למה אנחנו עושים סקס זה ברור. זה יכול להיות מאהבה, מחרמנות או סתם יותר מדי זמן פנוי ופרופיל בטינדר. אבל הסיבות לכך שיש אנשים שמצליחים להגיע לפורקן בקלות וכאלה שצריכים מלא זמן, או אפילו לא מצליחים בכלל עדיין עלומות. מה בכל זאת עושים כשלא מצליחים? ובכן, יש הרבה אנשים שפשוט מזייפים.

“20 אחוז מכל הנשים מדווחות כי הן לעולם לא הגיעו לאורגזמה, למרות שאנחנו יודעים שכל אישה יכולה להגיע לשל סוג של אורגזמה, גם לאורגזמה בשרשרת", אומר ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג ומטפל זוגי. "שלא לדבר על אורגזמה מחדירה, כאן הסטטיסטיקות עוד יותר גבוהות, 70-80 אחוז לא אף פעם לא מגיעות לאורגזמה מחדירה, והנשים שכן מצליחות לגמור בזמן יחסי המין בדרך כלל עושות זאת על ידי אורגזמה משולבת- גירוי הדגדגן בזמן החדירה".

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אז למה לימדו אותנו להאמין שאפשר להגיע לאורגזמה בתנוחה המיסיונרית? אפשר להאשים את תרבות הקולנוע שלימדה אותנו איך יחסי מין אמורים להיראות. "הסרטים ההוליוודיים והפורנוגרפיים הם חלק מאשמים בכך שנשים התחילו לזייף. סצנת סקס ממוצעת כוללת את התנוחה המיסיונרית, והאישה מגיעה לשיא תוך כמה דקות, אבל אף אישה לא גומרת ככה", אומר ד"ר דריי. "כל המיתוסים האלה, מלבד הסרטים הצרפתיים שבהם באמת יש יותר מגוון של סקס, אין באמת סיכוי שהאישה תגיע לאורגזמה אמיתית. ולמה זה התקבע בתרבות שלנו? כי הבמאים הגברים לא ידעו כלום על הנאה של נשים, לא רומנטית ולא פורנוגרפית".

איך יודעים שזה זיוף?

"האורגזמה הינה סדרת התכווצויות לא-רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף. היא מתרחשת ברגע השיא של הפעילות המינית ומביא לתחושת הנאה עזה", אומר ד"ר עידן מיליצ'ר, מטפל זוגי ומנהל המרפאה לטיפול מיני בבית החולים איכילוב בתל אביב. "כל התכווצות נמשכת בממוצע כ-0.8 שניות, וכוללת כ-4 עד 12 התכווצויות. אורגזמה נמשכת בדרך כלל למספר שניות בודדות".

ואכן, נשים רבות מזייפות באופן קבוע, לפחות 60 אחוז מנשים כבר זייפו לפחות פעם אחת בחיים שלהם, ו-20 אחוז מזייפות באופן קבוע, כך שהן בוודאי מזייפות טוב. גברים מודעים אבל לא יודעים בכלל לזהות את זה, אך יש דרכים לזהות", מסביר ד"ר דריי. "כל פעם שאישה אומרת שהיא הגיעה לשיא במטרה לסיים את יחסי המין, ובעיקר אם זה קרה נורא מהר, אחרי 2-3 דקות – יש סיכוי גדול שהיא לא באמת הגיעה לאורגזמה ומדובר בזיוף".

עוד סימנים קשורים לקצב הלב ולדברים אנטומיים שקורים באופן בלתי רצוני בגוף בזמן האורגזמה. "אפשר לשים את האוזן על החזה של בת הזוג, ולנסות להבין מה קצב הלב אחרי שהיא גומרת. אם קצב הלב הוא עד 80, זה סימן שהיא לא גמרה. בזמן האורגזמה יש דפיקות לב מאוד מהירות, וגם נשימות מאוד מהירות, ואת זה אי אפשר לזייף. בנוסף, בזמן אורגזמה הפטמות מזדקרות, ויש הרחבה של האישונים, משום שיש שחרור של אנדורפינים. אם מדובר באורגזמה יחידה אחת, האישה דווקא תהיה מלאת מרץ, ולא תרצה ללכת ישר לישון".

אורגזמה (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
יש דברים אחרים שעובדים יותר טוב מחדירה | צילום: אימג'בנק/Thinkstock
עוד ב-mako בריאות:
>> התעלומה נפתרה: למה הזקן שלך ג'ינג'י ואתה לא?
>> לא תמימה: איך גומייה לשיער הובילה צעירה לבית החולים?
>> שום או עמבה: איזה מאכל הכי משפיע על ריח הגוף?

למה מזייפים?

"יש כמה סיבות לזיוף, ראשית מה שנקרא "טרור של האורגזמה", נשים חושבות שהן חייבות לגמור כי רק זה יוכיח לגבר שהוא גבר. אישה יכולה להרגיש שהיא רוצה להגיע לשיא בכל פעם, אבל זה חייב לבוא ממנה ולא מלחצים חיצוניים", אומר ד"ר דריי. "הסיבה השנייה היא שהאישה "נותנת לו" לא מתוך רצון ליהנות אלא מתוך רצון לרצות אותו. רוב הגברים לא שמים לב כשאישה מזייפת, אבל הגברים החכמים והקשובים יודעים לזהות".

צוות של פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקלנד ניסו לחשוף את המקור הקוגניטיבי שמאחורי זיוף אורגזמות, וחיברו רשימה שמבוססת על תיאוריות קודמות. הרשימה כוללת 63 מניעים של נשים לזיוף האורגזמות שלהם ביניהם תת הקטגוריות: שיפור החוויה המינית של בן הזוג, מניפולציה, והסתרה של חוסר עניין מיני בבן הזוג.

במחקר השתתפו כ-300 נשים שנשאלו על החוויה המינית שלהן על בסיס הקריטריונים לזיוף אורגזמה שנקבעו על ידי החוקרים. בעזרת תשובותיהן יכלו החוקרים לזקק את הרשימה שלהם ולהבין טוב יותר את הסיבות לזיוף האורגזמה. ואם חשבתם שרק נשים מזייפות, תופתעו לגלות שלפי מחקר, גם 25 אחוז מהגברים מזייפים אורגזמה.

"לפעמים, נשים מזייפות כדי לקצר את התהליך כי נמאס להן, ויש גם נשים שמזייפות משום שהן עברו מתישהו התעללות, הן נותנות סקס בקלות ומזייפות אורגזמה כדי לקבל מהגבר שלה תשומת לב", מוסיף ד"ר דריי. "הרבה פעמים נשים לא רוצות לאכזב, הן בטוחות שהן פגומות ובגלל זה הגבר שלהן לא רוצה אותן. הבעיה היא שכולן בטוחות שאפשר להגיע לאורגזמה בחדירה – וזה לא נכון לרוב. בנוסף, יש מיתוס לפיו אורגזמה מחדירה שווה יותר, וזה ממש לא נכון, האורגזמה הדגדגנית שווה בדיוק כמו האורגזמה הנרתיקית".

"באחד המחקרים הגדולים מסוגו, שנערך באנגליה, נמצא כי לפחות אחת משלוש נשים מזייפות אורגזמה בשלב כזה או אחר בחייהן", מוסיף ד"ר מיליצ'ר. "המחקר מצא כי אין הבדלים ניכרים בגילאים ובנות ה-60 מזייפות לא פחות מבנות ה-20. ורק לצורך השוואה, מסתבר שמחקר זה אינו שונה ממחקרים קודמים שנעשו גם בשנות ה-60 ומצאו ממצאים דומים. כמובן שמחקרים אלו הם מחקרי עדות ולא מחקרים אמפיריים, כך שקשה מאוד לאמת או להפריך את אמיתותם ודיוקם".

מוותרות על האורגזמה בקלות

זאת ועוד, מסתבר שלנשים קל יותר להגיע לפורקן כשהן לבד. "אנחנו יודעים שאורגזמה לוקחת בדרך כלל 15-20 דקות, וזה קורה רק כשאישה יכולה להיות מסוגלת בראשה להיות במרכז האקט במשך 20 דקות, להסכים שהגבר ירד לה ולהסכים להתנתק, אבל זה לא קל לכל הנשים", אומר ד"ר דריי. "למעשה, גבר רק מפריע לאורגזמה הנשית כי אישה לבד יכולה לאונן ולהגיע לשיא תוך דקה עד 3 דקות. ברגע ששמים גבר בסביבה, זה כבר לוקח 6-8 דקות. ואם הגבר במיטה לידן, זה עולה ל-10 דקות, ואם יש חדירה אז בכלל. גבר מוציא את האישה מהריכוז ולכן לוקח לה הרבה פעמים לוקח לה יותר זמן לגמור".

"הבעיה היא שנשים מוותרות על האורגזמה שלהן בקלות. אישה שלא גומרת מוותרת על זה יותר בקלות. אבל גם גברים יכולים לזייף, ואין שום דרך לאישה לדעת. אם יש קונדום אז בכלל קשה לראות אם היתה שפיכה או לא. לכ-5 אחוזים יש בעיה לגמור בזמן החדיר, זה נקרא אי-שפיכה", מסביר ד"ר דריי. "במקרים האלה, או שזה הופך להיות סיפור או שהם פשוט מזייפים. הרבה פעמים מדובר באנשים שהתמכרו קצת לתחושת האוננות וקשה להם לשחזר את זה בזמן האקט, והאישה לא יכולה להרגיש את הזיוף. אין ממש מודעות לזה".

זרעונים מנסים להפרות ביצית (צילום: istockphoto)
אורגזמה נשית טובה לקליטת הזרע | צילום: istockphoto

משפרת את קליטת הזרע

ולגבי הפונקציה הביולוגית של האורגזמה הנשית, אחת התיאוריות היא שאורגזמה משפרת את קליטת הזרע בגוף. כאשר אין אורגזמה נשית, לעומת זאת, הגבר פולט פחות זרע והסיכוי להפרייה קטן משמעותית. עם זאת, גם לאורגזמה המזויפת יש יתרונות, בעיקר רגשיים הקשורים בשימור מערכת היחסים. זה יכול להסביר למה לפחות 50 אחוז מהנשים מדווחות שהן זייפו אורגזמה לפחות פעם אחת בחייהן.

"בין המניעים של אנשים להתנשף בכבדות, לכווץ עיניים ולגנוח תוך זיוף אורגזמה, אפשר למצוא כמה פחדים וחששות", אומר ד"ר מיליצ'ר. "למשל, הפחד שאם בן הזוג ידע שלא גמרת, הוא יעזוב, רצון וצורך לרצות את בן הזוג כדי שירגיש יותר גבר או רצון לסיים את המשגל. אבל זו מחשבה מוטעית, שכן, זיוף אחד יכול להכניס אותך לדפוס של שקר שקשה לצאת ממנו. לחיות בשקר כזה בזוגיות רק מזיק לפתיחות ולתקשורת המינית. זה מונע ממי שמזייף את האורגזמה להיות פתוח וחופשי בהתנהגות המינית שלו במיטה ולמצות יחד עם בן הזוג ריקוד מיני שיכול, בסופו של דבר, להביא אותם לאורגזמה משותפת".

איך לצאת מהשקר?

"כשיש קשר טוב, חברי ועם אמון הדדי בין בני הזוג, האדם ירגיש חופשי לפתוח את הנושא, להודות בטעות הזיוף ולעבוד על זה ביחד", מוסיף ד"ר מיליצ'ר. "הכל מתחיל בראש, ומכאן שאם הראש לא ירצה, הגוף לא יענה. גירוי נכון יכול להביא כל אחד מאיתנו לאורגזמה, רק צריך להיות מוכנים להתמסר לזה".

לעומת זאת, לא כל הסקסולוגיים חולקים את אותה הדעה בדבר גילוי הזיוף. " להגיד לגבר אחרי כמה שנים, זה ממש קשה וזה הורס את האגו של הגבר ואת האמון בין בני הזוג", מסביר ד"ר דריי. "לא כדאי להגיד "זייפתי", עדיף להגיד משהו אחר כמו עברתי טיפול שעוזר לי להבין מה אני רוצה במין, או כל דבר אחר שיוכל לתת אפשרות לחזור ולהתחיל הכל מחדש. זה מאוד פוגע להודות ששיקרנו ולהמשיך לזייף זה באמת לתקוע את עצמנו כי הגבר בטוח שהוא לא צריך לשנות כלום כי הוא בטוח שהוא עושה הכל טוב".

>> לא רק דופקים את הראש: כוח הריפוי של סמי הזיות