מחקר אחר הראה שכוסברה יכולה להפחית כאבי בטן, נפיחות ותסמינים לא נעימים אחרים במערכת העיכול.

כאב בטן (צילום:  ESB Professional, shutterstock)
מפחיתים כאבי בטן ובעיות אחרות בעיכול | צילום: ESB Professional, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> תעשו את זה כל יום ומערכת העיכול תודה לכם
>> זה הסיכוי שלכם להידבק כשאתם חובשים מסכה
>> מזון העל הזה יכול לעשות לעור הפנים רק טוב

מורידים כולסטרול

סובלים מבעיות של כולסטרול גבוה? נסו לאכול יותר כוסברה או זרעי כוסברה. בשנת 2008 חוקרים מצאו כי כוסברה מפחיתה באופן משמעותי את רמת הכולסטרול מסוג LDL (המכונה "הכולסטרול הרע") ומעלה את רמת הכולסטרול מסוג HDL ("הטוב"). מחקר נוסף משנת 2011 הראה גם כן, שבאזורים בעולם שבהם אוכלים יותר תבלינים כמו כוסברה (או מקומות בהם צורכים תזונה ים-תיכונית, כמו בישראל) מדווחים פחות מקרים של מחלות לב. למרות שמדובר במחקר תצפיתי שלאו דווקא מראה על קשר של סיבה ותוצאה, ייתכן שתוצאות אלו מצביעות על מגמה מסוימת.

עוף בתנור (צילום:  AS Food studio, shutterstock)
ניתן לשלב במגוון מאכלים, מתבשילים ועד לסלטים | צילום: AS Food studio, shutterstock

מלאים בנוגדי-חמצון

בכוסברה יש המון נוגדי חמצון, כמו טרפינן, קוורצטין וטוקופרול (ויטמין E ונוגד חמצון חזק במיוחד). כל אלה לא רק מסוגלים להפחית סיכון לסרטן ולבעיות קוגניטיביות, הם גם משפרים את המערכת החיסונית. ויתרון נוסף שחשוב לא לשכוח – נוגדי חמצון שומרים על תאי הגוף מפני רדיקלים חופשיים ובכך מסייעים לעכב סימני הזדקנות, כמו קמטים.