חדר כושר הוא ממלכה אנושית מוזרה שיש לה חוקים משלה. אנשים מרשים לעצמם להתלבש, לדבר ולהתנהג בצורה שבכל סיטואציה אחרת הייתה נחשבת מוזרה או דוחה. למשל, אנשים שמתלבשים בגופיות או במכנסיים קצרים מדי שלא משאירים הרבה לדמיון, אנשים שלא מפריע להם להסתובב כשהם רטובים מזיעה ומריחים כמו גרביים, או אלה שמאפשרים לעצמם לגעת בכם חופשי כדי "להדגים" איך מבצעים נכונה תרגילים.

ולמרות זאת, יש איזו שהיא קונבנציה לגבי כללי התנהגות הגיוניים שאמנם לא ממש כתובים בתקנון, אבל רוב האנשים מקפידים להתנהג לפיהם.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

המגזין הפופולרי Men's Health לקח על עצמו להרכיב רשימת כללים כזו שמכילה בתוכה גם חוקים "ישנים" שכולם כבר מכירים (או צריכים להכיר), אבל גם כאלו שנוצרו לאחרונה בעקבות תקריות חוזרות ונשנות.

בין הכללים הישנים, למשל, אפשר למצוא את הסעיף הכי ותיק –

אנא נגבו אחריכם את הזיעה כשאתם מסיימים להשתמש במכשיר. אנשים כבר מקפידים להגיע עם מגבות אישיות, או לכל הפחות מעבירים מגבוני נייר, אבל מתברר שעדיין יש כאלו שבטוחים שכתם המים שהם מותירים אחריהם הוא נורמלי לחלוטין.

חדר כושר (צילום: jupiter images)
סליחה, למה אין לך מגבת שם מאחור? | צילום: jupiter images

כלל ותיק נוסף, שמסייע בעיקר למדריכים, הוא להחזיר את המשקולות או האביזרים שלכם למקום לאחר השימוש. ממש כמו במגרש משחקים, אף אחד לא צריך לאסוף אחריכם.

וגם: נסו לא להפיל את המשקולות לרצפה בחוזקה או לסיים תרגילים בטריקה. ברור שלפעמים אתם בקושי נושמים אחרי הסט אבל עדיין, הרעשים הללו מבהילים וצורמים באוזן, ולא כולם צריכים לסבול מהם.

הקונבנציה הכי גדולה שצריכה להיות חקוקה על הקירות בענק בכל חדר כושר היא – הימנעו מגניחות, רעשי אורגזמה, נשימות חזקות מדי, ריקודים ושירים מיותרים או בהייה בשרירים שלכם מול המראה. עם כל הכבוד, לא לכולם זה עושה את זה, וקצת צניעות לא הזיקה לאף אחד.

עוד ב-mako בריאות:
>> שטח ההפקר: מאות גניבות מתרחשות מדי יום בבתי החולים
>> טבעונות זה פשוט: כך תעשו את השינוי
>> שותים הרבה מים כדי להימנע מהנגאובר? זה לא עובד

בין הכללים החדשים שהצטרפו לרשימה הזו –

אל תדברו בפלאפון – עם כל הכבוד לשיחות החשובות שלכם, יש מקום וזמן לכל דבר. אם אתם ממש חייבים לענות, לכו הצידה או צאו מהרחבה. לא כל אחד צריך לשמוע את הבעיות שיש לכם בחיים או את הוויכוחים הקולניים עם הבוס.

גם לא במלתחות – שוב, מלתחות חדר הכושר הם בדרך כלל חלל שכל אחד רוצה לעזוב אותו כמה שיותר מהר, ולרוב אין בו מוזיקה ואי אפשר להשתיק רעשים על ידי אוזניות. גם כאן אף אחד לא צריך להיחשף בעל כורחו לפרטים האינטימיים של חייכם האישיים.

אישה בטלפון בחדר כושר (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חדל קשקשת | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אל תתפסו סתם מכשירים שאתם לא משתמשים בהם – זו כבר סתם חוצפה או חוסר התחשבות. בין אם בכוונה או לא, לא מעט מתאמנים שוכחים מגבות, בקבוקי מים, פריטי לבוש או כל דבר אחר על ספסלים ומכשירים, מה שמסמל למתאמנים אחרים שהמכשיר למעשה תפוס. אף אחד לא צריך לרדוף אחריכם שעות כדי להבין אם אתם משתמשים בו או לא – תהיו בני אדם ותדאגו לחפצים שלכם. ואם אתם תופסים מכשירים בכוונה כי אתם "עומדים להשתמש בהם בקרוב" – אל.

היו מודעים לווליום של המוזיקה שלכם באוזניות – זה מעט טריקי, כיוון שבחלק מחדרי הכושר מוזיקת הרקע גם ככה כל כך חזקה שלא שומעים שום דבר. אבל בכל זאת, אם אתם מתאמנים עם אזניות, רצוי להוריד אותן מדי פעם ולבדוק שהווליום סביר ושאף אחד אחר לא יכול לשמוע את המוזיקה שלכם. מעבר לזה שלא כולם צריכים להיחשף לטעם המוזיקלי הייחודי שלכם, תחשבו גם על עצמכם - אין דבר יותר מפדח מלגלות שכל העולם יודע שאתם מרימים משקולות לצלילי פס הקול של "פרוזן".

>> הכי אינטנסיבי שיש: אימון HIIT יקרע לכם את הצורה