אתמול (שני), דיווחנו על צעירה מאילת בשם סנטנה סינינגהאוס שהגיעה לספר כדי לבצע הבהרת שיער, ובעטיה נגרמה לה, לדבריה, כווייה כימית חמורה בקרקפת. לאחר פרסום המקרה, נשים נוספות התלוננו על נזקים שנגרמו להן על ידי אותו הספר.

לפוסט שפרסמה בנינגהאוס בפייסבוק הגיבו גם נשים נוספות שנפגעו לדבריהן מאותו הספר. "יש לי ממש פצע על הקרקפת", כתבה אחת. "הוא עשה לי נזק בקרקפת שלקח לי הרבה זמן לשקם", הגיבה אחרת.

אותן נשים חששו להתראיין, אחת שהסכימה היא שירה (שם בדוי), 35, שפית ואמא לשניים, סיפרה ל-mako בריאות על נזק משמעותי לשיער שנגרם לה בעקבות טיפול החלקה שעברה אצלו. "הגעתי אליו זמן קצר לאחר שעבר לעבוד באילת. הוא פתח מספרה בבית, בזמנו גר עם בן זוגו, אותו הכרתי ודרכו בעצם הגעתי אליו. לפני כ-4 שנים, הגעתי אליו כדי לעשות החלקה וקצת גוונים. הוא היה מאוד נחמד ואדיב, אבל היד שלו כל הזמן רעדה כל הזמן ושאלתי אותו לגבי זה בעדינות. הוא ענה שהוא ספר כבר המון שנים, שזה שום דבר ולא מפריע לו בעבודה".

שירה מספרת שהספר מרח לה את חומר ההחלקה. "זה שרף לי אבל המשכתי. שאלתי אותו אם זה מתאים לשיער בהיר והוא ענה שכן. אחרי ששטף את חומר ההחלקה, התחיל לעשות לי גוונים ואז הראש שלי בער ממש. אחרי שהוא הוריד לי את חומר הגוונים, הייתי בשוק. הסתכלתי במראה, וראיתי שהשיער שלי שרוף לחלוטין. בשלב זה, הוא היה חייב לגזור אותו, אבל הגזירה הייתה עקומה בצורה מזעזעת. היה לי שיער ארוך מאוד שהגיע עד הישבן, ויצאתי מהמספרה עם שיער בגובה האוזניים בריח של תרנגול שרוף".

איך זה הסתיים בסוף?

"מובן שיצאתי מהמספרה בלי לשלם, אבל הוא כעס וברוב חוצפתו עוד ביקש שאשלם לו. הוא גם איים עליי בטלפון, ושלח חבר שלו לאיים עליי. היה בלגן, אבל לא נכנעתי לאיומים שלו ובכל הזדמנות כתבתי בפייסבוק לבנות שלא להגיע אליו".

סנטנה בנינגהאוס (צילום: פרטי)
סנטנה מציגה את ה"ראש" הנוסף | צילום: פרטי

כמה זמן עבר עד שהצלחת לשקם את השיער?

"התחושות הקשות ליוו אותי זמן רב לאחר שהטיפול הסתיים. הקרקפת שרפה לי, הראש גרד, זה היה נורא. הרגשתי כמו נמלים, עקיצות, השיער נשר לי בטירוף. לקח לי מעל שנה להיפטר מהריח השרוף ומהצבע הכתום המוזר שהיה לי. במשך השנה הזאת אסור היה לי לצבוע, התביישתי לצאת מהבית ונזקקתי לשמנים וקרמים לשיקום הקרקפת. קיבלתי מהרופא גם מרשם נגד כוויות לשיקום. מעבר לכך, קניתי אמפולות מזינות באלפי שקלים".

חשבת להגיש תלונה?

"חשבתי על זה, אבל בסוף ירדתי מזה ופשוט החלטתי שאעשה מה שאוכל כדי להזהיר בנות שלא ייגשו אליו. זה נורא שהוא עדיין ממשיך לעבוד כרגיל".