שקילה עצמית זו אחת מהפעולות הכי מבאסות בחיים כי בואו, 90 אחוזים מהאנשים שעולים על המשקל לא באמת מרוצים מהתוצאה, והסיבה שהם עלו על המשקל מלכתחילה היא כדי לאשש חשש מקדים שהיה להם. אנשים שמרוצים/לא אכפת להם מהמשקל שלהם לא יפיקו שום ערך מהתוצאה המספרית הזו. ובכל זאת, כולנו נשקלים כמה וכמה פעמים בחיים, ולכולנו יש חשד שהמספר הסופי לא משקף את המציאות. אם אתם עושים את אחת מהטעויות הללו, זה כנראה נכון.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אתם נשקלים אחרי מקלחת

המשקל שלנו משתנה לכאן או לכאן לאורך היום, תלוי ברמות הפעילות שלנו ובכמה אנחנו אוכלים. כולם יודעים שהכי טוב להישקל על הבוקר, לפני שאוכלים או שותים, אבל חושב להוסיף לכאן גם את פרמטר המקלחת: "העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף שלנו", אומר התזונאי דוקטור קית' קנטור, "והוא סופג נוזלים ולחות בצורה קלה. אחרי שחייה או מקלחת, הגוף סופג בין 1 ל-3 כוסות מים, מה שיכול להעלות את המשקל לא מעט".

גבר במקלחת (צילום: Shutterstock)
חכה שתתייבש | צילום: Shutterstock

אתם לא משתמשים במשקל הנכון

נהוג לחשוב שמשקל הוא משקל והמתמטיקה לא משקרת, אבל בימינו הכל מותאם אישית – יש משקלים מיוחדים שנועדו לאנשים פעילים יותר או פחות, כמו למשל זה, אשר מסוגלים להתכוונן בצורה מדויקת יותר ולהציג לכם קריאות ואנליזות שמתאימות יותר לגוף שלכם. ישנם גם משקלים שמסוגלים להציג סימולטנית חמישה מדדים שונים - משקל בק"ג, אחוזי שומן בגוף, אחוזי מים בגוף, דחיסות מסת עצם ו-BMI (אינדקס מסת הגוף) – על מנת שתוכלו להבין את התוצאות שלכם בצורה נכונה ומעמיקה יותר, ולפעול בהתאם.

המשקל מונח על משטח לא נכון

איפה רובנו מאחסנים את המשקל? בחדר האמבטיה. שזה טבעי, אבל גם יכול להטות את התוצאות. אם רצפות חדר האמבטיה עשויות למשל מאריחי קרמיקה לא אחידים, לוחות פרקט, או שיש בחדר שטיח מקיר לקיר, המשקל יכול להיות מונח בזווית או בשיפוע, לסבול מנטיות קלות ועל כן הכיול שלו לא יהיה אידיאלי, לפי קנטור. לכן עדיף תמיד לבחור במשטח שטוח ונוקשה.

אתם נשקלים אחרי שאכלתם אוכל מלוח

צריכה מוגברת של נתרן, למשל מלח ביתי (שהוא נתרן כלורי), גורמת לגוף לספוח יותר נוזלים מהרגיל, מה שאומר שהמשקל שלכם עלול להיות גבוה מבדרך כלל. זה נכון במיוחד לגבי פאסט פוד, מרקים, מאכלים מטוגנים או מזון מעובד כמו בייקון ונקניקים. גם אוכל סיני, יפני או תאילנד יכול לגרום לנפיחות הודות לכמויות הנתרן הגדולות שבהן משתמשים ברטבים של המנות הללו.

אישה אוכלת נודלס (צילום: shutterstock)
הזהרת מלח | צילום: shutterstock


עוד ב-mako בריאות:

>> 15 סימנים שאתם מזדקנים מהר
>> 6 מיתוסים על שינה שכולם מאמינים בהם
>> אתם חייבים להפסיק לזרוק את קליפת הלימון

המשקל שלכם ישן מדי

נאמר זאת כך – אנחנו בעידן דיגיטלי וצריך לחיות בהתאם. אם יש לכם משקל עם חוגה מסתובבת שמתנדנדת לכאן או לכאן, וצריך לכווץ את העיניים כדי להבחין בין אילו קווים היא מתייצבת, הגיע הזמן לפנק את עצמכם במשקל דיגיטלי מעודכן עם ספרות ברורות וקלות לקריאה.

אתן לא מתחשבות במחזור

נשים רבות נלחצות כשהן מבחינות פתאום בעלייה לא מוסברת במשקל, ולפעמים זה משום שהן לא מקשרות אותה למחזור החודשי שלהן. ובכן, כדאי להתחשב גם בזה: "נשים אוגרות יותר נוזלים לפני המחזור", אומר קנטור, "וספיחת הנוזלים הזו יכולה להתבטא במשקל לא יציב, ובתוצאות שגבוהות יותר אפילו בכמה קילוגרמים".