צילום: רועי ברקוביץ'

אם אין לכם המון זמן להתאמן, זה האימון האינטנסיבי הכי יעיל שיש. הוא גם עובד על כוח ברגליים, הגב, הבטן והזרועות וגם על סיבולת לב ריאה. אתם לא צריכים יותר מזה בשביל להיכנס לכושר שיא. פשוט תחזרו על האימון הקצר הזה כמה פעמים בשבוע, ותשלבו אותו בשגרת האימונים הארוכים יותר שלכם.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

כדאי לעשות את האימון במכון כושר, איפה שיהיו המכשירים הדרושים, אך גם מכשירי כושר בים יוכלו לעשות את העבודה. אתם רק צריכים מתח ומשטח יציב לקפוץ עליו. אם אין מכשיר אייר בייק איפה שאתם נמצאים, פשוט תרוצו במקום. הנה מה שאתם צריכים לעשות:

בוקס ג'אמפ

קופצים הכי גבוה שאפשר, ויורדים מההגבהה רגל אחר רגל. שימו לב שאתם נוחתים קודם על קצות האצבעות ורק אז על העקבים. אם זה קל מדי, נסו להגביה את הבוקס שאתם קופצים עליו. ואל תשכחו לשמור על הברכיים שלכם. חזרו 10 פעמים.

מתח

עליית מתח סטריקט (ללא תנופה). התחילו וסיימו בידיים מיושרות עד הסוף, ועלו עם החזה אל עבר המוט. חזרו 10 חזרות, ואל תתנו לעצמכם לקחת תנופה, גם אם אתם עייפים. העבודה שלכם צריכה לבוא מהשרירים ולא מהתנופה.

אייר בייק/ ריצה

במכשיר הזה אפשר לווסת את רמת הקושי, מצאו את הרמה המתאימה לכם ותעשו ספרינטים של 45 שניות, תחזרו על כך 10 פעמים. אם תרצו לנוח, אתם יכולים לעשות זאת עד דקה בסך הכל. אם אין לכם מכשיר בנמצא, אתם יכולים פשוט לרוץ – אבל תשקיעו ותעשו ספרינט מכל הלב.

* דודי ברון, מאמן כושר אישי, נציג Gym joens בישראל

>> בטור הקודם: אימון כוח מתפרץ שיחזיר אתכם לכושר