אתם מתים על יין, אבל פחות בעניין של לעשות כושר אחרי העבודה? יש לנו חדשות אופטימיות בשבילכם: מחקר שנעשה באוניברסיטת אלברטה בקנדה מצא כי היתרונות הבריאותיים של יין אדום דומים לאלה שיש בספורט.

כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

החוקר המרכזי מסביר כי ממצאי המחקר יעזרו בעיקר לאלו שאינם מסוגלים להתאמן. רסבטרול, פוליפנול נוגד חמצון המצוי ביין אדום, נמצא כמשפר את התפקוד הפיזי, הלב והשרירים באותה הצורה בה אימון גופני עושה זאת. "אני חושב שרסבטרול יוכל לעזור לאוכלוסייה שלא מסוגלת לעשות כושר", אומר החוקר ג'ייסון דיק להאפינגטון פוסט. "החומר הזה יכול לחקות את פעולת ההתעמלות, ולמעשה לשפר את הביצועים של הפעילות הגופנית המתונה שהם כן יכולים לעשות".

מחקרים לגבי היתרונות הבריאותיים של יין אדום קיימים בשפע, ביניהם ניתן למצוא הפחתת הסיכון לשיטיון, ויסות הסוכרים בדם ושמירה על בריאות הלב. אין ספק שהמחקר הזה מוסיף יתרון למשקה, אך אין לראות בזה אישור לשתות יין ללא הכרה, או להפסיק לעשות ספורט - מתינות היא המפתח כאן. אל תשכחו שאלכוהול גם יכול להזיק לגוף.

רוצים להגביר את הספיגה של הרסבטרול בגוף? פשוט תנשנשו לצד כוס היין שלכם קצת שוקולד מריר, ענבים שחורים, אוכמניות או חמאת בוטנים. בהצלחה עם האימון.

עוד ב-mako בריאות:
>> מה מסתתר בקופסאות שימורים? רמז: לא חומרים משמרים
>> מרק עוף? המאכלים שיכולים להחמיר את המחלה שלכם
>> שיטת שרמן: כך תשלטי במחזור שלך ולא ההיפך