View this post on Instagram

A post shared by Squats & Sprinkles (@squats_and_sprinkles) on


ירידה במשקל נראית אחרת אצל כל אחד ואחת: שגרת האימונים שתתאים לאדם אחד לאו דווקא תתאים לאחר וכך גם לגבי תזונה. אז איך אנחנו יכולים לדעת מה הדרך הכי טובה עבורנו כדי לרדת במשקל? מתייעצים עם אנשי מקצוע ומקשיבים לאנשים שעשו זאת והצליחו. אז הנה שמונה טיפים מנשים שהצליחו לרדת במשקל, תוך כדי אימוץ אורח חיים בריא, תזונה נכונה ושגרת אימונים יעילה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. לא חובה מינוי בחדר כושר

טינה אדמס, כמו רבים מאיתנו, העלתה במשקל בשל מחסור בפעילות גופנית. אז היא התחילה להתאמן 5-6 פעמים בשבוע ויש לה משהו חשוב להגיד לכם: ממש לא חובה להיות מנויים בחדר כושר כדי להתאמן. אתם יכולים להתאמן בלי לצאת מהבית, בסלון ביתכם – ואתם רק צריכים להשקיע כ-30-35 דקות בכל פעם כדי לראות תוצאות. היא ממליצה לעשות אימון שמשלב HIIT (אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה) ואימון כוח. יש המון סרטונים ביוטיוב שיכולים לעזור לכם להתאמן בבית.

View this post on Instagram

A post shared by Tina's Journey To Fit���� (@browngirlweightloss) on

2. לכתוב אימונים בלוח שנה

אדריאן וולטר ממליצה לכתוב את האימונים העתידיים שלכם בלוח שנה (בהנחה שיש לכם כזה תלוי על הקיר ואם לא, אז כתבו בארגונית שלכם). אחרי כל אימון, תסמנו עליו "וי" ותרגישו את הסיפוק האדיר שבסימון משימה שבוצעה. "זה גרם לי להרגיש ממומשת והיווה בשבילי תזכורות בימים שהייתי מתעצלת", אמרה ל-POPSUGAR.

3. הליכות בהחלט יכולות לעשות את העבודה

קים דאי הצליחה להשיל 45 קילו (!) ממשקל גופה – וכלל לא הייתה צריכה לעשות אימונים סופר קשים בשביל זה. תתפלאו לשמוע שהיא הלכה כ-3 ק"מ כל יום כדי ללוות את בנה לבית הספר. "אחרי כשבועיים, שמתי לב שהבגדים שלי התחילו להיות גדולים עליי והחלטתי להגביר קצב", סיפרה קים. משם היא התקדמה להליכות של כ-5 ק"מ במסלול קרוב לביתה ולאחר מכן אף הגיעה ל-9.5 ק"מ. זה מוכיח שגם דבר פשוט כמו הליכה יכול לעשות הבדל ענק.

קים דאי, לפני ואחרי (צילום: instagram)
תתפלאו מה הליכות יכולות לעשות. קים דאי | צילום: instagram

4. למצוא מוטיבציה סביבכם

אם אתם מתקשים למצוא את הכוחות להתאמן, ג'סיקה פילד ממליצה למצוא מוטיבציה והשראה ממקור חיצוני. גם לפילד היו קשיי מוטיבציה – עד שהיא מצאה עמוד באינסטגרם של בלוגרית כושר בשם קלסי וולס. זמן קצר לאחר מכן היא התחילה להתאמן בתוכנית אימונים של קלסי שמתמקדת באימוני כוח. תכנית האימונים הזו לא רק החדירה בה מוטיבציה להמשיך להתאמן – אלא גם שיפרה את הביטחון העצמי שלה. "אני יותר לא מרגישה מאוימת לצד כל הגברים שמרימים משקולות ואני מרגישה ונראית הכי חזקה שאי פעם הייתי", אמרה ג'סיקה.

ג'סיקה פילד, לפני ואחרי (צילום: צילום מסך)
למצוא מוטיבציה בסביבתכם | צילום: צילום מסך

5. לצאת מאזור הנוחות שלכם

אלי למאיי מאמינה שאם האימונים שלכם נעשים משעממים, גוונו אותם. היא התחילה להתאמן בחדר כושר במשך 4 חודשים אבל התחילה לאבד מוטיבציה וכיוון. היא הרגישה שהיא צריכה לנסות משהו חדש וחברה המליצה לה על אימוני קרוס-פיט. "שם דברים התחילו ממש להשתנות בשבילי", סיפרה אלי ל-POPSUGAR. בהתחלה היא הייתה לחוצה להתחיל משהו חדש אבל מאחר שהיו לה חברים שדחפו אותה לנסות דברים חדשים, זה עזר לה לפתח ביטחון ולקחת על עצמה את האתגר.

6.

6. להתחיל בהדרגה

לקסי לואת'ר ממליצה להתחיל בצעדים קטנים. "בהתחלה הלכתי לחדר כושר ועזבתי במהרה. לאחר מכן החלטתי להתחיל ללכת בערבים. ההליכה הובילה לרכיבה על אופניים והאופניים הובילו להקמת חדר כושר ביתי", כתבה לקסי. כמו כן, היא מספרת שהיא משתדלת להתאמן לפחות 3-4 פעמים בשבוע. אל תשכחו שלוקח זמן לפתח הרגלים חדשים ושגרה חדשה – ולשמור עליהם לאורך זמן.

View this post on Instagram

A post shared by Lexi Lowther (@alexisaleen) on


7. להשקיע, גם אם לא תמיד כיף

אין ספק שכדי לראות תוצאות – צריך להזיע. והרבה. גם כשלפעמים אין לכם הרבה כוח או כשהאימונים קשים ועושים לכם חשק לוותר. ג'ורדן ווטרס מספרת שהיא התחילה עם אימוני קרדיו ואז, שישה חודשים לאחר מכן, התחילה להרים משקולות כדי להמשיך לשרוף שומן ולפתח שרירים. "כשאני רצה, אני לא נהנית מכל רגע, אבל אף פעם לא קרה שסיימתי ריצה ולא הרגשתי הישגית". כי עד כמה שזה קשה, אין כמו התחושה שאחרי – שהצלחנו להתקרב עוד קצת לעבר המטרות שלי, שאנחנו מסוגלים להשיג את המטרות שלנו. אז גם כשיורד החשק, הזכירו לעצמכם כמה טוב זה מרגיש להיות אחרי זה והחשק יחזור לכם.

View this post on Instagram

A post shared by Squats & Sprinkles (@squats_and_sprinkles) on


8. לאכול נכון (ולא להקדיש תשומת לב יתרה למשקל)

אריאל לורי מספרת שכל הפעילות הגופנית שהיא עושה סייעה לה גם לשנות גישה בכל הנוגע לתזונה שלה. "הייתי זקוקה למזון כדי 'לתדלק' את האימונים שלי", מספרת אריאל. העצה שלה היא לאכול נכון כך שתרגישו מלאי אנרגיות כדי להתאמן. חשוב לציין שאריאל השילה רק כ-2 קילו ובזכות האימונים נראית כאילו ירדה הרבה יותר. אז אל תיצמדו יותר מדי למספרים שעל המשקל.

View this post on Instagram

A post shared by Arielle Lorre (@theblondefiless) on