כל ההתחלות

בתור ילדה תמיד עסקתי ואהבתי ספורט. בגיל צעיר הייתי בהתעמלות אמנותית ואחר כך בבלט קלאסי מודרני וג'אז עד התיכון. רקדתי בבית ספר למחול בקריית טבעון והשקעתי בזה המון שעות. תמיד רקדתי עם הקבוצה הבוגרת וזה היה חלק משמעותי מילדותי. קשה להאמין אבל היתה תקופה של כמה שנים שאפילו שיחקתי כדורגל. החיצוניות שלי מטעה ואני כזו גירלי, אבל בפנים תמיד הייתי טום בוי. שיחקתי בקבוצה עם קארין סנדל (במקור מטבעון), היום קפטן נבחרת ישראל בנבחרת הנשים, וגם נגד סילבי ז'אן. היום אני חיה ונושמת ספורט, תומר בעלי שחקן ברייטון בליגה האנגלית וכן בנבחרת ישראל וספורט זה כל חיינו.

שונית חמד
צילום: Roco Runs

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

עד היום אני עושה ספורט. פעם זה היה ספינינג, אחר כך פילאטיס, היום ריצה ואימונים פונקציונליים. עד לפני ההריון ובמהלכו עד חודש חמישי, רצתי 10 ק"מ פעמיים בשבוע וכן שילבתי אימונים פונקציונליים בחדר כושר פעמיים בשבוע, בחודש חמישי כבר התחיל להיות לי קשה. כרגע אני בחודש תשיעי, עושה הליכות מהירות וכן אימונים פונקציונליים ושיעורי בר לעיצוב וחיטוב. לפעמים קשה לי לקום ולהחליט ללכת לאימון, אבל אני תמיד מזכירה לעצמי כמה כיף להיות אחרי, איזה אנרגיות טובות זורמות בגוף במהלך האימון ואחריו וזה עוזר לי להתמיד. אני מרגישה שהספורט גורם לי להיות מצליחנית ונותן לי מוטיבציה בתחומים אחרים בחיי. ניהול התא המשפחתי, גידול הבנות ואפילו השפעה על הקריירה של בעלי.

רגע שיא          

ללא ספק ריצת 12 ק"מ. למרות שתמיד עסקתי בפעילות ספורטיבית אף פעם לא הבנתי את אלה שרצים. וגם לא האמנתי בעצמי שאני יכולה בכלל לרוץ מרחקים. זה היה נראה לי כל כך משעמם. את אימוני הריצה התחלתי אחרי לידת בתי השנייה, אמי. ילדתי ביוני והנקתי שבעה חודשים, בתקופה הזו למדתי תואר שני במנהל עסקים. זו היתה תקופה עמוסה ומעייפת ולא מצאתי זמן לעשות הרבה ספורט. אחרי שהפסקתי להניק החלטתי שאני לוקחת מאמנת כושר אישית וחוזרת לעשות אימונים פונקציונליים ותוך כדי משלבת ריצה. בהתחלה רצתי 4-5 ק"מ, אחר כך זה ממש הפך להתמכרות. קניתי שעון דופק והצבתי לי מטרה להגיע לעשרה ק"מ בשעה. וכך היה. אחרי כמה חודשים, חבר טוב שלי שפעיל בקבוצת ריצה המליץ לי לנסות לרוץ 12 ק"מ ובכך לשפר את התוצאות שלי. ועשיתי זאת. אני מחכה כבר שאוכל לחזור לרוץ אחרי הלידה. ממש בקרוב.

שונית חמד
צילום: Roco Runs

השראה

אמא שלי. היום כשאני אמא בעצמי אני רואה כמה קשה להיות אמא. זה אחד התפקידים הכי קשים בחיים. לתת את כל כולך ללא תנאים ולוותר על עצמך למען האפרוחים שלך. להיות שם תמיד בכל רגע נתון, מסורה, דואגת, נותנת מהלב, בלי לצפות לקבל חזרה. אמא שלי עשתה את זה ביג טיים ועד היום עושה את זה בתור סבתא. היום, תפקיד חיי הוא להיות אמא.

טיפ למתחילים

קודם כל לבחור לעשות ספורט קרוב לבית. ברגע שהנסיעה הופכת לעול והזמן שצריך להקדיש כדי להגיע לספורט רב, זה לא מצליח להחזיק מעמד. חשוב גם לבחור חדר כושר שמתאים לך או חוג שמתאים לך בהתאם להגבלות בריאותיות וכן יכולות ספורטיביות. פרטנר טוב או קבוצה תמיד יכולים לעזור להתמיד. ובגדי ספורט הורסים, כי אין כמו סטייל ספורטיבי. אני מאמינה שכל דבר בחיים צריך לעשות עד הסוף. או הכל או כלום וכמובן להיות עקביים. חשוב מאוד לא להגזים בהתחלה, להתחיל בהדרגה ורק כאשר הגוף מתרגל לשגרת הספורט להוסיף אימונים.

שונית חמד
צילום: Roco Runs

מוטו לחיים

רוב האנשים מאושרים כמעט כמו שהם החליטו להיות. הכל עניין של החלטה בחיים. אני בנאדם מאוד מאוד אופטימי. גם כשרע לי או קשה, מהר מאוד אתאפס על עצמי ואסתכל על חצי הכוס המלאה ועל כל הדברים הטובים בחיי וזה מה שגורם לי להיות מאושרת בחלקי עם משפחתי תמיד. אם אתה רוצה להיות מאושר, תחליט להיות מאושר ותעשה הכל בשביל זה. זה מה שמוביל אותי בחיים.

מנת בריאות

אין יום שעובר בלי קערת סלט ענקית. סלט ירקות, סלט כרוב או סלט חסה ועלים. אכילת ירקות עוזרת במניעת מחלות ושיפור מצב בריאותי. תמיד בבית הוריי בארוחת הצהריים היינו יושבים לאכול ועל השולחן היו שתי צלחות. צלחת גדולה וצלחת אחת קטנה יותר. היינו מתחילים לאכול תמיד בצלחת מלאה של סלט. תמיד כשהיו באות אלי חברות אחרי בית ספר הן לא היו מבינות את זה. מי אוכל סלט ירקות לפני האוכל? ועוד צלחת מלאה בנפרד. בתור ילדה תמיד אכלתי בריא וההורים תמיד הדגישו שסלט הוא מקור מצוין לחומרי הזנה החיוניים לבריאותנו. עד היום אני מיישמת את זה גם בבית שלי, תמיד מתחילים את הארוחה בצלחת מלאה של סלט.

שונית חמד
צילום: Roco Runs

חטא תזונתי

פסטה זה עקב אכילס שלי, באוכל. וכשמדברים על קינוחים, גלידה. כשאני יוצאת למסעדות או בילויים עם בעלי או חברות אני לא מוותרת על קינוח. אני לא מאמינה בדיאטות, אבל אם אצא למסעדה היום ואיהנה מפסטה וקינוח עטורי קלוריות יום למחרת אקפיד לאכול בריא, ללא מתוקים. בכל דבר בחיים צריך איזון.

הכי משמח

החיוך של הבנות שלי. מיה בת 4 וחצי ואמי בת שנתיים. כשאני רואה אותן הלב שלי מתמלא בזרם של אושר עילאי לא משנה באיזה מצב אני נמצאת. וכמובן איך אפשר בלי בעלי. אנחנו 14 שנה יחד, מכירים כל פיפס אחד בשנייה, כל הבעה בפנים, תמיד קוראים מחשבות אחד של השני. הוא מצחיק אותי בלי סוף. כשאני במצב רוח ירוד הוא תמיד יודע מה לעשות כדי לשמח אותי. בלי קשר הוא אחד האנשים המצחיקים!

שונית חמד
צילום: Roco Runs

עוד ב-mako בריאות:
>> להתרחק ומהר: זאת הפחמימה שהכי פוגעת בדיאטה
>> זאת תדירות הסקס שתשמור על הבריאות שלכם
>> אתם משתמשים בחפץ הזה כל יום והוא מסכן אתכם

הכי מעצבן

שחצנים. קשה לי לראות בנאדם שחצן שרומס בשחצנות שלו מישהו פחות ממנו. תמיד הערכתי את האנשים הצנועים, שההצלחה שלהם הולכת לפניהם, ולא את אלה שמדברים על הישגיהם.

מכשול בחיים

ממש עכשיו סיימתי תואר שני במנהל עסקים בהצטיינות. הדרך היתה קשה וארוכה. למדתי את התואר מחו"ל, וכל שנה היו כל כך הרבה דברים שכמעט גרמו לי להפסיק את הלימודים ולוותר. עברנו שלוש ערים ושתי מדינות, הייתי בהריון פעמיים, ילדתי, הנקתי וכו'. למרות הכל המשכתי, היו הרבה מכשולים בדרך אבל האמנתי בעצמי ועודדתי את עצמי שזה אפשרי ושאני אסיים את זה גם אם זה ייקח כמה שנים טובות. וכך היה. היום אני כל כך גאה בעצמי.

שונית חמד
צילום: Roco Runs

שיפור עצמי

אני מאוד מחמירה עם עצמי. ביקורתית כלפי עצמי, תמיד שואפת ליותר ולפעמים צריכה לשחרר קצת. אני חושבת תמיד על אחרים מה יחשבו ומה יגידו ומנסה לרצות את כל העולם ולפעמים זה פוגע בי.

עוד ספורטאיות מדהימות בעמוד האינסטגרם של Roco_Runs