כל ההתחלות

הייתי ילדה שנחשבה תמיד לסוג של טום בוי. תמיד הייתי מאוד פעילה, אוהבת לרוץ ולהתרוצץ בכל מקום. הייתי מחכה לשיעורי ספורט ולכל הפסקה בבית ספר לשחק כדורגל. בילדות גם הייתי אלופת הארץ בקארטה ובריצות שדה. התנסתי כמעט בכל סוג ספורט מכדורעף לכדורסל ואפילו גלגיליות.

לכדורגל נחשפתי די מוקדם, בגיל 6, בבית ספר היסודי. זאת הייתה ממש אהבה טהורה מהרגע הראשון. הייתי משחקת עם הבנים בכל הפסקה וגם אחרי בית ספר הייתי מתאמנת שעות עם עצמי מול הקיר ומול אחותי שירן (סנדל, כוכבת ילדים) והייתי מכריחה אותה לעמוד בשער בתמורה לזה שאעשה את מטלות הבית בשבילה.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 2 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

איזה ספורט את  עושה היום?

היום אני משחקת כדורגל כמעט כל יום, משתדלת לשלב גם אימוני כוח בשגרה העמוסה של השבוע כדי למנוע פציעות ולהאריך את הקריירה. יש לי בדרך כלל יום חופשי אחד בשבוע שבו אני משתדלת לנוח לגמרי. אני גם מאוד אוהבת לשחק פינג פונג, די בטוחה שאם לא הכדורגל אז הייתי הולכת לכיוון הזהאני פחות אוהבת פילאטיס ויוגה למרות שאני מודעת לזה שזה מצוין לספורטאים מבחינה גופנית..אבל עדיין די קשה לי להתחבר.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם? 

רגע שיא בפעילות הספורטיבית שלך

המשחק של הנבחרת מול צ'לסי בקיץ האחרון היה רגע מאוד משמעותי בקריירה שלי. זה משחק שאמנם הפסדנו בו לאלופת אנגליה אבל בפעם הראשונה בישראל הגיעו 10 אלף איש לראות משחק של כדורגל נשים כאן אצלנו בישראל. הרגשתי אווירה של חשמל באצטדיון. הקהל היה מורכב ממשפחות, ילדות קטנות שחולמות לשחק, חיילים. הקהל תמך בנו לאורך כל המשחק מכיוון שהוא העריך את הלחימה וההקרבה שלנו עבור הסמל ואני חושבת שזאת בדיוק תרבות הספורט שהייתי רוצה לראות בישראל. בסוף המשחק הצטלמו איתי מאות אנשים וילדות - ושלחו הודעות שמחר הן נרשמות לחוג כדורגל כי גם הן רוצות לשחק בנבחרת ישראל יום אחד וזה היה מרגש בטירוף! אני חושבת שהמשחק הזה היה אבן דרך משמעותית בשבירה של ההבנייה החברתית שכדורגל זה לא לבנות.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 3 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

דברים טובים שהפעילות הספורטיבית עושה לך

כשאני לא מתאמנת אני מרגישה שזה משפיע לי באופן אוטומטי על המצב רוח. אני אישה הרבה יותר שמחה, מאושרת ומאוזנת כשאני עושה ספורט. לספורט תחרותי יש לפעמים גם מחירים גופניים אבל בגדול אני מרגישה שזה חלק בלתי נפרד ממי שאני ויודעת שגם ביום שאפרוש אני אמשיך למצוא את המסגרות המתאימות כי ספורט הוא באמת אחד הדברים שהכי גורמים לי לאושר ואיזון בחיים.

טיפים שלך למי שרוצה להתחיל פעילות גופנית

אני חושבת שהדבר הכי קשה ומרתיע זאת ההתחלה. הטיפ שלי זה פשוט לעשות את הצעד הראשון ולהתמיד גם כשזה קצת קשה. כשעוברים את המשוכה והפעילות הגופנית הופכת לחלק משגרת החיים היתרונות וההנאה הופכים את זה לשווה כל רגע.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 4 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

מנת בריאות יומית

סלט ירקות עשיר. אני צמחונית ולשמחתי מאוד אוהבת ירקות בכל הצורות והצבעים אז זה חלק חשוב בתזונה היומית שלי.

חטא תזונתי

יש לי הרבה. לצערי אני מאוד אוהבת אוכל ומאוד אוהבת מתוק. שוקולד זה החולשה שלי. אני כן מאמינה באיזונים ולא למנוע מעצמי לחלוטין דברים שאני אוהבת אז אני ארשה לעצמי לאכול פעם פעמיים בשבוע איזה חטיף שוקולד טעים.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 5 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

מי מהווה השראה בחיים שלך?

אני שואבת השראה מהרבה מקומות. ספורטאים וספורטאיות שהצליחו להגיע לטופ העולמי ואני מאוד אוהבת ללמוד מהם את התפיסות ודרך המחשבה. וגם נשים חזקות בתחומים מחוץ לספורט שהגיעו לעמדות בכירות ושברו תקרות זכוכית ובעצם סוללות את הדרך לאלו שיבואו אחריהן. למשל, אחד הסרטים האהובים עליי זה הסופרג'יסטיות על הנשים הבריטיות שנלחמו על זכות ההצבעה לנשים כנגד כל הסיכויים ושילמו מחיר אישי כבד בזמנו. זה מעורר השראה בעיני!

 מה משמח אותך?

להיות עם אנשים שאני אוהבת, הבן זוג שליהמשפחה שלי, חברים שלי. אני אוהבת לשמוע מוזיקה ולרקוד איך שבא לי בבית. 

קארין סנדל לרוקו ראנס - 6 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

מה מעצבן אותך?

מעצבן אותי אי צדק וחוסר שיוויון. תופעות חברתיות כמו גזענות ואפלייה זה דברים שמאוד קשה לי איתם ולכן אני גם פועלת הרבה בשטח כדי לשנות את המציאות הזאת בחברה שלנו.

רגע בחיים שהיית משנה

אני מרגישה ממש שלמה עם כל מה שעשיתי ועברתי בחיים. כל החלטה שקיבלתי אני חושבת שגם היום הייתה מקבלת אותה שוב גם אם הייתה לי להזדמנות לשנות.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 7 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

עוד על נגיף הקורונה:
>> רופאים צרפתים: מצאנו תסמינים חדשים לנגיף
>> כך ניו זילנד הצליחה למגר את הקורונה
>> "המגפה תדעך כמעט לגמרי בתוך שבועיים"

מכשול שהיה לך בחיים

להפוך לשחקנית כדורגל היה מכשול רציני. התחלתי לשחק בתקופה שזה היה מאוד לא מקובל חברתית, שלא היו קבוצות בצפון איפה שגרתי. הייתי מספיק חזקה כדי להקשיב ללב שלי אבל אני מכירה הרבה בנות שהיו גילי ופרשו מוקדם מאוד בדיוק בגלל כל הדברים האלה.

קארין סנדל לרוקו ראנס - 8 (צילום: Roco Runs)
צילום: Roco Runs

יש משהו שתרצי לשפר בעצמך?

בספורט תמיד רציתי להיות מהירה יותר. אני חושבת שזה היה עוזר לי להגיע רחוק יותר בקריירה. ובחיים, אני די מקבלת את עצמי על כל היתרונות והחסרונות שלי. אני חושבת בכללי שאהבה וקבלה עצמית זה משהו שמאוד חשוב לכל אדם.

מוטו שמלווה אותך בחיים

זה ציטוט של מייקל ג'ורדן "החמצתי יותר מ-9000 זריקות בקריירה שלי. הפסדתי כמעט 300 משחקים בקריירה. 26 פעמים סמכו עליי לזרוק את הזריקה המכריעה של המשחק והחטאתי. נכשלתי פעם אחרי פעם בחיים שלי וזאת הסיבה להצלחה שלי!"

נתקלתי בו במהלך התואר השני בקורס של פסיכולוגיית ספורט, ואני חושבת שזה המפתח להצלחה בספורט ובחיים בכלל. כולנו נתקלים בקשיים ובכשלונות בחיים - השאלה היא לא למה זה קרה לי - אלא איך אנחנו מתמודדים כשזה קורה. לקום ולהמשיך לנסות אחרי נפילה זה אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי בזכות הספורט.