אין שום דיאטה שתאפשר לנו להוריד במשקל במקומות מסוימים בגוף. עד כמה שהיינו רוצים למצוא את הנוסחה המנצחת להפחתת הבטן/הצמיגים/ירכיים וכו' – אין נסים כשזה קשור לירידה במשקל. ההמלצה הרווחת היא לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה ופעילות גופנית שעובדת על כל הגוף ומאפשרת לנו לחטב ולעצב את כולו.

מומחים רבים מציינים כי שומן בטני עשוי להיות מסוכן במיוחד, מאחר שהוא יכול לתרום להתפתחות של מחלות מסוכנות. ד"ר קארי פילויה, דיאטנית קלינית, שכותבת לכתב העת של הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט, מציינת כי שומן בטני עלול להגביר סיכון למחלות לב, סוכרת ותסמונת מטבולית. אך היא מוסיפה שלמרות שחשוב להפחית בשומן הבטני, אין דיאטה אחת שיכולה לעזור בזה. אולם, ישנם דפוסי אכילה מסוימים שנמצאו כי ביכולתם לעזור להפחתת השומן הבטני, כמובן – בשילוב של תזונה נכונה ופעילות גופנית.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

פחות שומן טראנס ושומן רווי, יותר סיבים תזונתיים

לפי ד"ר פילויה, תזונה דלה בשומן טראנס ושומן רווי ועשירה בסיבים תזונתיים נמצאה יעילה בסיוע להפחתת שומן בטני. היא ממליצה להתמקד בתזונה שטובה לבריאות הלב, המתאפיינת בחומצות שומן בריאות (לא רוויות), המצויות במזונות כמו אבוקדו ושמן זית. ד"ר פילויה מציינת במאמרה כי המלצות אלה מקבילות להמלצות לתזונה לשמירה על בריאות הלב, כמו התזונה הים-תיכונית ותזונה המותאמת לאנשים הסובלים מלחץ דם גבוה.

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שפסיכופתים עושים כשכולם הולכים לישון
>> מכניסים בטטה לתנור? אל תעשו את זה
>> האם פלוצים שורפים קלוריות? מומחה עונה

שומן בטני מהווה לא רק בעיה אסתטית, אלא גם בריאותית בקרב רבים, לכן ישנן לא מעט דיאטות והמלצות שרצות באינטרנט, שמבטיחות פתרונות מהירים, אך חשוב לעקוב אחר המלצות של מומחים בתחום ולהיוועץ ברופא או דיאטן קליני שידעו לתת לכם הנחיות והמלצות תזונתיות מתואמות אישית.