1. ירקות IN מטוגנים OUT 
  חנוכה מאחורינו, והגיע הזמן לשכוח מהכמויות הגדולות של שמן ולפנות את המקום לירקות. הוסיפו כל יום לפחות חמש מנות ירק בצבעים מגוונים (מלפפון, עגבנייה, גזר, פלפל, קולורבי ועוד)
 2. ארוחת מרק ביום
  אין מתאים יותר ממרק לתקופה הזו. ההמלצה שלי – עשו "ארוחת מרק" אחת ביום בה המרק הוא ארוחה שלמה (את ארוחת המרק שלי אני עושה בערב). מרק יעניק לכם תחושת שובע, יחמם את הגוף, יכניס עוד קצת נוזלים לגוף ויעלה את צריכת הירקות. מרק ירקות עשיר או עוף או מרק עדשים הם הבחירה הטובה ביותר.
 3. לא לפתוח את הבוקר עם מתוק
  אני יודעת שהדבר המתבקש ביותר הוא איזה עוגייה קטנה ליד הקפה או תה של הבוקר – אבל אם תתחילו את הבוקר עם משהו מתוק, כל היום תחפשו להגיע לאותה רמת מתיקות. תחשבו רגע, אתם מגיעים לבוקר אחרי לילה שלם שלא אכלתם בו, רמת הסוכר נמוכה, ואז אתם נותנים לגוף בומבה של סוכר. לאחר שעתיים רמת הסוכר צונחת ואתם מרגישים שוב רעב או צורך במתוק. הטיפ שלי – לפתוח את הבוקר עם פחמימה מורכבת בשילוב חלבון (לדוגמה – פרוסת לחם מלא + 2 כפות גבינה + ירק ) על מנת להגיע לתחושת שובע ולא לשבש את מנגנון הסוכר.
  אישה אוכלת קינוח (צילום: aloragriffiths/unsplash)
  לא חייבים מתוק בבוקר | צילום: aloragriffiths/unsplash
 4. לא לנשנש מול הטלוויזיה
  אתם בטוח מכירים את זה, הערב מגיע סיימתם את כל מטלות היום, התיישבתם מול הטלוויזיה ואז "בא לי לנשנש משהו" ומשם זה מתדרדר... קיימת התניה בין אוכל לטלוויזיה שאינה קשורה למנגנון הרעב והשובע, כי אם הייתם עוצרים רגע וחושבים : "האם אני רעב/ה?" התשובה הייתה בוודאי שלילית. העצה שלי – קודם כל תשאלו את עצמכם רגע לפני ששקית הבמבה נפתחת האם אתם רעבים? ואם אתם כבר רוצים "לנשנש" משהו, בחרו באופציה בריאה יותר ( ירקות + גבינה, פירות... )
 5. הוסיפו עוד חלבונים לתפריט
  חלבונים (וחומצות האמינו שבהם ) הם אבני הבנייה של השרירים שלנו. הם מסייעים לנו לתחושת שובע ממושכת יותר לעומת פחמימות ומשבשים פחות את רמות הסוכר בדם. ההמלצה לאדם שאינו עושה ספורט לצרוך 0.8 גרם חלבון לכל 1 ק"ג של משקל הגוף, ולאנשים מתאמנים (כמובן תלוי בסוג הפעילות) בין 1.3-1.6 גרם חלבון ל-1 ק"ג משקל גוף.
 6. 10,000 צעדים ביום
  התקופה האחרונה גורמת לנו להוריד בצורה משמעותית את הפעילות היומיות ואת ההוצאה האנרגטית. ארגון הבריאות WHO ממליץ על 10,000 צעדים ביום לשמירה על הבריאות שלנו ועל אורח חיים בריא. הקפידו שגם בימים בהם אתם עובדים מהבית לצאת לפחות לשעה של הליכה ביום.
  הליכה כושר שתי בחורות הולכות (צילום: Brocreative, shutterstock)
  לפחות שעה ביום | צילום: Brocreative, shutterstock
  עוד ב-mako בריאות:

  >> 19 מיתוסים על תזונה
  >> 25 טיפים אולטימטיביים לתזונה נכונה
  >> מצאנו טריק מושלם לאכול פחות פחמימות

 7. שתו רק מים
  בעונת החורף אנחנו מרגישים הרבה פחות צמא, מה שמוריד משמעותית את צריכת המים שלנו. שימו תזכורות בטלפון כל שעה לשתות מים (יש גם אפליקציות כאלו), ואם קשה לכם לשתות מים קרים – תכינו קנקן עם מים חמים שבתוכו עלים ירוקים – נענע, לימונית, לואיזה, ג'ינג'ר לימון או תפוז.
  רוני דואני והדס צימרמן (צילום: BOOST)
  רוני דואני והדס צימרמן. זה אפשרי | צילום: BOOST
 8. הוציאו אויבים מהבית
  זהו, אל תעמידו את עצמכם במבחן - מה שלא נגמר פשוט להוציא מהבית. ברגע שאנחנו יודעים שיש לנו משהו "אסור" בבית, המוח טרוד בזה כל הזמן וברגע של משבר זה יהיה הדבר הראשון שאליו נפנה... אויבים החוצה!

* הדס צימרמן היא דיאטנית קלינית ב-BOOST Online - אפליקציה שמביאה את האימונים ומאמני הכושר המקצועיים ביותר בישראל אליכם הביתה. תוכלו לבחור בין אימוני LIVE לבין אימונים מוקלטים שמתעדכנים מדי יום בספריית ה-VOD, וכן תוכנית תזונה על פי עקרונות אלה.