לפעמים המכשול הכי גדול שלנו זה אנחנו. וזה במיוחד נכון כשאנחנו מנסים לרדת במשקל. לרובנו קשה להבחין בזה, אבל לחלקנו עלולים להיות דפוסי חשיבה מסוימים שמונעים מאיתנו להגיע למשקל היעד שלנו, לפעמים יותר מהרצון שלנו לנשנש בין ארוחות. לפעמים הקושי להיגמל מדפוסי חשיבה מסוימים שאנחנו רגילים לחיות איתם כל החיים יהיה קשה יותר מלהתרגל לתפריט תזונה חדש. אבל לחלי ממן יש כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להפסיק להיות המכשול הכי גדול של עצמכם בדרך למעבר לאורח חיים בריא יותר.

בפינה "שיעור פרטי" בתוכנית "חדשות הבוקר", ממן, שבעצמה השילה כ-30 ק"ג ממשקלה וליוותה במשך 20 שנה אלפי אנשים בדרך למשקל תקין וחיים בריאים – הסבירה אילו מחשבות כדי להיפטר מהן וכיצד ניתן לאמץ דרך חשיבה חיובית יותר שהיא אבן דרך במסע לירידה במשקל.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הנה כמה מהטיפים שלה:

שיפוטיות היא לא דרך לתת לעצמנו כוחות

אנשים נוטים לבלבל בין שיפוטיות למודעות עצמית, אבל שיפוטיות לא באמת עוזרת לכם לשים לב לעצמכם, אלא גורמת לך להתמקד במה שלא טוב. היא מחברת אותנו לרגשות שמכבידים עלינו ולהרגשה הכי גרועה שיכולה להיות לבני אדם - שאני לא מספיק טוב ושאני לא כמו כולם. היא שולחת אותנו להילחם בעצמנו במקום להיות בעד עצמנו! אז איך נהיה בעד עצמנו? הטיפ הבא יעזור לכם.

גבר עצוב (צילום: silverkblackstock, Shutterstock)
שיפוטיות היא לא דרך לתת לעצמנו כוחות | צילום: silverkblackstock, Shutterstock

להתרכז במה שטוב בנו

אנחנו רוצים להיות בעד עצמנו ולכן נתרכז במה כן טוב בנו, מה אנחנו כן עושים נכון, מה אנחנו מכבדים בעצמנו וניתן לעצמנו כוחות! נבין שכל פעולה מקדמת אותנו לא רק לירידה במשקל אלא לחיים הרבה יותר בריאים וטובים.

לא להילחם ברגשות שליליים

אל תלחמו ברגשות לא נעימים. הם נורמליים וכולם מרגישים כך. אבל בהחלט נעדיף להתמקד ברגשות כמו נעימים כמו הכרת תודה, כבוד לעצמנו, שמחה ולמעשה כל מה שמרים אותנו חזרה ומעלה את המוטיבציה.

אישה מחייכת (צילום: Puhhha, shutterstock)
להתרכז במה שטוב בנו | צילום: Puhhha, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> מיכל צפיר חושפת: זה התפריט היומי שלי
>> התסמינים שמעידים שצרכתם יותר מדי ויטמין D
>> בן 20 סבל מהקאות – וזה מה שהתגלה באולטרסאונד

 לחגוג כל צעד קטן

במקום לחשוב על מה לא עשינו – לחשוב על מה כן עשינו! חוגגים כל צעד קטן. איש חכם אמר פעם שכל מסע של אינסוף קילומטרים מתחיל בצעד אחד של מילימטר. כל צעד חשוב, כל צעד מקדם, כל צעד ראוי להכרה.

אז מכאן אני מעודדת אתכם להתחיל עוד היום לשים לב למחשבות לרגשות ולפעולות שמחברות אתכם לכוחות ולחלום שלכם. מעודדת אתכם לא ליפול לפח של השיפוטיות - היא לא מודעות אלא פשוט דרך לבאס אותנו ולהחליש אותנו.

חלי ממן (צילום: רונן פדידה)
חלי ממן | צילום: רונן פדידה

קחו את החלום שלכם בשתי ידיים וצאו למסע שלכם - צעד אחרי צעד, רק כך מגיעים.

תהיו אמיצים לרצות, אמיצים לא להקשיב לשיפוטיות, אמיצים להיות גאים בעצמכם ואמיצים לבחור בחיים הטובים והבריאים שמגיעים לכם.

אני מאמינה בכם.