כל אדם שמנסה לרדת במשקל למעשה צריך לשרוף יותר קלוריות ממה שהוא צרך. רבים מאיתנו נדרשים לעשות שינויים משמעותיים בהרגלי האכילה שלנו כדי להצליח להגיע למשקל הבריא ביותר בשבילנו. פתרונות שונים כמו ניהול יומן תזונה, הדורש תיעוד של כל מזון שנכנס לפה ומשקל מטבח, הם לא תמיד מציאותיים. לו"ז עמוס וחוסר זמן בהחלט יכולים להשפיע, והתמדה בשיטות האלה יכולה להיות משימה לא קלה עבור חלקנו.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

האמד, מאמן כושר בעל תואר מדעי בתחום, שמתפעל חשבון אינסטגרם המספק עובדות מדעיות וטיפים בכל הנוגע לתזונה, דיאטה וכושר, ממליץ על שיטה פשוטה יותר למדוד מנות ולעקוב אחר הצריכה הקלורית – להשתמש בידיים שלכם במקום במשקל מטבח.

בתמונה מטה, האמד ממחיש כי ניתן למדוד באמצעות כף היד את כמות החלבונים הדרושה ואפשר למדוד את כמות הירקות באמצעות אגרופים. כמו כן, אגודל של שומנים בריאים (כמו שקדים) יכול בהחלט להספיק. המפתח להצלחה בשיטה זו הוא התמדה. האמד מסביר כי אם אתם גברים גדולים יותר, כדאי לבחור במנה הגדולה יותר שכתובה (למשל שני חופני פחמימות), ואם אתן נשים במידה קטנה יותר, לבחור במנה קטנה יותר (חופן פחמימות).

A post shared by Hamaad, BS in Exercise Science (@iqphysique96) on

"לדוגמה, בכל ארוחה, אני יכול לאכול שתי כפות ידיים של חלבון, אגרוף אחד של ירקות, שני חופני פחמימות, אגודל של שומן בריא ואולי פרי אחד", כתב האמד. הוא הוסיף כי בימים קשים יותר, כשהוא מרגיש שאינו מצליח לרדת במשקל, הוא משנה קצת את המנות; חופן אחד של פחמימות במקום שניים, למשל. כל עוד אתם משתמשים באותה שיטה ומצליחים להתמיד בה, אין סיבה שלא תראו גם תוצאות בהמשך.

מובן שפעילות גופנית חשובה במידה רבה לירידה במשקל, לכן חשוב גם לשלב את זה עם השיטה. חשוב לציין כי כמו בכל דיאטה, כדאי להיוועץ במומחה לפני שמתחילים, כדי לוודא שהשיטה אכן מתאימה לצורכי הגוף שלכם.