זרעי צ'יה קיימים פה כבר זמן רב, ויש להם אינספור יתרונות. מקורם בצמח הסלביה היספניקה הגדל בעיקר בדרום אמריקה, והם היוו מרכיב חשוב בתזונה של האצטקים ושל בני המאיה. הם עוזרים לתפקוד המוח, הגוף, הם מלאים באומגה 3 ובסיבים תזונתיים, עוזרים לתפקוד הקיבה במקרים של עצירות, ובגדול - הם בין המאכלים היותר בריאים שיש. בנוסף לכל הטוב הזה, יש כמה יתרונות חשובים לזרעי הצ'יה גם בתחום היופי. אספנו לכם כמה דרכים שבהן תוכלו לשמור ולטפח את עור הפנים והשיער שלכם בעזרת מזון העל הזה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

 1. לחות
  שמן זרעי צ'יה, הידוע כמעניק לחות, מעולה לטיפול בבעיות עור כמו אקזמה ועור יבש. החלק הטוב ביותר בשמן זה בכך שהוא קל והוא אינו משאיר את העור שמנוני. הוא גם יכול לשמש כבסיס מעולה לאיפור.
 2. מחזקים את העור
  זרעי צ'יה מסייעים בחיזוק העור, שבאופן טבעי נחלש ככל שאנחנו מתבגרים. כמו כן, זרעי הצ'יה, שמלאים באומגה 3 ואומגה 6, עוזרים להחלקת הקמטים.
  צ'יה (צילום: pavel TaraSYUK | shuterstock)
  צילום: pavel TaraSYUK | shuterstock
 3. מונעת דלקת וגירוד
  שמן זרעי צ'יה ידוע כעזור כאשר סובלים מגירודים ודלקות בעור, ואף מעור יבש. הוא מושלם בקיץ כשכפות הרגליים יבשות, ובחורף, כאשר מזג האוויר הקר גורם לייבוש העור.
 4. מסיר כתמים כהים וכתמי פיגמנטציה מהפנים
  שימוש מתמיד בשמן זרעי צ'יה או מסכות פנים המכילות זרעי צ'יה יעזרו לכם להסיר כתמים כהים ופיגמנטציה מהעור, ואפילו לשפר את הנזקים שנגרמים מהשמש וקרני ה-UV, שהם המקור הגדול ביותר לרדיקלים חופשיים, כשידוע גורמים להזדקנות מואצת של העור.
  שיער (צילום: InaKos | shutterstock)
  צילום: InaKos | shutterstock

  עוד ב-mako בריאות:
  >> מחקר חדש בחן את הקשר בין הקורונה לטמפרטורה
  >> שינוי מדהים: כך תעשו את הדיאטה של אדל
  >> חוזרים לשופינג: אלה כללי ההיגיינה בקניון
 5. עוזר לשיער דליל
  גרעיני צ'יה עשירים בוויטמין E ובחומצות שומן. אלה יכולים לסייע לשיער להיות בריא ועבה יותר, ואף לקדם את צמיחתו באזורים דלילים. ההמלצה היא להוסיף מעט שמן וביצה למסכות שיער, כדי לקבל שיער מבריק, עבה ורך.