השרב שהיה כאן לאחרונה היווה תזכורת לכך שהימים הרותחים עוד לפנינו וכמו בכל קיץ ישראלי, כנראה שצפויים להיות הרבה כאלה. לכן לאלו מכם שאוהבים להתאמן באוויר הפתוח בשעות היום, הקיץ הוא לא בדיוק חדשות טובות. אבל אל דאגה, יש לנו פתרון מעולה: ממחקר שפורסם לאחרונה נמצא שאנשים שמתאמנים בשעות אחר הצהריים המאוחרות או הערב המוקדמות שורפים יותר קלוריות בזמן האימון.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

לפי המחקר, שפורסם בכתב העת המדעי Current Biology, ההוצאה האנרגטית במנוחה (כלומר הקלוריות שאתם שורפים כשאתם רואים נטפליקס) עולה ב-10 אחוזים בשעות אחר הצהריים המאוחרות ובשעות הערב המוקדמות. זה אומר שאימון אחרי העבודה יכול להיות המפתח לירידה יעילה במשקל.

אישה מתאמנת (צילום:  Bojan Milinkov, shutterstock)
להתאמן מול השקיעה, מה רע? | צילום: Bojan Milinkov, shutterstock

להקשיב לשעון הביולוגי

המחקר כלל שבעה משתתפים, שהתבקשו להישאר במעבדה מבודדת מהעולם החיצוני במשך 37 ימים, שם הם גרו בחדרים ללא חלונות, ללא שעונים, ללא טלפונים וללא אינטרנט. נוסף לכך, הייתה בקרה על צריכת המזון שלהם והם נמנעו מאימונים ששורפים קלוריות.

עוד ב-mako בריאות:
>> גם לכם יש נקודות אדומות בזרועות? זאת הסיבה
>> סובלים מנשירת שיער? התרחקו מהמאכל הזה
>> זאת הפחמימה הטובה ביותר לשמירה על המשקל

החוקרים בדקו כמה קלוריות אנשים שרפו במנוחה בזמנים שונים במהלך היום. והם עשו זאת על ידי בדיקת השעון הביולוגי, שהוא הזמן שהגוף שלנו באופן טבעי מזהה כשעות ערות ושעות שינה. שריפת קלוריות במנוחה הייתה גבוהה יותר בשעות אחר הצהריים ובשעות הערב.

לממצאים הללו יש את הפוטנציאל לסייע לאנשים שמטרתם באימונים היא ירידה במשקל, אך יש להביא בחשבון כי מדובר במחקר קטן - וכדאי לחכות למחקרים מעמיקים יותר, שיכללו יותר משתתפים, כדי להגיע למסקנות חד משמעיות. עד אז, לא יזיק להתאמן בשעות הערב.