להישאר בכושר ולשלב זאת כחלק מאורח החיים שלנו הוא דבר מאתגר ולא פשוט עבור רובנו. הפעם טסנו עד מדריד לשמוע את הטיפים להצלחה באימונים של ריקרדו ג'ארמיו, מאסטר לפילאטיס והבעלים של סטודיו נחשק במדריד. בין תלמידיו ידוענים, פוליטיקאים, ספורטאים מקצועיים ורקדני הבלט המלכותי של ספרד. ריקרדו בעל תואר בחינוך גופני ואוסטאופתיה והוא שם דבר בעולם הכושר הגופני בכלל והפילאטיס בפרט. הוא מלמד בכנסים בכל העולם ומכשיר מורים לפילאטיס ואלה הסודות להתמדה באימונים שחשף בפנינו:

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

1. התמדה

שום ספורט בעולם לא יעבוד ללא התמדה. לא משנה באיזה ספורט אתה עוסק, כדי לראות את התוצאות, תהיה חייב להתמיד. 

2. תוכן האימון

דעו מה בתוכנית האימון להיום, תכננו אותו לפני הביצוע ושמרו שתוכנית האימונים תהיה מאוזנת ושתכלול את כל אזורי הגוף.

3. יעדים תואמי מציאות

הסוד להצלחה באימונים לאורך זמן קשור גם בהיותם מאוזנים ותואמים את היכולת שלכם. חשוב לעבוד בהדרגתיות ולהעלות בעומסים בצורה מתונה על מנת שתוכלו לעמוד ביעדים שלכם ולהתמיד באימונים.

4. להתאמן עם חבר/ה

כל כך קל לוותר על אימון או לא להתעורר מהשעון כשאתה מתאמן לבד, אבל אם תיקח לך פרטנר לשגרת האימונים יש סיכוי גדול יותר ששניכם יחד תצליחו להתמיד כמו גם שהאימון יעבור בצורה מהנה ומהירה יותר.

ריקרדו פילאטיס
צילום: אפרת משעולי-ברק

עוד ב-mako בריאות:

>> אוכלים חביתה לארוחת בוקר? טעות גדולה
>> הטריק המהיר שמחזק את שרירי הבטן 
>> אחת ולתמיד: האם כדאי ללבוש חזייה? 

5. קחו לכם מישהו שייתן לך השראה

גם לספורטאים הכי גדולים יש מודל לחיקוי שממנו הם לומדים ושואבים השראה, עבורכם זה יכול להיות אתלט מסוים, דמות שאחריה אתם עוקבים במדיות החברתיות ואפילו חבר או בן משפחה שנותן לכם מוטיבציה.

6. נשימות

שימו לב לנשימות שלכם בזמן האימון, ובאופן כללי בחיים הנשימה היא המפתח לבריאות כללית של הגוף והנפש.

7. בחרו ספורט שעושה לכם טוב

כדאי לבחור ספורט שבו אתם מרגיש טוב, משהו שיהיה לכם חשק לצאת מהבית בעבורו לאורך זמן, לדוגמא יכול להיות שאתם ממש לא מתחברים לאימוני ספינינג אבל הולכים בכל זאת , למרות שקשה לכם כל פעם ללכת לשיעור, יכול להיות שתצליחו להתמיד חודש או חודשיים אבל סביר להניח  שזה לא יחזיק מעמד ותפרשו בשיא כעבור זמן לא רב... מומלץ ללכת על משהו שאתם נהנים בו ויכולים להתמיד בו לאורך זמן והוא זה שיכנס לשגרת האימונים שלכם.

 את ריקרדו תוכלו לפגוש בסופ"ש הקרוב מעביר סדנאות מורים בסטודיו פילאטיס סיטי בתל אביב פרטים והרשמה  לאירוע : ריקרדו בישראל

כתבה ותרגמה: קארין לזרוביץ' זנזורי