שתייה של חצי ליטר מים, כחצי שעה לפני הארוחה, יכולה לזרז את תהליך ההרזיה שלכם, כך לפי מחקר חדש.

המחקר נעשה על 84 מבוגרים שסובלים מהשמנת יתר, והוא כלל יעוץ תזונתי לכולם, הכנסת אימונים גופניים לאורח החיים ובניית תפריט בריא יותר על ידי תזונאים. חצי משמשתתפים הסתפקו בכך, ומחציתם נדרשו גם לשתות חצי ליטר מים כחצי שעה לפני כל ארוחה. הם לא הורשו להחליף את המים למשקאות ממותקים או מוגזים, כולל סודה, לפני הארוחה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

לאחר 12 שבועות של מעקב, האנשים מהקבוצה ששתתה מים ירדו בממוצע 4.5 קילו לאורך כל הניסוי, לעומת הקבוצה השנייה שירדה בממוצע רק 1.5. 

"במהלך נסיוננו לרזות אנו מוכנים לנסות שיטות שונות, להשקיע כסף יקר בכדורי הרזיה, תרסיסים או תפריטים משעממים למיניהם, כשבעצם הסוד המופלא לזירוז הרזייה נמצא בהישג ידינו, בכל בית. הסוד הזה הוא בעצם שתיית מים", אומרת רונית ציונית, דיאטנית קלינית בריאטרית, חברת עמותת עתיד - עמותת הדיאטנים. "רבים חושבים כי שתיית מים מסייעת בכך שהיא "ממלאת" את קיבתנו וגורמת לנו לאכול מעט יותר, אך לא בכך מסתכם הדבר. מחקרים מראים שהמח שלנו לא ממש יודע להבדיל בין רעב לצמא, ועל כן פעמים רבות אנו בטוחים שאנו רעבים, אך בעצם הסיבה האמיתית לרעב הינה צמא של הגוף. ניתן בקלות להבין את עצם הבלבול, שכן כ-90 אחוז מהמזון אותו אנו אוכלים מורכב מנוזל. עוד מראים מחקרים שבשתיית מים מרובה, אנו מעלים את הסיכוי לשריפת שומן מוגברת".

דיאטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שתית מים לפני הארוחה? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

לא ממצים את פוטנציאל ההרזיה שלנו

ציונית מוסיפה כי למולקולות המים תפקיד חשוב בתהליך פירוק חומצות השומן והבעייה בארצנו החמה היא שמרבית האנשים נוטים להגיע למצב של התייבשות. "גופנו הינו מכונה חכמה אשר יודעת לפעול לפי סדרי עדיפויות. על כן, כאשר אנו סובלים ממחסור במים, הגוף ינתב את הנוזלים לתהליכים הכרחיים להישרדותו - כגון פעולת הלב, פעולת הכליות וכו' - ורק במצב של עודף ינתב לפעולת שריפת השומן, שבדרך כלל אינה כה הכרחית. מכך אנו למדים שאדם אשר עושה מאמצים לשנות את הרגלי אכילתו על מנת לרזות, אך אינו מקפיד על שתיה מספקת, יתכן כי אינו ממצה את פוטנצאיל ההרזיה של גופו. חבל".

היופי בממצאים האלה הוא בפשטות שלהם. אם אכן תשתו חצי ליטר מים לפני כל ארוחה, בשילוב עם שינויים באורח החיים ובהרגלי הכושר, תוכלו להבטיח ירידה יעילה יותר במשקל. זה לא גורם לנו להתאמץ יותר מדי בדיאטה שלנו, וזה יכול לעשות שינוי אמיתי בחיינו, רק תשתו מים.

תוהים האם אתם שותים מספיק? ציונית מציינת כי אדם צריך לשתות כ-30 מ"ל עבור כל 1 ק"ג ממשקל גופו, על כן, ההמלצה הכללית של שתיית 8 כוסות ביום, אינה מתאימה כלל האוכלוסיה. למשל, אדם אשר שוקל 100 ק"ג יצטרך לשתות 3 ליטר (כ-12 כוסות שתיה).

(מקור

>> נחשו למה הישראלים הכי מכורים