סקייטבורד
גם כושר וגם גלישה | צילום: נמרוד סונדרס
סקייטבורד וכושר - מה הקשר? אז זהו, שמסתבר שהאביזר הקטן והקל הזה יכול להשתלב בכל אימון. בנוסף, מדובר בדרך יצירתית להפעיל את כל שרירי הגוף, כולל עבודה יעילה על השרירים המייצבים, שרירי הליבה ושרירי השלד תוך כדי תנועה. כך, בעולם המתפתח של האימון הפונקציונלי, תוכלו להוסיף קריאטיביות לשגרת האימונים שלכם. "בתור גולשת מאוד התאים לי לחבר את שני העולמות האהובים עליי: עולם הכושר ועולם הסקייטבורד", אומרת אריקה גרינשפן, מפתחת שיטת האימון Fst -Fitskate, בוגרת תואר בחינוך גופני BE.D מטעם וינגייט וזוכה בתחרות מיס פיטנס 2015. גרינשפן חשבה על הרעיון לפני כשנה, והחליטה לקחת הן את היכולות שלה והן את האהבה הגדולה שלה לסקייטבורד וליצור אימון מיוחד, מאתגר ופונקציונלי.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

בפעם הראשונה שעליתי על האביזר, אני מודה, הייתי מעט סקפטית. אבל האימון גרם לשרירים שלי לעבוד חזק יותר ובאופן שונה והרגשתי שהעבודה נמשכת גם יומיים אחרי האימון. ישנם הרבה תרגילים א-סימטריים שעוזרים לבודד גפה ולעבוד באופן מדויק וספציפי על שרירי המטרה והמפרקים, וניתן גם לעשות איתו אימון פילאטיס, טבטה, אימון אביזרים, בוט-קאמפ ועוד.

האם האימון על הסקייטבורד מסוכן? כלל לא. תמיד נשאיר גפה אחת על הקרקע כדי שנוכל לשמור על יציבות ללא סיכון מיותר. ולמי האימון מתאים? לכל שכבות האוכלוסייה. מילדים ועד מבוגרים. רמת האימון מותאמת למתאמן ולכל תרגיל יש מודיפיקציה קלה יותר או קשה יותר שניתן להתאים לכל רמות הכושר. עוד יתרונות? בנוסף, חשוב לזכור כי הסקייטבורד הזה זול כמו גומיית כושר, קל לנשיאה וניתן לקחת אותו אתכם לכל מקום. 

הנה 5 תרגילים שאהבתי במיוחד:

אימון סקייטבורד
Ollie Pike | צילום: נמרוד סונדרס

Ollie Pike

התחילו במצב פלאנק. הניחו את כריות כפות הרגליים על הסקייטבורד ואת הידיים בדיוק ברוחב הכתפיים. הרימו את האגן לכיוון התקרה באטיות תוך כדי קירוב הסקייטבורד אל מרכז הגוף והגעה למצב Pike.

על מה התרגיל עובד בעיקר? על שרירי הבטן, מכופפי הירך וחגורת הכתפיים.
כמה לבצע? בין 10-15 חזרות.

אימון סקייטבורד
Side Slide | צילום: נמרוד סונדרס

עוד ב"הכל זז":
>> אתגר שכיבות הסמיכה: כך תייעלו את האימון שלכם
>> האימון שיעלים לכם את הצילוליט
>> פלאנק: האתגר שיחזק לכם את כל הגוף

Side Slide

מכרע ברך צידי. יש למקם את כף הרגל הנמצאת בתנועה במרכז הסקייטבורד כאשר הוא מונח לרוחב. יש לשלוח את הרגל הפועלת הצידה תוך כדי החלקת הסקייטבורד ושמירה על שיווי המשקל. שמרו על מבט לפנים. ניתן לפתוח את הידיים הצידה תוך כדי תנועה.

על מה התרגיל עובד בעיקר? על שרירי הרגליים , מקרבי ירך וישבן.
כמה לבצע? בין 10-12 חזרות בכל רגל.

אימון סקייטבורד
Grinde Pushups | צילום: נמרוד סונדרס

Grind Push Up

התחילו במצב פלאנק. הניחו את כריות כפות הרגליים על הרצפה בפיסוק, את הידיים בדיוק ברוחב הכתפיים, כאשר יד ימין מונחת על אמצע הסקייטבורד המונח לרוחב. רדו לשכיבת סמיכה תוך כדי החלקה קלה של הסקייטבורד הצידה להרחקה אופקית.

על מה התרגיל עובד בעיקר? על שרירי בית החזה, יד אחורית, כתפיים ובטן.
כמה לבצע? בין 8-10 חזרות עם כל יד.

אימון סקייטבורד
Manuel Front Side | צילום: נמרוד סונדרס

Manual Front Slide

התחילו במצב פלאנק. הניחו את כריות כפות הרגליים על הרצפה בפיסוק. את הידיים בדיוק ברוחב ומתחת לכתפיים כאשר יד ימין מונחת על הסקייטבורד המונח לאורך. רוב המשקל על הידיים. יישרו את יד ימין קדימה והחזירו חזרה בדיוק מתחת לכתף.

על מה התרגיל עובד בעיקר? על שרירי הבטן, שרירי הכתף וחגורת כתפיים.
כמה לבצע? בין 8-10 חזרות בכל יד.

אימון סקייטבורד
Backside Bridg Flipp | צילום: נמרוד סונדרס

Back Side Bridge Flip

שבו על הרצפה והניחו את הידיים לאחור בדיוק ברוחב הכתפיים. אצבעות הידיים פונות החוצה. רגליים כפופות רגל ימין על הסקייטבורד ורגל שמאל על הרצפה ברוחב אגן. הרימו את הישבן למעלה וצרו גשר, דמיינו קו ישר מהישבן אל הקודקוד. יישרו את רגל ימין קדימה ותוך כדי כופפו את רגל שמאל לכיוון בית החזה ואז ישרו את רגל שמאל קדימה בגובה ברך ימין ואת רגל ימין כופפו אליכם. זהו תרגיל מאתגר ואם הוא קשה לכם מידי תוכלו לבצע אותו עם רגל שמאל על הקרקע.

על מה התרגיל עובד בעיקר? על שרירי הרגליים והישבן. חגורת הכתפיים, מקרבי השכמות, הזרועות, הבטן והגב.
כמה לבצע? בין 6-8 חזרות בכל רגל.

* עדי כהנן היא מאמנת אישית לכושר ולתזונה ומדריכת פילאטיס. יש לכם שאלה עבורה? מוזמנים לפנות אליה כאן

* הכתבה צולמה בחדר הכושר "גו אקטיב" בסניף ויצמן, תל אביב

 >> זרועות, להתראות: התרגילים שאתם חייבים לקיץ