לפי מחקר חדש, לרוב הנשים המקועקעות יש דבר אחד במשותף: ביטחון עצמי גבוה. הממצאים פורסמו בכתב העת המדעי The Social Science Journal והם חושפים כמה דברים מפתיעים בנוגע לנשים עם קעקועים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

במהלך המחקר, נעשה סקר בקרב 2,395 סטודנטים מ-6 אוניברסיטאות שונות. הם נשאלו כמה קעקועים יש להם ואיך הם היו מדרגים את רמת הדיכאון והביטחון העצמי שלהם. נוסף על כך, הם נשאלו אם אי פעם שקלו להתאבד או אם ניסו להתאבד. התוצאות הראו כי בקרב נשים, הביטחון העצמי עלה עם כמות הקעקועים שלהן. באופן פרדוקסלי, הממצאים גם הראו כי לנשים עם הרבה קעקועים (ארבעה או יותר), הייתה סבירות גבוהה יותר לנסות להתאבד לפחות פעם אחת בחייהן.

View this post on Instagram

A post shared by  (@thekatvond) on

מחברי המחקר הסבירו ל- Refinery 29 שייתכן כי נשים משתמשות באמנות גוף כדי להסתיר פצעים רגשיים. "כשם שנשים שהחלימו מסרטן שד או נשים ששרדו התעללות משתמשות בקעקועים ופירסינג כדי להשיב לעצמן אובדנים פיזיים". הם הוסיפו וכתבו כי "אנחנו חושבים שנשים במחקר שלנו ככל הנראה ניסו לתקן אובדן רגשי באמצעות יותר קעקועים".

עוד ב-mako בריאות:
>> 8 דברים מגעילים שהגוף עושה בבוקר
>> נכון או לא נכון? בדקנו 19 מיתוסים על דיאטה
>> מחדל חמור בניתוח אף לחיילת משוחררת

עם זאת, ישנן כמה נקודות חולשה למחקר זה. ראשית, כמות הקעקועים הגדולה ביותר שאדם התבקש לציין הייתה "ארבעה ומעלה". כשמביאים בחשבון שישנה סבירות גבוהה לכך שלאנשים תהיה כמות גדולה של קעקועים, זה לא בדיוק מדויק לשים באותה קטגוריה אנשים עם 4 קעקועים ואנשים עם 10 קעקועים. נוסף על כך, מובן שנשים רבות שמתקעקעות כלל לא סובלות מעבר של דיכאון או מחשבות אובדניות, דבר שאפשר היה לראות אם היו שואלים את המשתתפים למה הם החליטו להתקעקע. כנראה שנצטרך לחכות למחקרים עתידיים שיחקרו את הסוגיה הזאת יותר לעומק.