מתי בפעם האחרונה שמעתם על מישהו שסובל משפיכה מוקדמת? נכון – לא שמעתם על מישהו כזה, וזה בכלל לא מפתיע – מדובר באחת הבעיות הנפוצות והרגישות ביותר בקרב גברים.

אם גם אתם סובלים מהבעיה, הרשו לנו לפתוח בעידוד קל: אתם ממש לא לבד. "כ-25 עד 30 אחוז מהגברים הפעילים מינית סובלים משפיכה מוקדמת" מציין ד"ר יעקב יעקבי, אורולוג מומחה העוסק במיניות הגבר, והמנהל המקצועי של המרכז הרפואי הדיגיטלי Act On.  

שפיכה מהירה, הוא מסביר, היא כזאת שנגרמת כחצי דקה עד דקה וחצי מרגע החדירה לנרתיק. המצב הזה מתסכל הן את הגבר שחווה את התופעה, ולא פחות מכך - את בת הזוג שלו שנאלצת להפסיד אינטימיות ארוכה יותר.

הבעיה לדברי ד"ר יעקבי, נובעת כאמור מהעובדה שגברים הסובלים מהתופעה מתביישים בה, מה שלעיתים קרובות מונע מהם לפנות לטיפול. "חלקם אינם מעוניינים שהמצב יתועד בתיק הרפואי שלהם, וזה מוביל אותם לחיפוש פתרונות אצל גורמי מקצוע שאינם מתחום הרפואה", הוא מציין. "במקרה הטוב טיפולים מהסוג הזה פשוט לא יועילו, ובמקרה הגרוע יותר – יגרמו לנזק".

ד"ר יעקבי מבהיר שחלק מהטיפולים מתיימרים לטפל בשרש הבעיה, אם כי בפועל אין להם שום אחיזה במציאות. כך למשל, טיפול באמצעות חיזוק שרירי אגן המוצע לסובלים מהבעיה אינו יכול לסייע, משום שהוא כלל אינו פועל על המרכז העצבי האחראי על הבעיה.

מדוע התופעה קורית?

ישנם מספר גורמים שמובילים לשפיכה מהירה, כפי שמפרט ד"ר יעקבי.

גנטיקה: סרוטונין ודופמין הם מוליכים עצביים במוח המשפיעים בין היתר על מהירות השפיכה. ד"ר יעקבי מסביר כי כמות הקולטנים של הגבר נקבעת בצורה גנטית, וככל שהיא קטנה יותר, כך גדל הסיכוי לשפיכה מהירה.

אנתרופולוגיה / תרבות: אמנם התקופה הקדומה שבה גברים נהגו לצוד ולקיים סקס בכל עת שחפצו חלפה מהעולם, אולם ד"ר יעקבי מסביר שישנם גברים אשר מושפעים - אפילו באופן תת מודע - מהתפיסה לפיה האקט המיני נועד לשרת את צרכיהם בלבד. תפיסה זו אינה לוקחת בחשבון את צרכי בת הזוג והתוצאה היא אקט מהיר ותכליתי והיעדר הנאה מהחוויה כולה.

סרטים פורנוגרפיים: רבים מהגברים שצופים בפורנו נחשפים למציאות מעוותת שבה שפיכה מוקדמת היא עניין לגיטימי ואף רצוי. מובן שבמציאות לא כך הדבר.

סיפוק מהיר: בעת האורגזמה משתחררים בגוף אנדורפינים – חומרים התורמים לשיפור מצב הרוח ולתחושה טובה. עובדה זו מפתה גברים להגיע מהר ככל שניתן לשיא, כלומר לפורקן המיני, על מנת להשיג את התחושה המיוחלת בהקדם. באופן הזה מתפספסת ההנאה הארוכה וההדרגתית מהאקט.

שפיכה מוקדמת (צילום: gpointstudio, Thinkstock)
שפיכה מוקדמת | צילום: gpointstudio, Thinkstock

הטיפול של Act On - באופן דיסקרטי

האופציות הקיימות כיום בשוק כוללות קפסולות מצמחים, תכשירים טבעיים למיניהם (שלא משפיעים על רוב הגברים) וכן ספריי אלחוש מקומי. לדברי דר' יעקבי הספריי הינו טיפול בעייתי, כי הוא פוגע בתחושת ההנאה של הגבר ואף עלול לפגוע בתחושת האישה במקרה שאינו אינו מנוגב כראוי מאיבר המין הגברי.

בנוסף לאפשרויות הללו, דר' יעקבי מציג לנו אופציה חדשה לגברים עם שפיכה מוקדמת: "המרכז הרפואי 'Act on' מציע טיפול רפואי למטופלים שאינם מעוניינים בטיפול במסגרת הקופה, וכך למעשה המידע הרפואי שלהם נשמר בדיסקרטיות מלאה. טיפול זה ניתן לביצוע מרחוק - און ליין, ללא הגעה פיזית למרפאה".

וכך הוא מתאר לנו את התהליך: המטופל פונה למרכז הרפואי Act On על ידי השארת פרטים או התכתבות בווטסאפ דרך האתר. נציג מהאתר חוזר אליו וקובע לו שיחת ייעוץ אונליין עם אחד מרופאי המרכז. בשיחת הייעוץ הרופא יבחן את הרקע הרפואי של המטופל, את מצבו הבריאותי וכל פרמטר רלוונטי נוסף, ובהתבסס על כל אלה – ירשום לו את התרופה הנכונה עבורו מבין מספר אופציות קיימות. את התרופה יוכל המטופל לרכוש בכל בית מרקחת המפעיל מעבדה, או לחילופין לקבל עד הבית עם שליח.

התרופות מכילות חומר פעיל וכן ויטמינים ומינרלים המשפרים את אפקט השהיית השפיכה. כל המרכיבים בהן מאושרים על ידי משרד הבריאות, ומחקרים מראים שהן הוכחו כיעילות עבור כ-80 אחוז מהגברים שניסו אותן. "תרופות אלו גורמות להעלאת מרכז סף גירוי של מרכז השפיכה ותורמות להארכת משך זמן האקט המיני", מסביר יעקבי.

לפרטים נוספים על הטיפול הייחודי של Act On לשפיכה מוקדמת, היכנסו>

 

אז לכל הגברים הסובלים מבעיית השפיכה המהירה – אתם לא לבד, כיום ניתן לטפל בבעיה ע"י טיפול תרופתי, באופן דיסקרטי וע"י רופא מומחה.