מי לא יודע שכוס יין אדום ביום זה בריא ללב? כולנו מאמינים בזה, אפילו חוקרים נשארו בתפיסה הזו שנים רבות וקראו לה "הפרדוקס הצרפתי" - על איך הצרפתים שותים מלא, אך נשארים בריאים. אבל מסתבר שזה לא בדיוק נכון, כלומר, לא חייבים לשתות יין אדום, אפשר לשתות כל אלכוהול אחר.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מחקר שנעשה לאחרונה באוניברסיטת בן גוריון קובע כי צריכה מתונה של אלכוהול מכל סוג יכולה להשפיע לטובה על פעילות הלב. הכמות המומלצת היא מנת אלכוהול אחת ביום לאישה ושתיים ביום לגבר. המחקר נעשה על מדגם של 224 משתתפים החולים בסוכרת מסוג 2. המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות: שתיית יין אדום עם ארוחת הערב, שתיית יין לבן או מים מינרלים, המשתתפים דבקו בהוראות הללו במשך שנתיים.

אדום יותר מלבן

תוצאות המחקר גילו ששתיית יין, משני הסוגים, בריאה יותר מאשר שתיית מים מינרלים מבחינת רמות הכולסטרול הטוב (HDL) בדם. אלו ששתו יין זכו לרמות גבוהות יותר של HDL בדם, ואלו ששתו יין אדום היו במצב מעט טוב יותר מאלו ששתו יין לבן.

במחקרים נוספים שנעשו על צריכה מתונה של סוגי אלכוהול נוספים, נמצא כי רמות ה-HDL עולות כתוצאה מצריכת כל אלכוהול. זה גורם להפחתת הסיכון למחלות לב, התקפי לב, סוכרת ולתוחלת חיים ארוכה יותר. מה שכן, חשוב לשקול את יתרונות האלכוהול אל מול החסרונות הבריאותיים הרבים שלו. צריכה מתונה היא המפתח לכך שתוכלו ליהנות משיפור בבריאותכם, שתו באחריות.

עוד ב-mako בריאות:
>> וגיניזמוס: כשהראש רוצה סקס והגוף לא
>> שומרים בבטן: מיתוסים ממערכת העיכול

>> אימון למקצוענים: הפלאנק שיפרק אתכם

(מקור)