עם כמות הילדים הרבה בכיתה, החורף שכבר לא כל כך רחוק מאתנו, והתזונה המערבית שלא ממש מיטיבה עם הבריאות שלנו, אין ספק שכל ילד שהולך לבית הספר צריך לחזק את המערכת החיסונית שלו.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"בשנים האחרונות מערכת החיסון של הילדים מאוד רגישה, בעיקר כי אנו אלה שמחלישים אותה בצורה קיצונית עם התזונה שלנו. למשל, השימוש הרב בסוכר לבן, שפוגע גם בכל מה שקשור להפרעות קשב וריכוז. הקשב אמנם עולה מאוד מהר ואז יורד נורא מהר. מאוד קשה להמשיך אחר כך, פיזית הגוף רוצה עוד משהו", אומרת טלי בן הרוש, נטורופתית מניצת הדובדבן, סניף זכרון יעקב. "אפשר לאזן את זה – בשנייה שלוקחים מזונות טיפה יותר מלאים, פחמימות מלאות כמו כוסמין, שיפון, קינואה, זה נותן אנרגיה אך שומר אותה בצורה מאוזנת".

"גם דגני הבוקר, ברגע שאני משלבת בתוכם פצפוצי אורז מלא, סילאן, ואפילו גוג'י ברי, שהוא מזון על חשוב. אגב, זה גם מוריד לחץ דם, לכן לפעמים צריך להגביל את הכמות היומית של הפרי הזה, שבאמת מאוד חיוני לבריאות שלנו וגם למוח".

לגבי מתן תוספים לילדים, בן הרוש אומרת שכדאי קודם כל להתחיל עם תזונה. אבל, לפעמים צריך תגבור, בעיקר בקרב ילדים שמסרבים לאכול דברים מסוימים. אז אילו ויטמינים מומלץ לתת להם? "פרוביוטיקה זה דבר נהדר, חיידקים טובים לגוף, טוב למערכת החיצונית. ספירולינה זה גם נפלא – אצת מים מתוקים, מזון על בהקשר של אנרגיה, קשר וריכוז, איזון רמות סוכר. היאאמנם לא יפה, זו אבקה ירוקה, אבל לשלב אותה בשייק זה אחלה פתרון".

עוד ב-mako בריאות:
>> מתי המציאו את הקונדום? ההיסטוריה של אמצעי המניעה
>> כל מה שרציתם לדעת על פריצות דיסק
>> הגשימה את החלום: עשתה ניתוח להגבהה ב-10 סנטימטרים