כולנו מכירות את זה - הזמן המיוחד בחודש שבו אנחנו צריכות כמויות בלתי סבירות של שוקולד כדי להירגע, כולם מעצבנים אותנו ובא לנו לבכות סתם ככה. אולי חשבתם שזה רק לנשים, אבל מסתבר שגם גברים סובלים משינויים במצבי הרוח לפחות פעם בחודש.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

לפי סקר שנערך בבריטניה, בו לקחו חלק 2,412 משתתפים מתוכם חצי גברים, כרבע מהגברים מאמינים שהם סובלים מתסמינים הדומים למחזור חודשי. חמשת הסימפטומים המדוייקים עליהם התלוננו הגברים היו עצבנות, עייפות, חשק למתוק, רעב בלתי נשלט ונפיחות. בנוסף, לפחות 12 אחוז מהעונים על הסקר דיווחו על רגישות יתר באותו הזמן, בעיקר לגבי המשקל שלהם. ומה שהכי מעניין כאן הוא שבנות הזוג של 58 אחוז מהגברים מבינות מה הם עוברים, ומתחשבות בהם בתקופה הזו של החודש.

"ההנחה המוכרת היא שנשים פועלות על בסיס הרגש שלהן לעומת גברים, שפועלים לפי ההגיון", אומר לטלגרף ד"ר ג'ד דיאמונד, מחבר הספר "הגבר העצבני"(The Irritable Man). "אבל מסתבר שגם לגברים יש מחזור הורמונלי שמשפיע על רמות האנרגיה שלהם, על הכעס, החשק מיני ומצב הרוח. יתרה מכך, בניגוד לאמונה שרמות גבוהות של טסטוסטרון גורמות לאלימות, מסתבר שדווקא מחסור בהורמון הזה גורם לנטייה לאלימות, עצבנות ודיכאון".

אבל,על אף שבנות הזוג מאמינות שזה קיים, לא כל הרופאים מסכימים שמדובר במחזור הורמונלי. "הרעיון של המחזור הגברי נשמע יותר כמו תירוץ שמצדיק את משבר גיל העמידה", אומר ד"ר גרגורי ג'נץ, רופא נוסף שהתראיין בנושא. "בעוד שהמחזור החודשי הנשי הוא עובדה פיזיולוגית שניתן לאמת, המחזור הגברי נשמע יותר כמו איזשהו משבר רגשי שעובר על גברים מעל גיל מסויים".

אז האם יש כזה דבר? ענו כאן על הסקר:


עוד ב-mako בריאות:
>> האם חזייה תורמת לבריאות השד? ומה גורם לנפילת השדיים?
>> אלוף הקרוספיט: האיש שפתח את הסטודיו הראשון, לפני שזה נהיה אימפריה
>> 24 שעות של תופת: זה הכאב הכי כואב בעולם