וירוס הקורונה שנמצא אתנו בשבועות האחרונים יוצר לא מעט מצבים של פאניקה ובלבול והטלפונים של כולנו מוצפים ללא הפסקה במידע שלא תמיד עוזר לנו להירגע. אז איך נדע מה נכון ולמה חשוב לשים לב? אופיר רובין, רוקח ברשת סופר-פארם, מגיע לעשות קצת סדר בכל מה שצריך לדעת כדי להקטין את הסיכוי להידבק בנגיף.

שטיפה וחיטוי ידיים

אם יש דבר אחד שמשבר הקורונה לימד את כולנו זה איך לשטוף ידיים כמו שצריך – הרבה סבון ולפחות עשרים שניות מתחת למים, כאשר אנחנו מקפידים לנקות את כל האזורים ביסודיות. אבל האם אתם יודעים מתי ובאיזו דחיפות אנחנו צריכים לעשות את הפעולה הזו?

חשוב להבין שאנחנו לא באמת יודעים מאיפה ועם מי האנשים ואפילו חלק מהחפצים שאנחנו באים איתם במגע בשגרה הגיעו, ולכן חשוב להקפיד לרחוץ ידיים בכל עת. הגעתם הביתה? עשו לעצמכם כלל ותיגשו לשטוף ידיים. מתחשק לכם לאכול? גם אם זה נשנוש קטן, רחצו תחילה את ידיכם ולאחר מכן תוכלו לאכול בתאבון.

כשאתם נמצאים בעבודה, במיוחד אם אתם עובדים עם אנשים, עשו לעצמכם תזכורת "שטיפת ידיים" וכך לא תפספסו את הפעולה החשובה. אם אין לכם מים בקרבת מקום, השתמשו בג'ל אלכוהולי שיסייע לחסל את החיידקים. כלל ברזל נוסף שחשוב לזכור – לא משנה כמה הידיים שלכם נקיות, הרחיקו אותן מאזור הפה, הפנים והעיניים וכך תקטינו את הסיכויים להדבקות.

הימנעו מאזורי התקהלות

נמצאים בעבודה או שקפצתם רגע לרכוש כמה מוצרים חיוניים? הקפידו על מרחק של לפחות שני מטרים ביניכם לבין הסובבים. מדובר בכלל קטן אך חשוב שיסייע למנוע הידבקות או הדבקה ככל שניתן.

דבר אחרון, חשוב שתדעו שנגיף הקורונה עובר ממשטחים ובגדים ישר אל דרכי הנשימה שלנו. לכן, כשאתם מגיעים הביתה אחרי יום עבודה, הקפידו להכניס את הבגדים שלבשתם למכונת הכביסה ולכבס אותם בטמפרטורה של 60 מעלות.