אלכס חזנוב הוא אחד המטפסים המוכרים והמצליחים בארץ ומאחוריו, נכון לעכשיו - גביע עולם אחד ועוד כמה אליפויות ישראל, ככה, בקטנה. אבל עם כל התארים שהוא קטף לעצמו לאורך הקריירה המרשימה שלו בעולם הטיפוס, רובנו הכרנו אותו בזכות "נינג'ה ישראל" אחרי שהתמקם כאחד המתמודדים החזקים והאהובים ביותר שנראו על המסלול הישראלי.

שלב חצאי הגמר של "נינג'ה ישראל 2021" ייצא לדרך בשבת הקרובה (אחרי החדשות, ערוץ 12), וברור לכולם שאם יש מישהו מספיק חזק כדי לנצח את ענקי הנינג'ה שזכו בעונה הראשונה והשנייה, יובל שמלא וגיל מרנץ - זה חזנוב. רגע לפני שהתחרות הופכת למטורפת וקשה הרבה יותר, בדקנו מה הופך את חזנוב לספורטאי המצטיין שהוא ואיזה טיפ יש לו לתת לנינג'ות הצעירים.

מתי ואיך גילית את האהבה שלך לספורט?
"שיחקתי טניס מגיל חמש עד גיל 10, עד נפתח קיר טיפוס 200 מטר ממרכז הטניס. ראיתי אותו מהכביש וביקשתי מאמא שלי לטפס. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון ועד היום זה הדבר הכי כיף בעולם".

איך נראית שגרת האימונים שלך?
"אני מתאמן פעמיים ביום בשגרת אימונים רגילה, לפעמים יותר. בדרך כלל יש אימון כוח בבוקר, לאחריו יש טיפול פיזיותרפיה, עיסוי או אימון אירובי קצר. בנוסף לאימוני הכוח והטיפוס אני משלב אימוני תנועה בסגנון עידו פורטל, גמישות וקצת אימוני נינג'ה מדי פעם. לפני העונה החלפתי כמה אימוני טיפוס באימוני נינג'ה כדי להיות מוכן יותר למסלול".

מהם הרגלי התזונה שלך?
"התזונה שלי טבעונית ומאוזנת. אני לא סופר את הקלוריות או את כמות החלבונים שאני אוכל עד כדי גרמים. אני כן מקפיד על תזונה מאוזנת, חלבון מלא, סיבים וירקות. ארוחת הבוקר שלי בדרך כלל כוללת שיבולת שועל עם חמאת אגוזים וצהריים וערב שילוב של פחמימה וחלבון. בזמן אימון אני מקפיד על רמת הסוכר, ואוכל מדי פעם פרי או תמר עם מלח".

איך אתה נרגע בסיום אימון?
"אני לא מרגיש שאני צריך להירגע בסיום האימון - האימון הוא הדרך להירגע משאר דאגות היום יום. בזמן האימון אני מתנתק משאר העולם, משאיר את הטלפון בצד ומתעסק רק בדבר שאני הכי נהנה ממנו בעולם. אחרי אימון ארוך וטוב אני שותה תה על הספה בבית ורואה נטפליקס".

מהו החטא התזונתי שלך?
"לא כל כך מאמין בצמד המילים הזה. אם ממש בא לך לאכול משהו - לך תאכל, כמובן עד גבול מסוים. אין לי צ'יט שבועי, ואם ממש מתחשק לי גלידה או סופגניה אז אני אלך ואקנה לי. אני מקפיד שכל האוכל שיש אצלי בבית יהיה בריא ותואם לתזונה שלי, ככה שאם ארצה משהו פחות בריא אצטרך לצאת מהבית או להתאמץ כדי השיג אותו. ככה אני שומר על איזון".

ספר על ההרגלים הקטנים שהופכים אותך לנינג'ה.
"אני ספורטאי מקצועי במשרה מלאה, אלו הם חיי. אין משהו מיוחד שהופך אותי לנינג'ה, פשוט הרבה עבודה קשה".

מה היה ההישג הכי גדול שלך בספורט עד היום?
"הזכייה שלי בגביע העולם בסין בשנת 2018 היה הרגע הכי מטורף בחיים שלי. לא רק שזה ההישג הכי גדול של מטפס ישראלי, זה גם היה החלום ילדות הכי גדול שלי. לעמוד על הפודיום ולשיר את ההמנון זאת הרגשה מיוחדת שאי אפשר לתאר במילים. תמיד אזכור את הרגע הזה. חוץ מגביע העולם אני חמש פעמים אלוף ישראל בבולדרינג לבוגרים".

אלכס חזנוב בנינג'ה ישראל 2021 (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12)
"אין משהו מיוחד שהופך אותי לנינג'ה, פשוט הרבה עבודה קשה". אלכס חזנוב | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת 12

איך הספורט תרם לך ושינה לך את החיים?
"לא יכול לדמיין את חיי בלי הספורט. הטיפוס זה מה שמגדיר אותי כאדם. זה המקצוע שלי, התחביב שלי ומרכז חיי".

מי ההשראה שלך?
"יוסיין בולט. תמיד מחייך".

מוטו שמלווה אותך בחיים?
"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר".

החלק האהוב עלייך בגוף שלך?
"האמות שלי. כל הכוח של האצבעות נמצא שם".

דבר אחד שהיית משנה בגוף שלך?
"כלום, אני אוהב אותו כמו שהוא".

אלכס חזנוב (צילום: דנה קרן)
אולי זאת העונה שלו. אלכס חזנוב | צילום: דנה קרן

מטרות ויעדים לשנה הקרובה?
"לנצח את אליפות העולם בטיפוס שתתקיים בספטמבר ברוסיה".

מה המכשול הכי גדול שעומד בפנייך בדרך ליעדים האלה?
"אין מכשול שעומד בדרך. אם אעבוד קשה מספיק וארצה את זה יותר מאחרים אז אצליח".

טיפ לנינג'ות בתחילת דרכם?
"תהנו ממה שאתם עושים. להנות מהחיים זה הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת".

באפליקציית איזי ריכזו את כל מתחמי אתגר הנינג'ה שנמצאים סביבכם: