מחקר חדש מצא שנטילת אספירין אחד ביום יכולה להוריד את הסיכויים לחלות בסרטן צוואר הרחם. במחקר, שנערך על ידי פרופסור קירסטן מויסיק ועמיתיה ממכון רוזוול פארק, ארה"ב, נבחנו 328 נשים עם סרטן צוואר הרחם וקבוצת ביקורת של 1,312 נשים ללא המחלה. הנשים במחקר העידו על הרגלי צריכת האספירין שלהן, וכך התגלה הממצא המפתיע: אספירין, כאשר נלקח 7 או יותר פעמים בשבוע, יכול להוריד את הסיכוי לחלות בסרטן צוואר הרחם ב-47 אחוז.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

סרטן צוואר הרחם, שאינו שכיח בישראל, הוא סרטן ממאיר באזור צוואר הרחם. לרוב הוא נטול תסמינים, לכן קשה לאבחן אותו בשלב הראשוני. הרוב המוחלט של מקרי הסרטן הללו נגרמו על ידי וירוס הפפילומה האנושית.

"שימוש באספירין הוא אופציה מפתה למניעת סרטן, בעיקר משום שהרבה יותר קל לגרום לאנשים לקחת תרופה מאשר לגרום להם לשנות את חייהם", אומרת פרופ' מויסיק לדיילי מייל. "עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים לקחת אספירין על בסיס קבוע".

עוד ב-mako בריאות -
>> מכשיר חדש ינתח את הגזים שלכם ויעזור לכם עם התזונה
>> בהריון וחושבת על להזמין אוכל? תחשבי שוב

בדבר הסיבה לכך שאספירין מסוגל למנוע התפתחות סרטן בצוואר הרחם, במחקר עדיין לא נמצאו הסיבות המדויקות. "יש צורך בעוד מחקר בנושא", מוסיפה פרופ' מויסיק, "אנחנו לא חקרנו את הדרך בה התרופה פועלת. זה מאוד מעניין ואף חשוב לברר".

>> קונדילומה וזיבה: הצד הלא סקסי של הסקס