View this post on Instagram

A post shared by Meghan (@_iwokeupinbeastmode) on


סיפורה של מייגן לנס הוא בהחלט סיפור הצלחה, אך הוא התחיל, כמו כל מסע, בהמון קשיים וגם בלא מעט כישלונות. מייגן היא ההוכחה שאסור אף פעם לוותר, גם אם ויתרתם לעצמכם בעבר ונכשלתם בניסיונות קודמים. אם באמת רוצים ומצליחים לתגבר על הכישלונות, בסוף גם מגיעות ההצלחות.

"כשהתחלתי ללמוד בקולג', מערכת היחסים המורכבת שלי עם הגוף שלי ועם אוכל המשיכה, אך בדרכים אחרות. עברתי למעונות והתחלתי לאכול ולשתות יותר. המשקל שלי הרקיע שחקים" מספרת מייגן ל-Women’s Health. "כשסיימתי את הקולג', הגעתי ל-127 ק"ג". בעקבות זאת, היא ניסתה לרדת במשקל בדרכים שונות ומשונות, אך ללא הצלחה. "קניתי שייקים לירידה במשקל, הגבלתי את המזון שאכלתי וניסיתי להתאמן, אך לבסוף התייאשתי בכל פעם. משקל השיא שלי היה קצת מעבר ל-130 ק"ג", היא מספרת.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

נקודת המפנה: החלטות לשנה החדשה

כל שנה חדשה מביאה עמה הסתכלות מחודשת על החיים והתמקדות במטרות שהיינו רוצים להגיע אליהן בשנה הקרובה. וזו הייתה נקודת המפנה של מייגן, שבתחילת שנת 2016 הבינה שנמאס לה ממצבה הנוכחי. "היה לי כל כך נמאס מזה שהחיים היו קשים יותר ממה שהיו אמורים להיות עבורי. ידעתי שרציתי להשתמש בשנה החדשה שתחדיר לי מוטיבציה ותעזור לי ליצור שינוי שיחזיק לאורך זמן, אבל עדיין הייתי זקוקה לדחיפה נוספת".

בערך באותו זמן, מייגן מספרת שבן זוגה, שגם סבל מעודף משקל, גילה כי הוא במצב של טרום-סוכרת. רופאים המליצו לו לרדת במשקל בדחיפות – ולא יצטרך להתחיל להזריק לעצמו אינסולין. כך מייגן התחילה להתאמן ולאכול נכון, במעין תירוץ שהיא עושה זאת רק כדי לעזור לו. הם עשו זאת ביחד למען הבריאות שלו, מה שעזר לה להפחית את הלחץ מכל התהליך ותרם לה להצליח יותר.

View this post on Instagram

A post shared by Meghan (@_iwokeupinbeastmode) on


ביי ביי מזון מהיר

"הייתי אוכלת מזון מהיר כמעט בכל ארוחה", מספרת מייגן. אחד השינויים הכי גדולים שעשתה למען עצמה – הוא פשוט מאוד להתחיל לאכול יותר בבית. להפסיק להזמין אוכל מבחוץ ולהתחיל להכין ארוחות ביתיות. "התחלתי להכין כריכים בבית והתחלתי למצוא אלטרנטיבות דלות קלוריות למאכלים שאהבתי". ככל שהזמן התקדם, היא הקפידה יותר על ספירת קלוריות ועל בדיקת הערך התזונתי של המזון שהיא אכלה, בדגש על כמות החלבונים, הפחמימות והשומן.

עוד ב-mako בריאות:
>> זה המיתוס הכי גדול על סקס שכולם מאמינים לו
>> מחקר ישראלי: מזון מסוג זה תורם לירידה במשקל
>> האם אתם עייפים במידה נורמלית או מדאיגה?

מובן שאין ירידה במשקל ללא פעילות גופנית ומייגן התחילה עם זה בהדרגה ולאט לאט שינתה את ההרגלים שלה. תחילה היא הייתה מתאמנת על אליפטיקל בבית ועם הזמן השתדרגה למנוי בחדר כושר. בשנת 2018 היא הגיעה למשקל היעד שלה, אבל היא לא הייתה מרוצה במיוחד מהדרך שלה לשם. "הרגשתי שעשיתי יותר מדי אימוני קרדיו ולא אכלתי מספיק. אני זוכרת בשלב מסוים, שעמדתי במטבח, על סף דמעות כי הייתי רעבה, אבל אם הייתי אוכלת ארוחת ערב, הייתי עוברת את כמות הקלוריות היומית שהקצבתי לי. באותו לילה הפסקתי לספור קלוריות, זה לא עזר לבריאות הנפשית שלי". מייגן באותו שלב הבינה שהיא הלכה קצת רחוק מדי עם האובססיה לקלוריות ואימונים ובשלב הזה החליטה לעשות שינוי. "שיניתי את ההרגלים שלי והעליתי 10 ק"ג באותה שנה – וזה אחד השינויים הכי חיוביים שעשיתי".

בימים אלה מייגן מרגישה בריאה, במשקל שהיא מרוצה ממנו והכי חשוב: מאושרת ולא אומללה. "אני כרגע שומרת על המשקל שהורדתי (ירידה של 50 ק"ג). כך התזונה הבריאה שלי נראית היום (בלי ספירת קלוריות!)": לארוחת צהריים: "אורז" כרובית עם מנה בשר הודו טחון, ברוקולי מאודה ורוטב אלפרדו. לנשנושים: חטיף חלבון, גזרים, קופסת טונה או ביצים קשות. לארוחת ערב: "ספגטי" דלעת ברוטב מרינרה וקציצות מן הצומח. לקינוח: פריכיות עם תוספת טעימה ועשירה בחלבון, או פשוט מאוד – דונאטס. כי צריך גם להתפנק לפעמים. .